Skocz do zawartości

Ranking

  1. siemalysy

    siemalysy

    Użytkownik


    • Punkty

      19

    • Liczba zawartości

      2 560


  2. sznib

    sznib

    Mod Team


    • Punkty

      16

    • Liczba zawartości

      11 530


  3. elkaziorro

    elkaziorro

    Użytkownik


    • Punkty

      14

    • Liczba zawartości

      2 163


  4. dfq

    dfq

    Użytkownik


    • Punkty

      14

    • Liczba zawartości

      1 203


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 11.06.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. 11 punktów
  2. 10 punktów
  3. 10 punktów
  4. Bo jak wirowanie, łutututututututututu:
    7 punktów
  5. W ostatnim tygodniu najbardziej mnie wkurzyło to że mnie nic nie wkurzyło i nie miałem na co narzekać. Długi weekend, super pogoda, ludzie jakoś tak mniej chamscy na ścieżce a wracając wioskami do domu znalazłem stówę leżącą na poboczu XD
    5 punktów
  6. Bo do mety było coraz blizej 😉
    5 punktów
  7. W końcu długo wyczekiwany pomiar mocy a nawet i dobrze się składa zamówił bym dwa tygodnie szybciej i miał bym wersję na baterie a tak mam na akumulator co mi bardziej odpowiada Inpeak Powercrank-E single
    4 punkty
  8. 3 punkty
  9. Fajne macie ścieżki rowerowe - Stary szlak kolejowy, przejechałem sobie Wałcz - Świerczyn
    3 punkty
  10. @Talrand no nie jest idealnie, ekran nieco skacze w geoidzie i jedyne, co można polecić, to przyjrzeć się układowi skrzyżowania/ronda zanim się tam wjedzie, by z góry wiedzieć, gdzie skręcić. Jeśli dopiero na nim chciałbyś spojrzeć, możesz się rzeczywiście zdziwić przy tym opóźnieniu obracania. To nie google maps na smartfonie. Z drugiej strony zdajmy sobie sprawę, ile to urządzenie kosztuje i wówczas value per money jest spora. W ubiegłą sobotę przejechałem z nawigacją 80 km (dwie różne trasy) w większości nieznanym terenie. Ani razu się nie zgubiłem, można docenić piknięcia urządzenia przed zmianami kierunku. Mapa tuż przed zmianą się zoomuje, z pewnością nie miałem powodów do narzekań. Zużycie baterii podobnie jak wyżej wspomniano. A dzisiaj jadąc w deszczu do pracy przekonałem się o faktycznej wodoodporności komputerka. Aha, ekrany komputerka są customizowalne w każdym trybie oddzielnie. Można sobie ustawić parametry, które mają być wyświetlane i jak mają być pokazane i gdzie mają być. W predefiniowanych trybach (turystycznym i szosowym) są już predefiniowane (ale można to zmienić). Można dodać inny (własny) tryb i sobie pod to zcustomizować ekrany.
    2 punkty
  11. W oddali Szrenica udaje Kmicica, a Szrenicka Hala wygląda jak ta lala.
    2 punkty
  12. Powiedziałem nigdy w życiu już roweru z barankiem !!! I tak jak powiedziałem tak zrobiłem
    2 punkty
  13. 1 punkt
  14. Przerabiałem kiedys dla kogos taką przerzutke pod kasete 11-51, wymieniałem wózek i po zamotnowaniu wszystkiego naped działał idealnie ale niestety nie pamietam jaki to był wózek może od rd m5100. Bez tej podmiany działało ale tak sobie, osobiscie nie chcialbym wtedy na tym jeździć.
    1 punkt
  15. To się producenta pytaj. Miałem wcześniej kilka innych modeli Sigmy i żaden się nie wygaszał całkowicie jak był nieużywany. takie wyświetlanie zużywa minimalne ilości energii.
    1 punkt
