Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 20.06.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
"Bóbr ...., ja ....., jakie bydlę!" No przyznać się kto, gdy usłyszy słowo bóbr, od razu ma w głowie ciąg dalszy.12 punktów
-
11 punktów
-
10 punktów
-
10 punktów
-
10 punktów
-
9 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
4 punkty
-
Czytając post @xnx3000 Kupiłem na chińskiej platformie lampkę King Kong X7 Max .Cena była coś około 95 zł, jednak dostałem jakiś upust i tą lampkę z dołączonym akumulatorem kupiłem za cenę około 55 zł. Jedna uwaga. W opisie tej lampki jest informacja iż lampka ta działa z aku 18650. To błąd. King Kong X7 Max działa z aku 21700. Taki jest dołączany do tej lampki. Mam chyba 3 sztuki 18650 i myślałem że będę je mógł spokojnie wykorzystać w tej nowej, ale nic z tego. Także jak ktoś zdecyduje się zamówić niech ma to na względzie iż ona działa z 21700 . Tak na szybko zrobiłem kilka zdjęć telefonem jak ta lampka świeci w nocy . Może komuś pomoże gdy będzie się zastanawiac nad wyborem lampki rowerowej.2 punkty
-
Manetki od przerzutek przednich są kompatybilne praktycznie z każdym modelem. Wiadomo, że najlepiej mieszać ze sobą te same grupy, albo chociaż te same rodzaje napędów ale manetki i przerzutki przednie są kompatybilne w każdym napędzie 3xX i 2xX1 punkt
-
Światełka, pewnie wyświetla różne cuda jak się kołem zakręci. Wynalazki z temu itp. Ale w sumie to może być jakiś rowerowy zderzacz hadronów 😆1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Za 1000 zł można obecnie kupić nowy rower na kołach 29", z napędem Shimano 3x7 (i to nie z wolnobiegiem, a z kasetą 12-28 i tylną przerzutką Altus). Hamulce V-brake to mniejsza masa i prosta obsługa. Do wymiany jedynie łańcuch po kilkuset kilometrach (bo pewnie dali najtańszy HG40 lub KMC Z) i opony na jakieś lżejsze i węższe (jeśli to ma być na szutry i asfalty, np. takie: Opona rowerowa Kenda Piedmont 28x1,75 drutowana 700x45, 5905220904143 • Cena • Opinie - Allegro ). Rower MTB Attabo ALPE 1.0 rama 17 cali koło 29 " czerwony, 5904823880182 • Cena • Opinie - Allegro Za te pieniądze to prawdziwa okazja, a rozmiar 17" będzie na Ciebie odpowiedni (większe są już droższe). P.S. Nawet piasty dali na łożyskach maszynowych (tak jest w opisie).1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Zmiana władzy nic nie da, przecież napływ imigrantów zaczął za rządów prawicy, co to niby tak zaciekle nas broniła przed napływem obcych kultorowo. Niestety tylko hasłami. Dlatego napisałem, że my możemy sobie popisać, a to nic nie zmieni. Politycy zawsze super mówią jak sa w opozycji, a jak są u władzy to nagle się im zmienia. Mnie też zadziwia jak to jest że jak przyjeżdżaja do nas osoby z innych krajówi obnoszą ze swoimi obyczajami, nie szanując naszych, to jak się im zwraca uwagę to jest dyskryminacja. Jak byłem w Emiratach i w hotelu kazali mi się ubrać jak szedłem na basen, bo u nich nie wypada chodzić w kąpielówkach, to uszanowanalem, a nie robiłem afere że to dyskryminacja białych....1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Średnio 15%, maks 22% - kiedyś jak człowiek podjechał, to brawa słyszał od turystów na szczycie. Ba, nawet propozycje małżeństwa były. A dziś ledwo co spojrzą, a pod nosem słychać - elektrykiem też bym dał radę. Z tym że ów jegomość elektrykiem nie jechał. I weź tu teraz zrób wrażenie na niewiastach. Chłopak z gitarą nie, chłopak na rowerze nie...1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
No i co w związku z tym? Zaprzeczysz że w UK czy Francji imigranci dopuszczają się rozbojów i gwałtów? Przecież to udokumentowane fakty. Jak również informacje z filmika, który linkowałem (są fragmenty artykułów). W Anglii to już jest tak chora rzeczywistość, że nie zdziwiłaby sytuacja taka; "imigrant zajumał Brytyjczykowi rower. Ten namierzył złodzieja i zgłosił na policję. Policja przychodzi do imigranta i "szanowny panie imigrancie, dlaczego zabrał pan rower temu rowerzyście?" "A bo wykrzykiwał do mnie rasistowskie hasła" "A, w takim razie życzymy przyjemnego użytkowania i już pędzimy aresztować niedobrego rowerzystę". Racja, różnica jest taka że zachodnie rządy, w tym nasz, przymykają oczy na wybryki imigrantów, co ich rozzuchwala w popełnianiu przestępstw. No i jest różnica w zajumaniu pozostawionego roweru a bandyckim napadzie na rowerzystę, zabraniem mu roweru i pobiciu go.1 punkt
