Skocz do zawartości

[Opona] Pytania o oponę, naprawa vs nowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem użytkownikiem roweru Kross Esker 2.0.

Wczoraj złapałem flaka, zakupiłem dętkę, jednak dziś przy oględzinach po zdjęciu opony zauważyłem że została przebita na "wylot" ostrym jak kolec kawałkiem szkła.

I teraz pytanie, taką pojedyńczą dziurę się naprawia czy nowa opona? Używam roweru prawie codziennie, dojazdy do pracy etc. więc chciałbym by wytrzymało trochę

Taka sama opona jak miałem (WTB) kosztuje 200+ zł co wydaje mi się sporym kosztem i domyślam się, że są pewnie i po 2 koła, a jeśli chodzi o specyfikację to nie bardzo wiem czym się kierować.

28 cali, 622x19c, 700 37c, cale wiadomo, rozmiar koła, a pozostałe? W jakim zakresie tych wartości mam szukać opony?

Proszę o pomoc i ewentualnie przykładowe opony które pasowałyby do mojego roweru. Podróżuje głównie ścieżką rowerową/ulicą/chodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiś "sensowny" zakład wulkanizacyjny możesz podejść to Ci może nalepią łatkę, w praktyce nie każdy się tego podejmuje. Koszt naprawy zależny od zakładu, ale dziura już permanentnie będzie zalepiona. Ja do naprawy opon/dętek polecam łatki i klej wulkanizacyjny TIP-TOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kitkupucko napisał:

Dzień dobry. Jestem użytkownikiem roweru Kross Esker 2.0.

Wczoraj złapałem flaka, zakupiłem dętkę, jednak dziś przy oględzinach po zdjęciu opony zauważyłem że została przebita na "wylot" ostrym jak kolec kawałkiem szkła.

I teraz pytanie, taką pojedyńczą dziurę się naprawia czy nowa opona? Używam roweru prawie codziennie, dojazdy do pracy etc. więc chciałbym by wytrzymało trochę

Taka sama opona jak miałem (WTB) kosztuje 200+ zł co wydaje mi się sporym kosztem i domyślam się, że są pewnie i po 2 koła, a jeśli chodzi o specyfikację to nie bardzo wiem czym się kierować.

28 cali, 622x19c, 700 37c, cale wiadomo, rozmiar koła, a pozostałe? W jakim zakresie tych wartości mam szukać opony?

Proszę o pomoc i ewentualnie przykładowe opony które pasowałyby do mojego roweru. Podróżuje głównie ścieżką rowerową/ulicą/chodnik.

Zastosuj się do rad powyżej, natomiast ja Ci tylko napiszę że ta opona prawdopodobnie wcale nie kosztuje 200 zł.

Jakiś czas temu, te opony to były zwykłe drutowe, które nie widniały nawet w katalogu producenta. Nazwa ta sama, bieżnik niby też, a pewnie mieszanka i oplot dużo gorsze.

Sam byłem zdziwiony, gdy sądziłem że Kross pakuje tam komplet opon za ponad 400 zł w detalu, a okazało się że to jakiś OEM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak duże jest to nacięcie w oponie?

Jeżeli ledwo co widoczne to nie robi się z tym nic.

Ostatnio po takim przecięciu szkłem na ok 5mm dla eksperymentu kapnąłem w te nacięcie "kropelką" i leci już kolejny tysiąc km, a ja nie mogę znaleźć miejsca w którym to było klejone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kitkupucko napisał:

28 cali, 622x19c, 700 37c, cale wiadomo, rozmiar koła, a pozostałe? W jakim zakresie tych wartości mam szukać opony?

622x19 to rozmiar obręczy, średnica 622mm, szerokość wewnętrzna 19mm.
700x37 to rozmiar opony, 700mm średnica, 37mm szerokość. Tutaj niestety ale podawane wymiary nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. 700mm to umowny rozmiar, coś jak 28". 37mm to tylko deklaracje producenta, nie zawsze się przekłada na faktyczną szerokość, zwłaszcza że na różnej szerokości obręczy będzie trochę inaczej inaczej.
C to klasa szerokości opony ale to już niuanse i raczej czegoś innego niż c się nie znajdzie na rynku (może b).

12 godzin temu, kitkupucko napisał:

Używam roweru prawie codziennie, dojazdy do pracy etc. więc chciałbym by wytrzymało trochę

To proponuję jak obecne się skończą lub będziesz za dużo łapał przebić, zainteresować się turystycznymi z wkładkami antyprzebiciowymi.
Nie są najlżejsze i najszybsze ale niektóre modele wręcz pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...