  16. Nie mnie decydować... Niemniej jednak ogólne podejście do tematu reklamacji wydaje się nastawione na utrącenie tejże. Pewnie gdyby przywalić pismem z pieczątką dobrej kancelarii adwokackiej, to można by coś tam wywalczyć, to jednak nastawienie do petenta daleko odbiega od tego do czego przyzwyczaił nas TREK. Niemniej jednak, żeby oddać honor, na przestrzeni kilku lat miałem, w rodzinie, kilkanaście rowerów Scott i problemy wymuszające złożenie reklamacje zdarzyły się jedynie DWA razy. A zapewniam że moje rowery nie mają lekko. Wcześniej bazowałem na rowerach TREK i nie miałem chyba ani jednego, który, przynajmniej raz, nie wylądowałby na naprawie/wymianie gwarancyjnej. A rekordzista, czyli Procaliber 9.8, gościł w serwisie TRZY razy na przestrzeni 7 miesięcy... Tak więc suma summarum jestem bardzo zadowolony z jakości Scott, a na gwarancyjne niedoskonałości przymykam oko...
    1 punkt
  17. Prędkość odświeżania spoko jak dla mnie, tzn. wiadomo jest jakiś drobny delay, ale ani razu nie zwrociłem na to uwagi, widzę jaki mam ślad, w którą drogę mam skręcić, nie było to dla mnie nigdy problemem - zawsze mnie wkurzają takie pierdoły a tutaj nic nie przykuło mojej uwagi. Za każdym razem kończyłem ją ręcznie, nie miałem sytuacji, że zaplanowałem sobie 5x5km i robiłem 5 razy tę samą trasę w kółko jako trening - ale nigdy też mi nawigacja sama nie zakończyła trasy, więc chyba trzeba ręcznie - ale nie odpowiem czy bez problemu poleci kolejna pętla (z tego co opisałem wyżej tj., że kieruje mnie do zakończenia pomimo, że dopiero zacząłem można wywnioskować, że nie powinno być problemu z nową pętlą ) Można odzoomować 3 razy, i przesuwać mapę - aczkolwiek przy przesuwaniu znikają na chwilkę drogi/ulice itp., i dopiero po puszczeniu palca znowu się podczytują - nie wiem jak ma garmin. Odzoomowanie tylko przyciskiem + i -, nie zadziałają "dwa palce" wtedy Ci się zmieni ekran na inny.
    1 punkt
  18. U mnie też przy 11s. Przy 12s też używam, ale z kasetą 10-51 i o dziwo działa idealnie, duuużo lepiej niż dedykowana M6100. Może przez to, że oryginalnie był napęd SRAM - hak?
    1 punkt
  19. Wolał bym odpowiedzi od osób, które zamontowały i jeżdżą, a nie od erotomanów-gawędziarzy. Czytać specyfikację potrafię. Teraz mam 11-46 i działało przez 7 lat perfekcyjnie. Niektóre zębatki się zużyły i łańcuch po (którejś tam.z kolei) wymienie skacze więc muszę wymienić kasetę. Nie będę wymieniać przerzutki na 12s, bo to wtedy pół roweru trzeba by wymienić, to już wolę zostać przy 11-46. @Tyfon79jeśli u ciebie ta grupa osprzętu działa kijowo to masz coś źle zamontowane, źle wyregulowane, albo zużyte.
    1 punkt
  20. Tak jasne!!! Powiem tak, używałem garmina Edge 540 coś tam? nie pamiętam nazwy, i tego komputerka -> jak dla mnie ten duuuużo lepszy, kupiłem go finalnie bodajże za ~380 zł z jakimiś kuponami na aliexpress, osłonką gumową, uchwytem tym na wysięgniku, jakieś szkiełko dodatkowe itp.. Ekran dotykowy działa super, pobrałem aplikację onelapfit, ściągam sobie GPX na telefon wrzucam do onelaptfit i przerzucam to na komputerek w jakieś ~3-6s (trasy ~50-100km) wgrywają się dosłownie 5s. Jak jadę na samym komputerku to działa super, ale podobno wtedy nie przelicza trasy po zjechaniu, jak pdłączę telefon w bluetooth z komputerkiem to przelicza po jakichś 300-500m od zjechania ze szlaku, ale to też mocno zależy od tego jak daleko mam do nastepnej odnogi aby dołączyć do szlaku itp., najczęściej przez pierwsze 5-20 przeliczeń szlaku stwierdza, że najlepiej mi będzie po prostu zawrócić i finalnie przez kilka minut sugeruje mi zawrócić ten 