Skocz do zawartości

[Zamykanie tematów] czyli jak dobić umierające forum


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z wypowiedzi Moderatora (sznib):

Temat przestałem obserwować kilka dni temu, stwierdziłem że nie ma sensu. Jako że i tak obie strony nie dojdą do konsensusu i zaczynają się pojawiać niezdrowe emocje, zamykam.

A czy istotą forów dyskusyjnych jest w ogóle konsensus?

Niezdrowe to jest tłumienie emocji, ewentualnie długotrwałe trwanie w złych emocjach. Wyrażanie szczerych emocji jest podstawą twórczej dyskusji, a zachowywanie poprawności politycznej jest tym, co dyskusję zabija.

Poprawność polityczna generalnie zabija wszystko i wszystkich. 

Cytat z wypowiedzi innego moderatora (tobo):

 

Marvelo,  widzę że wracasz jak bunerang,  z treściami społecznymi. 

Może pozostawisz,  jednak,  to forum jako rowerowe? 

Co to w ogóle za pytanie, i w dodatku w dziale przeznaczonym właśnie na dyskusje "nierowerowe na max"?

No to na max, czy nie na max? Szczerze, czy w duchu poprawności politycznej?

Kto w ogóle powierzył takie funkcje osobom, przez które to forum zamiera?

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno bo ledwie dwa lata temu coś podobnego wydarzyło się na innym forum rowerowym ( Szajbajk), temat dyskusji był podobny a może taki sam. Dyskusja była gorąca bo to był początek tego wszystkiego co mamy obecnie, ludzie byli zdezorientowani, było dużo teorii spiskowych i filmów z Youtube z opiniami różnych ludzi, powstały podziały między ludźmi na tych co krzyczeli "Zostań w domu" i na tych którzy chcieli jeździć i jeździli na rowerze.

Temat został zamknięty przez moderatorów bo nie wszystko szło w tym temacie po ich linii myślenia, bo ludzie reagowali trochę panicznie, inni twierdzili że to spisek i czas stawić temu opór. To była dyskusja na temat społeczny która dawała do myślenia i rodziła pytania co robić w obecnej sytuacji która dotykała nas wszystkich.

Minęło kilka miesięcy i przyszedł grudzień, administrator wywala moderatorów i rozwala forum. Rok temu sami widzieliście ilu emigrantów przyszło od Szajbajka, wśród nich byłem też ja. Reszta informacji na temat rozwalenia forum Szajbajk jest dostępna tu na tym forum, rozżaleni ludzie wylali bez skrępowania swoje żale na również emigrujących byłych moderatorów, zmieszali ich z błotem o czym można poczytać tutaj na forum w odpowiednim dziale.

Teraz mam do Was pytanie, czy chcecie aby to forum również stoczyło się jak forum Szajbajk? 

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakoś nie zauważyłem żeby forum było "umierające". Jak na sezon ogórkowy ruch nawet spory.

A co do tematu; ile kurde można o tym samym? Wszystko w temacie już zostało powiedziane kilka razy, tylko innymi słowami i ile można w kółko to samo? Mi to w sumie by wisiało, j ale jak dostaję zgłoszenia, bo zaczynają się w temacie akcje typu obrażanie itp. to się zamyka i tyle.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego forum jak i innych są dzieciaki lub osoby o takiej mentalności. Zupełnie nieprzygotowane mentalnie do dorosłości. To oni robią zgłoszenia na takiej samej zasadzie jak bachor w piaskownicy. To oni mają ze wszystkim kłopot. Krzywo się spojrzy w sensie słowa bo przecież klepiemy w klawiaturę to obraza jest. Ktoś kojarzy skiforum co to się zjarało w ubiegłym roku. Jakie szczęście, że zreanimowali i jest to jedno z lepszych for bo nie ma moderacji. Oczywiście są tam w 90% dojrzali ludzie a nie dzieciaki więc jak ktoś komuś wyjedzie czasem od ... to nikt się nie obraża na śmierć. Ktoś na nim ale nie tylko fajnie zdefiniował takie dzbany mentalne jako forumowe ORMO. Tutaj nie jeden by się zapłakał albo poszedł na terapię... Pamiętajcie fora co do zasady jednak zdychają a żyją w większości dzięki off topicowi więc... A tobo to gwiazdor któremu i tak zawsze było wolno więcej od innych wiec nie ma sensu drążyć tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 3.02.2022 o 13:59, marvelo napisał:

