Skocz do zawartości

[Ubiór] obcisłe spodnie na rower


rob1

Rekomendowane odpowiedzi

Nic tak nie uwalnia jak założenie obcisłego stroju kolarskiego, nie ważne jaką masz figurę. Ludzi, którym to przeszkadza i tak powinieneś mieć w dupie a ludzie, którym to nie przeszkadza tak naprawdę nawet o tym nie myślą. Mnie strój kolarski motywuje :D i uwalnia, mogę założyć obcisłe różowe, jarzeniowe ubranie w serduszka i zupełnie się tym nie przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rob1 napisał:

Czy jazda w dresie to coś dziwnego?

Pomijając, że wygląda wieśniacko to po prostu jest niepraktyczne i nieefektywne. Widocznie sam musisz do tego dojść. 

Dres się nadaje na 3 km wyprawy po bułki do sklepu a nie na kilkudziesięciokilometrową jazdę/trening gdzie oddychasz rękawami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wysiłek, długa jazda i organizm który się poci-  opięty cienki materiał zapewnia komfort. 
Zwykłe dżinsy na 30 min drogę do pracy bez ciśnienia od pażdziernika do kwietnia ze spinaczem na nogawce dają radę, ale dzisiejsze spodnie szybko się potrafią przecierać od siodełka ( dziury) . Wystarczy przyspieszyć,  a masz mokry krok, bawełna nie lubi zupy z jajek.

Spodenki mtb szerokie z wkladką w lecie to moje marzenie ( żeby nie nosić lajkry) , ale jak jest ciepło nie daję rady termicznie... a pocę się nieprzyzwoicie.

Gacie z pieluchą na początku zadziwiają kule, ale daje się je oswoić.

Mamy na forum kolegę, który często objawia się w dresie na rowerze i ma się dobrze. Kwestia przyzwyczajeń, nie badałem jakie to materiały. Raczej  nie czysta bawełna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć w dresie czy garniturze. Nie ma z tym problemu, bo nikt tego nie pilnuje.

Problem jest taki, że nie są to ubrania przeznaczone do uprawiania sportu. Nasiąkają, zamiast oddawać ciepło i wilgoć.

Efekt będzie taki, że po krótkim czasie będzie zapoconym, czerwonym burakiem.

No chyba że jazda polega na toczeniu się z punktu A do B, żeby wypić piwo. Tylko po co wtedy wzmianka o szosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rob1 napisał:

Czy jazda w dresie to coś dziwnego?

Przy szybkiej jeździe rowerem 90% oporów to opory aerodynamiczne a te generuje głównie kolarz. Przy pochylonej pozycji na szosie ponad połowę z tych oporów generują nogi kolarza. Możesz jeździć w czym chcesz ale sens jazdy na rowerze szosowym w luźnych ciuchach jest żaden bo Cię będą spowalniać i to znacznie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "góral" noszę się luźno - na rowerowe majtki z wkładką można dać krótkie spodenki z lekkiego materiału. To już nie styl na szosę, ale lżej, chłodniej i mniejszy opór. W chłodne dni można na długie spodnie rowerowe założyć szorty - ciepło i elegancko. To, jeśli źle się czujesz eksponując w lycrze "gentleman's sausage", natomiast jeśli problemem jest "bierbauch" to gorzej. Polecam MTB - w pewnych kręgach jeansy i rozpięta koszula flanelowa są najlepszą stylową. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

No i brudne nogawki od napędu. No chyba że to tych dresów, będzie jakaś designerska spinka ;)

 

Widziałem, że ostatnio młodzież wkłada nogawki dresów w długie, białe skarpetki, przeważnie takie z czarną łyżwą 😁

Cytat

Polecam MTB - w pewnych kręgach jeansy i rozpięta koszula flanelowa są najlepszą stylową. 

Myślałem, że koszula flanelowa jest zarezerwowana dla grawelowców 🤔. Kurde, to ja kupiłem grawela jak znalazłem w szafie jakąś starą koszulę flanelową a mtb już miałem wcześniej... Niepotrzebny wydatek 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modne są takie koszulki jak body paint przy ciele, broda  jak sierść jamnika czarnego dobrze utrzymana z włosiem zaczesanym zgodnie z wiatrem, lecz na nogach ani włoska, buty białe,  skarpety długości półbagietki, biodra wąskie, ale węzły barków zaznaczone, okulary pełen obciach jak z tandetnych czasów disco czy tam innych trendów narciarskich z końca lat 80.... nie wiem tylko jakie należy mieć rękawiczki czy  może ich brak....

Jeśli ktoś nie umie się ubrać nawet niech nie myśli siadać na kole, bo to w oczy kole, choć  kakaowe oko  nie widzi w tył, to przecież obowiązkowe  garminy z radarem  w lampce mają dyskryminacje , wykrywają dresy i włochale na nogach, oraz niezintegrowany kokpit 😉🙃    laserem czerwonym strzelają, aż kolarz nieporadny zostanie na rubieży przegranej ofermy.

Nogawka w skarpetkę, klamerka czy opaska z refleksem - wszystko da się lubić.

Nikt nie poruszył zaciągania kolana...

Dłuższa energiczna jazda w długich spodniach może napinać materiał nad rzepką powodując bóle kolan, tak dzieje się z dżinsami kiedy skóra przestaje być sucha, ale też z większością spodni  kolarskich z membraną wietrzną kiedy ktoś ma dłuuugie nogi... bo rozmiary często dotyczą pasa, i biorąc rozmiar M albo L  pas pasuje,  ale spodnie są przykrótkie, i kolano jest  tak gdzie powinna być łydka. Warto po robić w sklepie przysiady i zobaczyć jak marszczy się materiał z tyłu kolana i jak zacieśnia się przód,  warto pilnować lekkości kolan....

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też często jeżdżę w długich spodniach Endura Singletrack II, szczególnie jak jeżdżę do pracy (zimą pod spód kalesonki termiczne) albo w długich spodniach obcisłych zimowych a na nie szorty mtb lub krótkie spodenki trekkingowe z Deca, czasami też w długich spodniach trekkingowych ale jak jadę typowo "na rower", gdzieś dalej, na przejażdżkę/wycieczkę to raczej w obcisłych gaciach, choć czasem na wierzch nakładam luźne krótkie spodenki. Ale ja nie mam szosy tylko grawela, fitnessa i mtb. Na szosie raczej bym jeździł w obcisłych gaciach chociaż, jak pisano powyżej, nikt nie stoi na ulicach i tego nie kontroluje. Jak chcesz jeździć w dresach, Twój wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keltu napisał:

Ja jeżdżę na gravelu w Endurach Humvee 3/4 (a jak jest chłodno to pod spód długie obcisłe spodnie do biegania) w połączeniu z Freeriderami Five Ten,  kto mi zabroni i co mnie obchodzi co o tym myślą inni rowerzyści?

Przepraszam, czy jesteś mną? Bo mam taki sam zestaw:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Wybrałeś rower szosowy, bo naprawdę chcesz jeździć na szosie, czy po prostu jako środek transportu z punktu A do B?

Hey . Póki co muszę mieć jakiś rower, ale przy okazji chce się spróbować w  treningu i zobaczę czy mi się ułoży ta droga. Bardziej mi zależy na jeździe niż na zawodach ,póki co. Ale serio ten strój mnie odpycha,ja wiem że to ma swoje przeznaczenie. Także jeśli nie wyglądam debilnie w innym stroju jak przywierajacy,to spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...