1-2km aniżeli gdzieś tam nadkładać 2-3km inną trasą - co finalnie jest logiczne bo mniejszy dystans pokonam, ale każe mi wrócić a nie jechać tym szlakiem jaki chcę. Jedyny problem jaki zauważyłem, a nie wiem jak to jest z garminami, ale jeżeli ustawię sobie na GPX plan startu w miejscu A i koniec trasy również w A (pętla) i zacznę np 1-2km od punktu A i jadę do tego punktu aby tam rozpocząć jazdę, to on myśli, że już kończę jazdę i wyświetla mi, że do końca trasy zostało mi np. 2km a nie 50km, więc przez chwilę trzeba mieć tę świadomość, że nawigacja może nas kierować trasą do zakończenia aniżeli jakbyśmy chcieli startować, raz się na tym złapałem i już nigdy więcej Ogólnie żadnego problemu nie mam, tam w ustawieniach aplikacji ściągnąłem mapy OSM z ulicami, pokazuje mi 99% dróg w lasach, chyba wszystkie w miastach, chyba, że naprawdę wjadę w jakieś lokalne zadupie w krzaki to pokaże mi ślad ale nie pokaże drogi. Ogólnie ja zadowolony, teraz przy temperaturach ~20C+ zużywa mi 20-25% baterii na ~5h jazdy z ciągle włączonym ekranem i bluetooth. Jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało piszcie, sorry, że tyle zajęła mi odpowiedź!
    1 punkt
  21. W rowerze żony była taka kaseta, lepiej działała (be problemu) z przerzutką m5100 niż m8000.
    1 punkt
  22. Wg. Shimano max. zębatka to 46T. Z większą może działać, pytanie; jak? Przerabiałem temat z przerzutką dedykowaną do max. 36T, gdzie ludzie pisali że działa z kasetą 11-40T, nawet filmiki nagrywali. I co? Działało, ale kultura pracy była upośledzona na najmniejszych zębatkach.
    1 punkt
  23. Nie wyłącza się całkiem, wyświetla godzinę i model.
    1 punkt
  24. Raczej przerzutka lub hak dostały strzała albo combo. Masz tu poradnik jak zweryfikować krzywy hak itp: poradnik
    1 punkt
  25. Rondo upadło, zbankrutowało, więc mogą być problemy z ewentualnymi sprawami gwarancyjnymi czy dostępnością jakichś ich autorskich części a podobno mieli (nie wiem czy w tym modelu) swój autorski widelec z nietypowym mocowaniem osi
    1 punkt
  26. 12 rzędowe deore, slx, xt i xtr są fabrycznie optycznie lekko krzywe. Taka ich natura. Obczaj czy pancerze na całej trasie nie mają jakiejś anomalii, czy linka jest zamocowana w przerzutce we właściwy sposób. No i na koniec do weryfikacji hak, bo ten objaw z brakiem możliwości regulacji na górze lub na dole wskazuje raczej właśnie na niego.
    1 punkt
  27. Jeśli bliżej "'klasyki" być musi - czyli uginacz obowiązkowo - to na cuesie 2x9 jest lazaro legion V3 , amor ma blokadę skoku. I to byłby mój wybór nr 2.
    1 punkt
  28. VORTRIEB Modell 1.2 Koniec tematu Za to co zostanie kup sztycę pantografową suntour ( i sprężynę pod swoją masę, o ile nie uda się wynegocjować wymiany od razu na właściwą przez sprzedającego)
    1 punkt
  29. Bo niektórzy mają w tle góry, a ja za to mam w tle murek
    1 punkt
  30. Bo na lewo mamy kładkę pieszo - rowerową.
    1 punkt
  31. Bo mapa nie może kłamać, tu na pewno jest droga: O dziwo faktycznie kiedyś była i gdyby nie wybujałe zielsko, to by się całkiem dobrze jechało.
    1 punkt
  32. Łożyska DRF3041 Enduro i chińczyki z Ali bo mi zaczęło trzeszczeć pod stopami i myślałem że to one. A to nie były one, to tylko korbę trzeba było odkręcić i przykręcić ponownie. Ale za to mam dwa komplety łożysk za 500pln na zapasie 🙃 Pisałem już, że tak samo jak uwielbiam korbę E*13 za jej wagę i sztywność - tak nienawidzę za to jaka jest upierdliwa i lubiąca przypominać o swoim istnieniu? Aha, dobrze że tylko 500pln wydałem, bo Enduro ma też w ofercie XD-15 które prawie kupiłem w trakcie rozważań czy nie kupić raz a dobrze 😂
