Skocz do zawartości

[latarka] Convoy S2+ rowerowy, czyli dobrze zrobiona latarka rowerowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję serdecznie:

@PablitoMTD, @PJ4cK, @Barbus, @PawelW84, @hawk67, @johnyr7, @bogus, @123pla, @chopmaz, @pikador, @qirke, @olo850, @Qbek84, @chudzinki, @pawel934, @Orion_p, @pierotez

za wsparcie projektu "Convoy S2+ rowerowy". Mam nadzieję, że wasze latarki rozgonią mrok zbliżającej się jesieni i pozwolą bezpiecznie kręcić kilometry.

Dzień jest coraz krótszy a wojownikom MTB i szos potrzeba oręża do walki z ciemnością. Rambolbambol w kuźni cały czas wykuwa nowe miecze świetlne.
Wszystkim tym, którzy czekają na wybrane przez siebie niestandardowe diody czy optyki mówię: cierpliwości, odsiecz nadciąga.

image.thumb.jpeg.070feb95231fb18f923ff55b19044507.jpeg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W zeszłym tygodniu przyszła do mnie latarka od @rambolbambol z optyką 20x60. 

Udało mi się już przetestować ją nocą w lesie oraz podczas jazdy po mieście po zmroku. Jestem pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem. W nocy mogę śmiało jechać 30 km/h+ po lesie bez żadnego innego źródła światła i czuję się dobrze. To dla mnie zupełnie nowa jakość. Jeśli chodzi o jazdę po mieście - światło jest bardzo dobrze rozproszone, świeci szeroko, nie razi. Jak jest sztuczne oświetlenie (latarnie itp.), to wręcz nie widać jak świeci convoy, a dopieo jak się go wyłączy to widać, ile dawał :D

Załączam jedno foto z lasu z nocy (convoy to jedyne źródło światła, po wyłączeniu kompletna ciemnica) - ale nie ma co się przywiązywać do fotek z telefonu. Najlepiej zamowić i wypróbować samemu :)

Ktoś wyżej pisał, że drogo - moim zdaniem cena jest bdb, z tego co patrzyłem to mocne lampki z odcięciem to koszt sporo wyższy. 

 

EDIT: nie potrafię obrócić zdjęcia :(

 

IMG_7137 (1).jpg

Edytowane przez pawel934
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne fajne usprawnienie w latarce Convoy S2+ znalezione! 

Dotychczas jeśli ktoś chciał mieć krystalicznie czyste szkiełko, to jedyną opcją była wymiana oryginalnego szkiełka z S2+ na akrylowe. Ma to swoje wady, bo akryl łatwo się rysuje, ale za to się nie tłucze. Oryginalnie szkiełko nie jest doskonale przezroczyste i pod pewnym kątem jest wręcz "mleczne". Niezależnie od tego ile się go poleruje, zawsze takie zostaje.

I tu wchodzi w swojej wspaniałości żółty proszek zwany tlenkiem ceru. Kupiłem go, żeby naprawić paskudną rysę na szybie swojego auta. Postanowiłem wypróbować go na szkiełkach latarek. Na zdjęciu poniżej są dwa szkiełka wyjęte z nowych fabrycznych Convoy S2+, z czego to lewe było przez 10 minut pieszczone szmatką z napylonym tlenkiem ceru. Taka polerka usprawnia przepuszczanie światła i poprawia i tak niezłe "odcięcie" optyki 20x60. Okazuje się nawet, że pod tą warstwą chemicznego mleka jest jakaś tam powłoka anti-reflex.

image.thumb.jpeg.7181938247182d48b25b6a7cbf12d7fe.jpeg

Latarki wysłane od października 2023 mają już szkiełka po takiej polerce. 

Jeśli kupiłeś ode mnie latarkę na ForumRowerowe.org a chciałbyś, żeby była dopakowana wszystkimi usprawnieniami, jakie do tej pory wykryłem w hoście Convoy S2+, to proszę o kontakt. Pokryjesz wysyłkę w tę i z powrotem a ja za 10zł zrobię polerkę szkła i wlutuję podłoże diody w pigułkę.

W związku z nowym nabytkiem, zabrałem się też za poprawianie oświetlenia LED do motocykli. Tu jest duży potencjał do poprawek z uwagi na wielkie aluminiowe radiatoro-obudowy tanich halogenów LED.

moto1.thumb.jpg.8fd1aa797ab46cde3c51eac5374efafb.jpg

image.jpeg.4ab7455c41fba64f5eb090e6259c1caf.jpeg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2023 o 10:19, chudzinki napisał:

Ja na razie siedzę cicho, bo nie zdążyłem przetestować. Bardzo jestem ciekawy porównania z tą 20x60.

A ja jestem trochę zawiedziony, bo w porównaniu do mojej starej latarki światło jest dużo ciemniejsze, a optyka 10x45 od 20x60 różni się mniej niż oczekiwałem.

Moooże troszkę mniej oślepia. Zamówiłem wczoraj daszek, na drogi publiczne.

Załączam zdjęcia, chociaż "fotografista" ze mnie żaden 😀i te zdjęcia nie oddają tego co widzi oko.

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...