No to na max, czy nie na max? Szczerze, czy w duchu poprawności politycznej?

Nie dziw się, że ktoś ma tego dość, dziwi mnie wręcz, że nikt wcześniej Ci nie zwrócił uwagi a poniższe wątki są najlepszym tego przykładem

[humor] czyli brak sztywności na forum :) - strona 3 - NIERowerowe forum na max! - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

[Wolność słowa] Tour de Wolność - NIERowerowe forum na max! - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

[Granica] Najlepiej strzeżona granica Unii Europejskiej. - NIERowerowe forum na max! - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

Poprawność polityczna to jedno, ale ładowanie wszędzie polityki a w szczególności na forum rowerowym to przesada. Nie wiem jak inni użytkownicy z forum, ale ja jestem zmeczony wciskaniem wszędzie polityki, której i tak jest w każdym miejscu za dużo. Przychodzę sobie na forum poczytać o jednej z niewielu rzeczy, które stanowią ucieczkę od tego całego syfu i akurat polityka to jest taki temat, którego na publicznym forum powinniśmy unikać. Tak samo inne kwestie światopoglądowe jak religia, aborcja etc.

Są fora polityczne, więc najlepiej udać się tam. Tak, mamy dział na nierowerowe sprawy, ale bez przesady...

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wyciągacie jako argumenty w dyskusji, a jak wspomniałem w pierwszym z tych wątków, że @marvelo urządził sobie antycovidowy folwark, to mój post zniknął... ;) Ale tak... Było i jest to męczące, i szczerze - tego typu wątki i posty powinny z automatu ładować w koszu. Jak ktoś jest foliarzem i antysystemowcem, to niech idzie na forum Sochy czy innego Bąkiewicza lub założy swoje własne forum konspiracyjne, gdzie będzie wstawiał co będzie chciał i sam sobie dawał za to lajki.

To NIE JEST forum polityczne, a tego typu wątki czy posty tylko psują atmosferę i zniechęcają użytkowników do siebie nawzajem i korzystania z forum.

Rozumiem, że można wspomnieć w jakiejś wypowiedzi, że "przez głupi rząd nie możemy normalnie się pościgać", czy coś w tym stylu, ale robienie z polityki wątku przewodniego dyskusji jest słabe...

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dał możliwość w odpowiednim dziale umieszczać wypowiedzi na tematy ogólne, różne przemyślenia i pomysły, nazwał ten dział "Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja", regulamin nic nie wspomina o tym że nie można pisać w tym dziale o polityce.

Obecnie mamy coraz mniej wolności w codziennym życiu, ktoś chce abyśmy w imię nielogicznie pojmowanych zasad byli powoli pozbawiani naszej ciężko wywalczonej wolności, w tym wolności słowa, która i tutaj jest powoli tłamszona.

Nie chcecie aby dyskusje były prowadzone na tematy polityczne? To wpiszcie to wyraźnie w regulamin, bo jak na razie to kilka osób które mają jakąś władzę na tym forum próbuje ją wykorzystać według własnego widzimisię. Według własnego widzimisię poszło sobie forum Szajbajk i rok temu widzieliście przypływ emigrantów na Wasze forum.

