Skocz do zawartości

cyklista

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    409
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez cyklista

  1. Alu rama w gravelu z 11 strony tego wątku postanowiła sobie pęknąć tuż przed sezonem po przejechaniu 40 tyś. km. Tym razem postawiłem na coś solidniejszego, ale nie da się ukryć, że zdecydowanie cięższego. Plus tego był taki, że wszystkie graty udało się przełożyć jeden do jednego.
  2. Możliwe, że końcówka piwota "spęczniała" od za mocno dokręconej śruby. Miałem taki przypadek, pomogło zebranie nadmiaru materiału małym pilnikiem z obrzeża piwota.
  3. Jeśli to wygięta lub złamana oś, to jest to usterka charakterystyczna dla piast pod wolnobieg z powodu ich konstrukcji. Czy wymiana części w tego typu rowerze ma sens to nie będę oceniał, bo za młodu sam robiłem tego rodzaju przeróbki, dzięki czemu lepiej poznałem budowę i działanie rowerów.
  4. Wydaje mi się, że ten marketowy sprzęt może mieć wolnobieg, więc kaseta ze zdjęcia nie będzie pasować. Chyba, że masz osobno tylne koło pod kasetę.
  5. Poniżej gość mówi o porównaniu stali do alu, no i wychodzi, że sam materiał ramy to nie wszystko.
  6. Hmm... a w czym przejawia się wyższość stali nad tytanem?
  7. W temacie powyższej dyskusji o tylnych przerzutkach to proponuje zakup przerzutki szosowej Sora, w budowie podobnej do starych przerzutek Deore.
  8. W podobnego typu piaście swego czasu pękła mi taka sprężynka i zastąpiłem ją dociętym kawałkiem drutu sprężystego z takich kółek do kluczy, działa mi ten patent do dziś.
  9. Aż tak nie demonizowałbym korby FSA, u mnie zrobiła ponad 30 tyś. km na oryginalnym suporcie i na razie ma lekkie luzy, ale łańcuch jeszcze nie ociera o wodzik przerzutki. Faktycznie standard osi 19mm jest najbardziej wkurzający, bo pasują tylko suporty FSA, które zawsze były drogie, a ostatnio jeszcze poszły w górę z resztą jak wszystkie części rowerowe.
  10. Możesz jeszcze spróbować odkręcić tarcze kluczem do misek zewnętrznych suportów Shimano, oczywiście jeśli takowy posiadasz.
  11. Co mnie wkurza? Kierowcy jadący z przeciwka, którzy ścinają zakręty, najlepiej te ze słabą widocznością. Szosowcy ściganci, którzy wyprzedzają człowieka na centymetry, chyba specjalnie dla nich kupię sobie lusterko rowerowe.
  12. Słabo to widzę, swego czasu szukałem tylnego trójkąt do ramy Felt Virtue z marnym skutkiem. Liczyłem, że może ktoś będzie sprzedawała ramę z uszkodzonym przednim trójkątem, ale chyba większe szanse są, żeby trafić w totka.
  13. cyklista

    [2020] Deore 1x12

    Czyżby szykował się nam kolejny standard mocowania tarczy w korbie tym razem na 8 śrub, jak ja kocham za to Shimano.
  14. Ze strony producenta wynika, że są kompatybilne z Shimano DynaSys. https://www.microshift.com/en/product/sb-m100/
  15. Na takim patencie jeżdżę już dwa lata w rowerze miejsko-zimowym (ok. 5 000 km) i na razie nie mam z nim problemów.
  16. Trwalszy od Rohloffa to brzmi ciekawie, może warto wspomóc polski biznes. Mam tylko jedno pytanie o jakich przebiegach między smarowaniami mówimy w przypadku tego oleju.
  17. Stawiam, że koledze chodzi o tylny przewód hamulcowy, który jest poprowadzony w pełnym pancerzu stąd brak tej końcówki. A że się tłucze, taki urok wewnętrznego prowadzenia pancerzy.
  18. Powiem szczerze, że tylu problemów z rowerem co masz Ty, to ja nie miałem nawet po przejechaniu 10kkm Co do krzywej tarczy to łapiesz ją np. kluczem nastawnym i delikatnie odginasz w miejscu gdzie ociera. Uwaga trzeba to robić z wyczuciem, żeby nie przegiąć jej w druga stronę. Ogólnie na początku jest z tym trochę zabawy, zanim dojdzie się do wprawy.
  19. Kiedyś długo zastanawiałem się nad korbą FSA OMEGA ABS MEGAEXO / 46-30 / na Allegro była w cenie chyba 350 PLN. Mam obecnie taką korbę, ale z tarczami 50-34, więc wymiana w moim przypadku byłaby prosta. Niby ma zintegrowaną oś, ale o dziwnej średnicy 19mm, dodatkowo suport ma niestandardowe łożyska (chyba teraz jest druga wersja z normalnymi łożyskami) i kosztuje 160 PLN. W zasadzie 99% czasu jeżdżę na tarczy 34, 50 używam na łagodnych zjazdach, żeby dokręcić, dlatego chętnie spróbowałbym jazdy na jakieś budżetowej korbie 46-30, najlepiej bez konieczności wymiany przedniej przerzutki.
  20. Obecnie mam gravela na szosowym osprzęcie z tylną piastą mtb 135 mm, czyli standardowe rozwiązanie dla tego typu rowerów i moim zdaniem linia łańcucha nie jest prawidłowa przy takim układzie, szczególnie widać to na skrajnych przełożeniach. Podana w temacie korba mtb myślę, że poprawiłaby sytuację, ale problem widzę w przedniej przerzutce. Dwurzędową przerzutkę szosową trzeba by było wymienić na inną o zbliżonej linii łańcucha, więc koszta rosną. Dla mnie niewątpliwie wadą tej kobry są nitowane tarcze.
  21. Ramka pamięta jeszcze czasy kiedy w kolarstwie górskim królowały koła 26 cali, ale na zimówkę bardzo dobra. Sam jeżdżę na ramie pod 26 cali w moim miejsko-zimowym sprzęcie i nie narzekam. Tylko trzeba pogodzić się z faktem, że wybór kół, opon lub amortyzatora pod standard 26 cali będzie coraz mniejszy, a jakieś lepsze części będą tylko dostępne w postaci używek, ewentualnie jakiś leżaków magazynowych.
  22. Lubię oglądać tego gość, w jego relacjach wydaję się, że te wyprawy przebiegają tak gładko jak "jazda po bułki".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...