Skocz do zawartości

dargenn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    73
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez dargenn

  1. Ile masz wzrostu i jaki przekrok, że jesteś pewien że np 56 w treku podpasuje? Plus podajesz różne typy rowerów, defy to endurance, diverge i cube to gravele, a emonda ma być lekkm rowerem do ściagania (w zamyśle).
  2. Jeżdżę Trekiem X-Caliber 8, ktorego kupiłem nawet ciut drożej bo za 4700. Też przyoszczędziłem na tym że tylna oś jest QR bo nie musiałem dokupować adaptera do ciągnięcia przyczepki. Finalnie i tak to zrobiłem, bo średnio mi się ciąga przyczepkę MTB więc ciągam szosą ze sztywnymi osiami. Z roweru jestem bardzo zadowolony, na trasy (nawet maratony XC na podlasiu) które jeżdzę jest w zupełności wystarczający, chociaż sprzętowo to pewnie merida wychodzi korzystniej (cena/jakość). Kup to co Ci się bardziej podoba wizualnie, i tak będziesz Pan zadowolony. A co do mleka - bardzo polecam, miałem już zamleczone opony odbierając rower, jeżdzę na ciśnieniu rzędu 1.4 bara i jest super, akurat na teren.
  3. Szosa aluminium (Giant Contend AR1), włożone opony 38mm więc i po szutrach bez problemu jedzie. Ale i tak staram się jeździć po dobrych drogach z uwagi na kręgosłup młodego (15 miesięcy). Większość drogi to był asfalt, ścieżki rowerowe, a woziłem go MTB na oponach 2.35" co raczej mi się nie spina Więc na MTB poszły SPD i oczyszczenie z wszystkich zbędnych bajerów - będzie pod maratony MTB, a w szosie EH500 - na treningi SPD, na jazdy z bobo strona z platformą.
  4. https://www.decathlon.pl/p/adapter-do-osi-sztywnej-m12-do-zamocowania-przyczepki-gwint-1-5-x-172-mm/_/R-p-203445?mc=8618363 Adapter do sztywnej osi, za 90zł a nie oryginał z thule za 300+, coby zamontować przyczepkę rowerową do szosy. Trochę wystaje od strony napędu, ale wydaje się pasować.
  5. Przejedź się w luźnych ubraniach na jakąś górkę, następnie z niej zjedź z szosowymi prędkościami i daj znać jak wrażenia.
  6. Delikatny offtopic - jaka jest różnica w jeździe roweru z ramą obniżoną a "normalną", jeżeli cała reszta roweru jest taka sama? Dlaczego ktoś miałby wybrać podwyższoną ramę zamiast obniżonej?
  7. dargenn

