Skocz do zawartości

[Opona] Jakie opony na asfalt do eBike SUV 29x2,60


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
jeżdzę eBike w typie SUV czyli duży, ciężki, nie skręca i nie jeździ po błocie. Jeżdżę głównie nim po Mazowszu więc asfalt, szuter ewentualnie lekki teren, głównie z dziećmi lub ciągnąc przyczepkę z nimi (dlatego taki eBike)
Obręcz to Ambrosio E30 Trail 32H 622x30TC oczywiście 29 cali.
Fabrycznie był na oponach Schwalbe Johnny Watts Perf. DD RaceGuard Folding 65-622 które były mega głośne i śliskie na ścieżkach rowerowych.
Zamieniłem je na Continental Cross King TR w oryginalnym rozmiarze 29x2,6 i zaczeły się kłopoty.

Po wymianie i zalaniu mlekiem opona była napompowana na 3PSI i tak miałem jeżdzić ok 30-50 km aby się ułożyła ale coś nie pykło. Przednia od razu zaczeła bić i latać. Serwis przełożył ją ale nie wiele to poprawiło. Pojechałem do innego serwisu, kolejne przełożenie i po 200-300 km to samo. Oba serwisy stwierdziły, że te opony Continental potrafią od razu przyjść zwichrowane.

No więc szukam dobrych jakościowo opon do jeżdżenia po twardym podłożu (asfalt, szuter) które nie mają ogromniej i głośniej kostki w tym rozmiarze. Przejrzałem już pół internetu i niestety ten rozmiar jest głównie pod zjazdy i ostry teren.

Kupiłem przez pomyłkę, bo źle oceniłem na zdjęciu Pirelli Scorpion i mają mega dużą kostkę, nie wiem czy zakładać. W opisie było "perfect allrounder" i może takie są
https://www.bike24.com/p2632598.html

Rozważałem zmianę rozmiaru na 29x2,50 bo może większy wybór jest, 2,40 będzie już głupio wyglądać na obręczy 30.

macie coś do polecenia? Czy kupić kolejną sztukę tych Continental i ryzykować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 2,4 ma głupio wyglądać na obręczy 30 mm? Fabrycznie w rowerze miałem opony 2,3 na takiej obręczy i wszystko było ok. Spróbuj Vittori Mezcal, albo Maxxis Forekaster, przejechałem z Forekasterem 2,4, jako oponą napędową, Transalpa i jak na takiego kloca to całkiem lekko się toczyła. 

Cross kingi przychodzą trafione faktycznie, na trzy opony, miałem dwie z dużym biciem, a trzecia czeka na swoją kolej i aż jestem ciekaw:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel używa w analogowym fullu Continentali dedykowanych do ebików i bardzo je lubi. Kostki na środku są na tyle niskie i płaskie, ze oponki są ciche i zanadto nie zamulają - a klocki po bokach są wystarczające żeby móc pojechać po czymś luźniejszym czy bardziej grząskim. Swoje robi też cena - zwijana opona, 180 TPI kosztuje 80 złotówek

https://allegro.pl/oferta/opona-continental-ruban-tlr-29x2-60-shieldwall-e-25-zwijana-outlet-15021013837

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...