Skoro o polityce nie będzie, lub już nie można pisać, to jak będę mógł ja lub ktoś inny opisać politykę firm produkujących rowery, politykę cenową części rowerowych, wpływ polityki rządu na dostawy części i ich dostępność. Sami widzicie że polityka jest wszędzie i wszystko przenika.

 

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale jak nie można? Czy ktoś zamyka tematy w których OP jako jedyny sobie postuje? Czy OP dostał jakiekolwiek ostrzeżenie za wrzucanie swoich politycznych wpisów? Zresztą jak widać kilka osób zwracało na to uwagę i w sumie na tym się to skończyło. 

Gdyby na forum panowała cenzura to OP dawno miałby bana chociażby za to co wyprawia w tym wątku:

https://www.forumrowerowe.org/topic/223073-humor-czyli-brak-sztywności-na-forum/?page=3

Uważasz, że to jest normalna dyskusja o polityce? Śmieszą Cię takie żarty? Dla mnie jest to kompletnie niesmaczne na równi z pijanym wujkiem Januszem, który w wigilię musi zacząć gadać o polityce, żeby skłócić całą rodzinę. Nawet w ostatnim wpisie, który mógłby pasować do tematu trzeba było wspomnieć o polityce xD

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja dodam ze tu nie chodzi de facto o samą politykę, bo o polityce też można z kulturką pogadać, a o tematy antagonizujące ludzi, prowokujące do kłótni. Znamy taką sytuację że rodzinka spotyka się na Wigilii, jest miło, leje się wódeczka, gadka na tematy ogólne, jakieś żarty itp. Ale jak znajdzie się taki wujek Czesio co jest za jedna partią polityczną i wujek Grzesio, który popiera partię opozycyjną to zaczynają się kłótnie, czasem nawet rękoczyny. I jak w domu jest dobry gospodarz to w porę temat utnie, powie "panowie, albo kończycie temat, albo tam jest wyjście" i sytuacja uratowana. Może Grzesio i Czesio będą niepocieszeni że nie mogą oponentowi przetłumaczyć dlaczego "jego" partia jest lepsza, ale za to reszta rodzinki będzie miała oszczędzone wysłuchiwanie nie interesujących ich głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, safian napisał:

Gdyby na forum panowała cenzura to OP dawno miałby bana chociażby za to co wyprawia w tym wątku:

Nie widziałem tego, nawet momentami jest śmieszne wręcz zabawne.

Panowie Moderatorzy przyznajcie że z powodu tego co zamieszcza Kolega "marvelo" macie pierdla że ktoś kto siedzi na wysokim stołku poprosi Was o zamknięcie tego forum z powodu być może niepoprawnych politycznie treści które mogą być na pograniczu prawa. A może już ktoś grzecznie lecz stanowczo Was poprosił?

Skoro macie obawy o własne tyłki to skonstruujcie odpowiedni zapis w regulaminie i dodajcie do tych istniejących i będzie po sprawie. Regulamin rzecz święta, nie stosujesz się do niego to wylatujesz.

Jako że Wy moderatorzy jesteście tutaj strażnikami i trzymacie za mordę całe to towarzystwo z forum aby się byle gdzie nie rozlazło, to reagujcie w momencie gdy się coś dzieje, akurat ostatni temat założony przez Kolegę "marvelo" z powodu którego jest teraz ta dyskusja sledziłem do końca i byłem zbulwersowany tym jak to załatwiliście. Nawet nie było tam rzadnej dyskusji między ludźmi, co najwyżej jedna osoba która ma w profilu zdjęcie ze szmatką na twarzy i podpisuje się pierwszą literą J..  skomentowała to niezbyt pochlebnie co mnie nie dziwi bo dała do zrozumienia swoim wpisem że przynależy do grupy osób wyznających religię w C19.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszedłem z ciekawości w ten zamknięty temat, no faktycznie, wyzywanie od funkcjonariuszy jest nawet "zabawne" - przyznaję, że się uśmiechnąłem, ale jednak nie idźmy tą drogą :no:

Jedna grupa wyznaje taką religię, a druga inną, więc co w tym złego ?
Zawsze tak było, i zawsze tak będzie.
Amen ( w moich ustach to prawie bluźnierstwo, chociaż byłem chszczony ).