    [Gravel] Gravel czy Szosa

    Jestem podobnym przypadkiem, w większości jeżdzę po szosie, trochę szutrów. Kupiłem Gianta Contenda AR 1 (szosa road+) i zaaplikowałem opony 38c Gravelkingi. Nie czuję znacznego spadku prędkości na asfalcie, a bardzo przyjemnie się jeździ po szutrach. W żaden większy teren się nie zapuszczam - po to mam MTB, a na teren po którym jeżdzę taki setup sprawdza się świetnie. Opony zalane mlekiem, dość niskie ciśnienie - komfiort jest wystarczający Zawsze możesz kupić gravela i mieć większy prześwit na opony, ale więcej niz takie 38mm i tak na ubite szutry nie potrzeba. Mam napęd 50/34 + 11-34 i jeszcze mi niczego nie brakowało, ani z góry ani z dołu.
  8. @player123 Nie wiem na ile wskazanie mocy jest prawdziwe, ale jezeli Ty z 1,5h lub wiecej jazdy masz srednia 294W, to to na pewno nie jest przeciętny zjadacz chleba. Ktoś zaczynający od zera średniej 30km/h na szosie nie zrobi - przykład mój, wybitny nie jestem, ale tragiczny też. W ostatnim sezonie w zależności od warunków, tras, średnie oscylowały w granicach 27-29km/h. Może to ja jestem słaby, ale na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem
  9. Cześć, jeżdzę Giantem Contend AR 1 (czy to ma znaczenie dla grubości kierownicy?) - typowy road+, w większości szosa, czasami zjeżdżam na szutry. Chciałbym mieć opcję innego ułożenia rąk, a i zimą może bym lemondkę przekładał na trenażer, bo tam też czasami chętnie pozycję bym zmienił. Widzę straszny rozrzut cenowy - na co zwracać uwagę? Jakie są najczęściej kupowane/polecane modele? Budżet mam nieograniczony, w granicach rozsądku - jeżeli za 100g wagi mniej miałbym dopłacać np. 500zł to oczywiście to nie ma sensu i tego nie zrobię, ale jeżeli powód byłby sensowny - to why not.
  10. M520 w porywach to po 120zł można wyrwać, nic więcej jeśli chodzi o mtb nie trzeba.
  11. A czemu nie chcesz jeździć na trenażerze we wpinanych? Świateł nie ma, pieszych puszczać nie trzeba.
  12. https://www.bike24.com/p2335647.html DT Swiss P 1800 SPLINE db 23 - Wheelset - Clincher - Centerlock - 12x100 | 12x142mm Za ~800zł.
  13. @Boss Wystarczy owy przepis przeczytać, aby mieć odpowiedź.
  14. Zgadzam się co do wymagań, jednak uważam, że wyprzedzanie / omijanie na / przed przejściem dla pieszych jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń, jakie na drodze można popełnić, i nie ma tutaj żadnego rozgraniczenia na pojazd. Po to ten przepis jest, żebyś nie musiał się zastanawiać czy ten pieszy jest na przejściu - czy nie, masz się zatrzymać (lub nie wyprzedzać) i tyle. Nie ma tutaj żadnego odstępstwa. Baj di łej, 1500/2500zł jak dla mnie jest i tak za małą karą. Poprawię też swoją poprzednią wypowiedź oraz Twoją - nie ma tutaj "głównego" powodu problemu. Problem jest tylko jeden - debil na rowerze, który nie zastosował się do przepisów. Tyle. Wszystkie dyskusje próbujące choć w części zrzucić winę na pieszą, są po prostu absurdalne i zakrawa o trolling.
  15. Sugerujesz, że rower nie musi stosować się do obowiązujących przepisów? Albo chcemy być poważnie traktowani jako środowisko ludzi jeżdzących na rowerach, albo nie. Przestań zaklinać rzeczywistość, jeżeli nie złamałby Art 26 3. 2) do sytuacji by nie doszło. Głównym sprawcą tej sytuacji jest niezastosowanie się do obowiązujących przepisów, a nie jego ciamajdowatość.
  16. Musiał. Nie ma tutaj dowolności, ma być full stop i tyle. To również jest nieprawdą. Nie ważne czy zatrzymuje się czy nie, nie ma prawa go ani wyprzedzić, ani ominąć.
  17. @uzurpator Absurd. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-26 Art 26. 3 2) Kierującemu pojazdem zabrania się: * omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; Dodatkowo jest jeszcze Art 26. 3 1) Kierującemu pojazdem zabrania się: * wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany; To, czy jest ktokolwiek na przejściu, nie ma ŻADNEGO znaczenia. Za to należy się 2500 zł i 15 pkt karnych (jeżeli kierowałby pojazdem na który wymagane jest prawo jazdy). Nie ma ŻADNEGO znaczenia czy miał szansę ją zobaczyć czy nie. Po to jest ten przepis. Ma podjechać do przejścia, zatrzymać się DO ZERA, i potem dopiero ruszyć.
  18. No nic, pedalarz do utylizacji, dodatkowo 2500 zł mandatu + 15 pkt za omijanie pojazdu - jeżeli ma prawo jazdy.
  19. Mam taką przyczepkę za którą dałem 4k - tam się płaci po prostu za jakość (i znaczek też). Wszystko jest przemyślane - od koszyka na zabawki, jakieś boczne kieszonki, hamaczek dla dziecka, system składania etc. Do tego jest wysokiej jakości - to czuć. Nie żałuję złotówki, świetnie wydane pieniądze.
  20. A czym się różnią koła "classic" vs straight pull? Różnica to kilka stówek, warto?
  21. Za 180zł są do wyrwania w różnych promocjach decathlonowe "Buty rowerowe gravelowe i szosowe Triban GRVL 500 SPD" Sa irytujące podczas zakładania, ale podczas jazdy już jest ok.
  22. Niby tak, ale nie mam miejsca na dodatkowy rower. To też jeden fit, jeden set lampek, ugniataczy mocy i tak dalej. Zależy mi na szybkiej i bezproblemowej wymianie kół - mam sztywne osie, więc idealnie chcę tak: odkręcam jedne koło, wstawiam drugie, jadę. Żadnych regulacji I czy przy zastosowaniu kół 27.5 automatycznie zwiększa mi się prześwit na opony? Jak tak, to do ilu?
  23. Trochę jest to ciężko wykonalne, jak mógłby zajechać Ci drogę jeżeli Cię wyminął? Mógłby najwyżej cofnąć i wtedy Ci zajechać. Przy omijaniu też ciężko zajechać drogę skoro nie poruszasz się. Jeżeli masz na myśli wyprzedzanie - wtedy faktycznie, mogło tak być
  24. Cześć, jestem posiadaczem Gianta Contend AR 1, który wg producenta jest w stanie pomieścić opony do 38c. Ponoć 40 nawet wchodzi, nie testowałem. Do tej pory jeździłem nim tylko po szosie, używając fabrycznych kół i opon 32c. Sam rozmiar i tubeless mi jak najbardziej pasuje, na pewno jest bardziej komfortowo niż na 26/28mm. Z tego co czytałem w internetach, różnice między 28mm vs 32mm są marginalne jeżeli chodzi o osiąganą prędkość, większe znaczenie ma bieżnik. Zatem jeżdząc na np GP5000 32mm nie stracę, a względem fabrycznych opon na pewno zyskam. Jeżdząc solo średnie prędkości wychodzą mi między 28-30km/h, to mój drugi sezon na szosie. Czy ktoś faktycznie rotuje kołami gravel vs szosa, czy jest to tylko oszukiwanie samego siebie przed kupnem roweru? Myślę o zostawieniu fabrycznych kół i zapakowaniu tam opony 38mm - np. https://www.centrumrowerowe.pl/opona-panaracer-gravelking-sk-pd26927/?v_Id=156661 - czy jest coś lepszego/porównywalnego w tej cenie? Potrzebowałbym zatem nowych kół do szosy: Aluminium czy karbon? Jakie są przewagi karbonu - konkretnie, czyli np +1km/h do średniej prędkości? Odczuwalnie większy komfort? Lepsze przyspieszenie? Jaka powinna być szerokość obręczy, jeżeli chciałbym jeździć na oponach 32mm? Przeglądając oferty np. lemonbike, standardem jest dopłata +300zł do piast DT 350 - z tego co widzę są chyba "golden standardem" piast. Czy warto te 300zł dopłacać względem niemarkowych piast? Czy kupując drugi komplet kół standard mocowania tarczy ma znaczenie? I tak musiałbym dokupić drugie tarcze. Fabrycznie jest na 6 śrub.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...