Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

witam chciałbym odświeżyć temat gdyż mam jedno nurtujące mnie pytanie:

 

Kupiłem swoją rebe race kilka dni temu i chciałbym zmienić skok z 80 które mam na 100 a nawet po przeczytaniu waszych postów z ustawieniami na 115.. i teraz moje pytanie wiem że trzeba rozkręcić itp i trzeba włożyć jakieś dystanse? Tylko te dystanse są w amorku i je coś przestawiam czy te dystanse mam wziąć skądś tylko nie wiem skąd :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach moja Reba przejdzie taką operację (czyt. już jest w serwisie i czekam;)) po wszystkim podzielę się uzyskanymi informacjami. sam też się zastanawiam jaki jest max, 100 czy 115. Czytałem kilka różnych źródeł, jak na razie wydaje mi się że rocznik 2005 miał 115mm jako opcję, natomiast 2006-2007 tylko 80mm/100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zorientować to zależy wszystko od tego jaki masz początkowy skok... Z każdej na każdą raczej się da przejść powiedzmy jak masz początkowo 100 skoku to żeby przejść w dół czyli na 80 musisz mieć podkładkę 20mm jeżeli nie dostałeś w komplecie to masz kłopot bo czeka Cię wydatek...

 

Czyli najlepiej mieć 80 wtedy wyjmujesz podkładkę (20mm) masz 100 skoku a jak wyjmiesz drugą (15mm) masz 115 i to by było na tyle. Jesli posiadasz podkładki możesz zrobić skok jaki chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masakra, 7stron czytania ;\

 

Ja mam pytanie co do dobijania, skoro ma 100mm skoku, to nalezy go wykorzystywac, prawda? Mam nadzieje, ze Reba jest zabezpieczone przed zniszczeniem, przez dobicie?

Moja ma 100mm skoku, jak siade, chowa sie o 25%, ale jestem w stanie ja dojechac do gory. Tzn. nie sprawdzilem, czy to jest 100mm, czy 95mm (moj blad, sprawdze.)

 

Zastanawiam sie co to znaczy dobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

producent podaje przedzial sag'u i proponuje tego sie trzymac.

 

BTW: cisnienie 70psi producent podaje w tabeli cisnien, ktora umieszczono w instrukcji, na stronie producenta i na wszelki wypadek , jakbys zgubil pierwsze a nie mial drugiego, na lewej doleni dolnej twojego widelca. w zadnym z tych miejsc nie szukales, bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja najwieksza bolaczka jest brak pompki i na razie funduszy na zakup tez, takze jedyne co mi sie udalo to pozyczyc na 5min w serwisie :D

Ustawilem sobie sag pod siebie, rowne cisnienie w komorach:

rebaskokay7.jpg

Reba Race 100mm

 

Tak sie zastanawiam...

Chowanie sie goleni przy pompowaniu komory negatywnej jest czyms normalnym, ale czy ten skok sie traci bezpowrotnie? Czy po prostu lagi przy rozprezaniu sie amortyzatora, wyskakuja jeszcze kawalek dalej dzieki sile jaka dziala przy rozprezaniu, a pozniej sie chowaja?

Tak chyba bylo kiedys a amortyzatorach, ze mialy sprezyne negatywna, przy wpadaniu w dziure, lagi sie rozprezaly duzo bardziej niz 'w spoczynku', tak mi sie wydaje...

 

Bardzo podoba mi sie praca Reby, bo faktycznie wybiera wszystko, strasznie tylko mi dojezdza do gory, w sumie miło, bo lapie i male i duze nierownosci, tylko czy nie za bardzo obrywa przez to, patrzac na zdjecie, skoku jeszcze cos tam zostalo. Mam nadzieje, ze tak jak juz ktos wyzej pisal, jest duza progresja pod koniec i zostaje pare mm, ktore trudno wykorzystac, chroniace przed zmiazdzeniem tak czegos w srodku.

 

Jak na razie nie mialem kontaktu fizycznego z duza iloscia amortyzatorow roznych firm, ale sporo sie naczytalem i w osobiscie wybieram RockShoxy, pracuja bez zastrzezen, latwo je dostac, sporo serwisow w kraju, ceny przystepne i łatwo je ustawic, jak sie ma pompke jeszcze latwiej ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze chciałem wrócić do tematu uzupełniania oleju w tym amorku :huh: którędy wy go wlewacie ?? przez wentyle ?? i jak sprawdzić jego poziom, wylać to co ewentualnie jest w środu i wlać na nowo te 5 ml ?? pozdrawiam i czekam na odp.

 

a co do foty to te 115 mm to jest po spuszczeniu powietrza z amorka czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym wiele razy. Amortyzatorów RSa z motion controlem nie zablokujesz na kamień. Zawsze pozostaje od kilku do kilkunastu (w zależności od ustawień) mm skoku. Floodgate w tym momencie nie ma na to wpływu ponieważ jego zadaniem jest zwolnienie blokady przy najechaniu na większą przeszkodę. Na ilość skoku po zablokowaniu wpływa tłumienie i ciśnienie powietrza w amorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można sprawić żeby amor blokował się całkowicie przez zwiększenie ilości oleju w tłumiku , a wartość skoku po zablokowaniu jest stała( u mnie 10 mm) nie zależnie od tłumienia i ciśnienia czy punktu zwolnienia blokady- floodgate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... to się dowiedziałem czegoś nowego przeglądając szczegolowo tą instrukcje podaną przez Artro,

do prawej goleni od góry wlewamy olej 5W 110ml (dla reby) do tłumienia, na dół do prawej i na dół do lewej 15W 15ml do smarowania goleni ale u góry lewej goleni 15W 3-5ml po co to? do czego jest ten olej w lewej górnej goleni? bo czeka mnie serwis reby po zimie, oczywiscie skoro jest podany w manualu ze musi byc to oczywiscie wleje tylko z ciekawosci pytam po co on tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...