    1 punkt
  33. Skromny kamyczek wyznacza miedzę:
    1 punkt
  34. Bo o takie popołudnia nic nie robiłem
    1 punkt
  35. A tak zmutowane wykałaczki.
    1 punkt
  36. 1 punkt
  37. Kolejne km lecą z tym woskiem będzie to 270 mniej więcej . Rano jak wyjechałem to miałem wrażenie, że jest głośniejszy niż był, ale to w dalszym ciągu nie przypominało suchego łańcucha. Pytanie moje do znawców czy łańcuch się nagrzewa i czy może mieć to wpływ na pracę , bo znowu im dłużej jechałem tym było ciszej . Natomiast ciężko było znaleźć dobre warunki bo bardzo mocno wiało . I tu koło setnego km wjechałem na odcinek drogi z pięknym asfaltem w dodatku z wiatrem w plecy. Wszelakie dźwięki opon pochodzące z nierówności na drodze czy to bidonów zniknęły . Więc uważam to za bardzo miarodajne. Im łańcuch prostszy bez skosów tym ciszej wiadomo, ale nie było źle nawet pod dużym skosem . Natomiast w momencie zmiany przełożenia jest głośniej.
    1 punkt
  38. Pozwolę sobie dać głos odnośnie tego wosku. Nie mam porównania do innych wosków na gorąco , ale smarowałem cały czas momum. Rzeczywiście nie na długo on starczał. I łańcuch razem z kasetą wcale nie był taki czysty i mówię tu o jeździe 100 procent asfalt . Łańcuch, kaseta, przerzutka Sram Red. Pierwszy raz kupiłem sobie wosk na gorąco a padło na finish line, bo na miejscu nigdzie nie było innego, a chciałem mieć na weekend także kupiłem raczej z konieczności a nie z wyboru. Podgrzałem ten wosk w opakowaniu i włożyłem łańcuch, trochę się tam pomoczył i wyciągnąłem zostawiając łańcuch nad tym gorącym garnkiem żeby wosk dobrze ściekł . Natomiast i tak zostały zgrubienia tego wosku przy końcach ogniw . Następnym razem przetrę to jeszcze szmatką jak będzie ciepłe. Po Pierwszych km byłem zdziwiony, że jest taki głośny, a jak kręciłem na stojaku to miałem wrażenie jakby przerzutka wymagała regulacji, ale im dalej tym lepiej. Po przejechaniu na razie 150km złapałem łańcuch w dłoń i parę razy obróciłem korbą , miałem czyste palce także chyba nie jest najgorzej. Łańcuch nie jest głośny , jest porównywalny do tego jak smarowałem momumem. Zobaczymy później jak z trwałością . Warunki bez deszczu, asfalt 99%
    1 punkt
  39. Myślałem, że masz jakiś supertelefon, a to zwykły telefon tylko mało użytkowany 😀.
    1 punkt
  40. Ja kupiłem flaszkę Bike7 w zeszłym roku. Dopiero teraz na wiosnę go zaaplikowałem. Łańcuch był wyszejkowany, następnie w garnuszku gotowany na małym ogniu razem ze świeczkami. Bike7 był na taki łańcuch 2 razy zaaplikowany i po jednej jeździe 35 km już go było słychać. Wg mnie wystarcza na 20km, a nie kilkaset jak mówią niektórzy. Szczerze nie wiem czemu wszyscy się tak tym produktem zachwalają. Dziś kupiłem flaszkę nafty i sam spróbuję przygotować miksturę wg receptury Oz Cycle. Finish Line Halo Hot Wax - 600 gram za 170PLN...... Ja gotuję łańcuch na małym ogniu ze starymi krucyfiksami z1 komunii takimi 30-40 letnimi....
    1 punkt
  41. No co Ty przecież przecież na 27,5 nie da się jeździć... 29er lepiej podjeżdża, lepiej pokonuje nierówności terenu, a ostatnio ktoś na forum napisał że po przesiadce na 29er mu średnia prędkość wzrosła o 2km/h 🤣🤣🤣
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...