Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Może to i durne

 

Durne to jest pisać, że to jest durne :P

 

 

Co można by popróbować aby sobie lekko polepszyć... A no na ten przykład zdemontować piny z tarczy.

 

$_35.JPG 

 

Albo przypilniokować nieco rampy...

 

No i oczywiscie linia łańcucha jak tylko możliwie możliwa w strone idealnej...

 

Szacunek...

i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednobiegowcy krótkie pytanie - szeroki łańcuch jednorzędowy dogada się bez problemu z trybem z kasety 8/9sp i standardową zębatką korby Shimano? 

 

Łańcuchy wąskie, 7,8,9 pracują ciszej od szerokich, i   .... milej. Sam już nie wrócę do szerokich, nie ma po co.... Dostępne tanie łańcuchy 1 rzędowe wyciągają się niewiarygodnie , nie wiem w jakim mechanizmie, ale pierwsze 500 km trzeba często dociągać koło. Nawet sram pc 1 jakoś mi nie podchodził... Jeśli masz kupować nowy łancuch kup dobry wąski i zostań w przyszłości z wąskimi zębatkami...   To takie moje preferencje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... a moje preferencje to Wippermann IG8 

 

Konia z rzędem temu kto ten łańcuch rozciagnie lub zerwie :P

 

Po moich słabych doświadczeniach z tanimi jednobiegówkami Clarks'a poszedłem po bandzie  :devil:

 

Ciekawe dlaczemu spaślak jest przedstawiony na tym filmiku jako pierdołowata pipa  :whistling: ?

 

Hmmm....

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na "ulubiony włoski sklep" i co widze...

 

http://www.ridewill.it/en/news-and-promotions/black-friday-2015-discount-20/205/

 

Jak to prawda to zaraz szarpię Bluto do Bułki :D ktoś? coś ?

 

EDIT after midnight:

 

A jednak lipa. Cena widła była normalnie zrabatowana z 549 > 439 i właśnie wróciła znów na 549. Także te -20% to mogą sobie wsadzić tera :)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostępne tanie łańcuchy 1 rzędowe wyciągają się niewiarygodnie , nie wiem w jakim mechanizmie, ale pierwsze 500 km trzeba często dociągać koło
tu masz rację, ale wystarczy ze kupisz dobry szeroki łańcuch w cenie 8 biegowego i będzie git.... wąskie łańcuchy z systemowymi zębatkami hg są niebezpieczne..... spadają 3 razy częściej. Na singla czym szerzej tym pewniej (łańcuch) i zębatki zresztą też ;-) Ale co ja tam wiem jak już singlowo nie śmigam.... kolana i większa wszechstronność 1*9 w terenie ;-)

 

Bardziej na temat wątkowy przymierzał ktoś w przełajce koła 650b z oponą 2.0 ????? zgodnie z koncepcją cannondale slate  ..... Bo mam przerobionego 26 na 27,5 z gumkami 2.0 i po założeniu barana będzie przełaj jak ta lala ;-)))) Wysokość takiego koła 650*2,0 będzie odpowiadać 700*35 +/- a komfort ino lepszy będzie ;-)

http://www.cannondalebikes.pl/rowery/2016-szosowe/new-road/slate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratujcie. 

 

Długo się zbierałem, aż w końcu zamówiłem za późno i nigdzie już nie widzę dostępnego widelca od poprzedniej salsy fargo, pod 80mm, o tego: http://www.bike24.com/p229589.html

 

Będę wdzięczny za info:

 

a) Czy może jednak gdzieś, ktoś, widział? A może ktoś ma używkę do opchnięcia?

 

b,) Jak nie ten, to co innego? 

Konieczne są mocowania pod wszystko co wlezie, disc-only i jak najkrótszy A-C.

Jest widelec od ECR, tylko kolor ma gów.. brązowy. Nie skreślam, ale szukam dalej. 

Z kolei nowe Firestartery od salsy są pod 100mm i mają oczka pod anything cage skierowane do przodu, co mi nie leży.

 

c) Może custom zamówiony u kogoś z naszych miszczów? Ile mogłoby to kosztować i u kogo warto pytać? 

Edytowane przez karolg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec od Genesis'a Fortitude Adventure(zielony) 445mm, max. guma 3.0" na obręczy 23mm z niecałym centymetrem prześwitu. Łącznie!

Jutro obadam czy nadal jest do ściągnięcia(ostatnio nadal był, ok. £50 jeśli szaremórki nie szwankują).

 

Ewentualnie widelec z Genesis Longitude Mk.1, specka jak wyżej ale więcej miejsca na czycale. Szary lub khaki.

Info jutrem jak się włamię na stronę dystro ze sklepu...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a) Czy może jednak gdzieś, ktoś, widział? A może ktoś ma używkę do opchnięcia?


1. A napisz do allegrowicza. Widziałem już kilka razy ten dziwny zestaw wystawiony na sprzedaż. Nigdy nie poszedł, więc może uda się sam widelec wyhaczyć. 

2. U Niemca niby jeszcze coś stoi, ale widzę, że nie wysyłają do Polski, a po dodaniu do koszyka jakoś dziwnie znika, po ponownym wrzuceniu w wyszukiwarkę (może ostatnia sztuka?)

http://de.allyouneed.com/de/salsa-fargo-2012-13-gabel-29-28-6-30-45mm-468mm-9mm-qr-100mm-disc-black/p828014791/?cid=c_dhlmp_be_dpcom_00059_00001_Pteaser&ref=724754-geizreich_de&showTellaFriend=false&showTellaFriend=false
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz rację, ale wystarczy ze kupisz dobry szeroki łańcuch w cenie 8 biegowego i będzie git.... wąskie łańcuchy z systemowymi zębatkami hg są niebezpieczne..... spadają 3 razy częściej......;-)

 

Z szerokimi łańcuchami kilka lat temu to było albo tak że były dla mnie za krótkie, albo prawdziwe na tor i kosztowały chyba z 200 pln,

 

Nic mi nie spada, ale w układzie OK,  i tylnym  zębatkami wąskimi Novatec i Shimano,  od 18 do 15 z... Z przodu mam blaty szosowe 130 mm z czasów 7/8 s, 53z, mały 39 też z tego okresu, kiedyś 46 na 110mm stronglighta, i jakieś alu zwykły mtb z przodu w Inbredzie zębów 32 na cztery śruby.... Jednym słowem nie mam jakiś niemożliwych wyprofilowań do zmiany biegów...  Stąd może moje nie spadanie łańcucha....  łańcuch musi jednak być starannie napięty, nie na blachę nie z luzem , w mieście spada na byle podskoku jeśli zostawi mu się za dużo luzu. W ostrym przełaju używałem dwóch rok ringów wokół 39 z.... tak czułem się pewnie....

 

Także w takim układzie jak mój - polecam, ewentualnie z wolnobiegiem dicta, też nic nie spadało, z rozebraną kasetą nie wiem jak jest, i czy nie trzeba pilnikiem poprawić zadziory do rozprowadzania łańcucha...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...