-
1 punkt
-
Tu mnie jeszcze nie było - punkt widokowy Róg. W dole Chełmsko Śląskie, w oddali Góry Krucze, Rudawy i Karkonosze.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Zjeżdżając z kopalni Stanisław, zatrzymałem się zrobić zdjęcie W tej samej chwili rower mi się obsunął i złapałem go nogą, opierając tarcze hamulcową na łydce........1 punkt
-
1 punkt
-
Dla mnie szmaty pod kask są odkryciem roku 2025. Całe życie śmigałem bez, kaski mokre, gąbki się rozpadały. oczy zalane, okulary czasem też. Przy zakupie nowego kakakasku kupiłem czapeczkę Abusa, opaskę GripGrab i nie rozumiem jakim byłem durniem, że przez tyle lat jeździłem bez tych rzeczy. Odpowiadając na pytanie: https://www.centrumrowerowe.pl/opaska-gripgrab-lightweight-summer-pd43010/?v_Id=231631&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gad_campaignid=16059005709&gclid=Cj0KCQjwve7NBhC-ARIsALZy9HUCAsuuwTcib_eqAEjcVR4sWq8IDPDKWjTYnXx56Nha8iKybAH03W0aAkv_EALw_wcB Całe lato, parę tysięcy km. Wygląda jak nowa.1 punkt
-
Siemka Gates fajny jest ale nie w teren ,błoto i syf . to że nie trzeba smarować jest cicho i cacy to nie znaczy że on się nie zużywa . Pasek rozrządu jest schowany i mimo przenoszenia innych przeciążeń pracuje w miarę "sterylnych" warunkach Rowerowy to już inna bajka ,oczywiście znajdą się koledzy którzy zrobili na pasku pierdylion kilometrów bez uszkodzeń ale wystarczy że coś nie pyknie 300 km od domu albo z 10k ? Popytajcie takich co nie zależy im na sprzedaży to się dowiecie co sądzą o pasku w teren .Treking ,miejski itp. gdzie pasek nie idzie po syfie to jest ok , niestety wszystkie te piękne zdjęcia z instagrama nie pokazują takiej ciemnej strony Teoretycznie a właściwie zalecane przez gates jest sprawdzenie ,ustawienie naprężenia paska po każdym zdjęciu koła .aplikacja na telefon (ta mierząca dźwięk ) to ściema za każdym razem inny pomiar ,tylko przyrząd daje za każdym razem odpowiednie ustawienie ,tylko kto to targa ze sobą na wycieczkę ? Drugim dużym minusem paska jest potrzeba dużej siły jego naprężenia w stosunku do łańcucha i tu nikt z producentów nie pisze o rozwalających się łożyskach w piastach . Pinion wycofywał tony piast H2R z powodu rozpadających się łożysk główki ,ale jakoś na łańcuchu nic im się nie działo ?! Ale jak kto lubi ,Niemiec płakał jak sprzedawał I żeby nie było że jestem przeciw czy coś w rowerze po deptaku ,na spacerku ,w trasie po asfalcie to jest naprawdę super sprawa !1 punkt
-
Trzy lata później Niedzielna przejażdżka, spokojne kręcenie, nagle jakieś dziwne dźwięki z tyłu, pasek spada i widzę że zęby z paska Gates zostały powyrywane z korzeniami. Nie zerwał się cały pasek, jak podobno dzieje się to po długim czasie, ale nie wytrzymały zęby. Początkowo wyleciały 3-4, po czym, po chwili, po założeniu paska w takim stanie i próbie kontynuowania jazdy, kolejne kilka. Pasek - w wersji CDN - ma niecałe trzy lata. Przejeździł jakieś kilka tysięcy kilometrów. Zmieniłem na zapasowy pasek CDX, który, mam nadzieję, będzie bardziej wytrzymały. Same zębatki wyglądają w porządku. Zastanawiam się, czy to oczekiwane w tym rozwiązaniu, że zęby wylatują ze starości? Czy może to jakaś losowa awaria - może jakieś mechaniczne uszkodzenie pojedynczego zęba, potem może krzywe złapanie przez zębatkę i przypadkowa konsekwencja w postaci wycinania następnych przez ostrą tylną zębatkę? Szy.1 punkt
-
Problem wyjaśniony. Dla zainteresowanych. Klamkomanetka jest zalana płynem hamulcowym. W miejscu montowania przewodu hamulcowego jest taki metalowy element, który po wciśnięciu przepuszcza płyn hamulcowy i dźwignię hamulca można wcisnąć. Zapewne podczas wkręcania przewodu hamlcuowego ten element jest wciskany (i pozostaje w takiej pozycji, otwiera układ) i przy naciskaniu na dźwignię hamulca płyn przedostaje się do przewodu hamulcowego. Zupełnie inaczej niż w Shimano, które używa blokad transportowych, żeby w przypadku wciskania dźwigni hamulca z zainstalowanym korkiem otworu na przewód hamulcowy nie doszło do wycieku oleju lub uszkodzenia membrany,1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