PS 
Macie ewidentnie jakieś uprzedzenia, ale czy forum rowerowe jest aby dobrym miejscem na wywlekanie tych "brudnych" tematów ?
Moim zdaniem nie.
Trochę inaczej postrzega się jakieś prześmiewcze ( zależy dla kogo ) gify, a inaczej teksty w niby luźnych wątkach, a widać, że pisane bardziej na poważnie...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, zamkniemy forum zaraz po tym jak zamkną youtube z którego większość tych filmików pochodzi xD

Cytat

A może już ktoś grzecznie lecz stanowczo Was poprosił?

Jeżeli Ty tak na poważnie to muszę Cię rozczarować, bo nie. Zresztą gdyby faktycznie tak było to nie wydaje Ci się logiczne, że jedyna osoba wrzucająca te materiały na forum dostałaby bana, tematy/posty byłby usunięte i koniec tematu? No a z jakiegoś powodu nic takiego się nie dzieje. 

Po pierwsze to nikt nikogo nie "trzyma za mordę" i nie po to jest moderacja. 

Po drugie to czy ktokolwiek zgłosił tamten zamknięty temat do moderacji, żeby go otworzyć? Bo wiecie, moderator to nie jest osoba nieomylna i czasem po dyskusji we własnym gronie zmieniamy zdanie i cofamy ostrzeżenia, albo otwieramy zamknięte tematy. Wystarczy napisać na PW do (najlepiej innego) moderatora, albo użyć funkcji zgłaszania postów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W 100% popieram słowa @sznib, @safian i @KrissDeValnor. Myślę, że całe grono moderatorskie ma podobne zdanie na ten temat.

Niestety, ale pewnych kwestii poglądowych nie da się zmienić i ciągnięcie pewnych dyskusji w nieskończoność nie ma sensu. Zawsze znajdzie się ten, który całe towarzystwo skłóca. Uważam, że każdy ma prawo głosu w każdym temacie, ale serio, jeśli widać, że nie da się prowadzić dyskusji inaczej niż obrażając kogoś, wyzywając, ubliżając itd. to należy ją definitywnie uciąć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

Teraz to wyciągacie jako argumenty w dyskusji, a jak wspomniałem w pierwszym z tych wątków, że @marvelo urządził sobie antycovidowy folwark, to mój post zniknął... ;) Ale tak... Było i jest to męczące, i szczerze - tego typu wątki i posty powinny z automatu ładować w koszu. Jak ktoś jest foliarzem i antysystemowcem, to niech idzie na forum Sochy czy innego Bąkiewicza lub założy swoje własne forum konspiracyjne, gdzie będzie wstawiał co będzie chciał i sam sobie dawał za to lajki.

To NIE JEST forum polityczne, a tego typu wątki czy posty tylko psują atmosferę i zniechęcają użytkowników do siebie nawzajem i korzystania z forum.

A czemu służą takie posty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie gorącej dyskusji jest irytujące i nie raz byłem zły na moderatorów ale taki klimat na tym forum, takie zasady i albo się z tym żyje albo szuka innego miejsca w internecie.
Jednak tematy nie były w większości zamykane, bo atmosfera była gorąca. Interwencje najczęściej były podejmowane kiedy kończyły się argumenty, a zaczynały personalne uwagi.

Zamknięcie tematu o mandatach, to tylko i wyłącznie twoja zasługa @marvelo. Mógł dalej istnieć, mogliśmy dalej dyskutować ale skończyły ci się argumenty i zrobiłeś personalną wrzutę. Mogę się nie zgadzać z decyzją o zamknięciu, bo osobiście w roli moderatora inaczej do tych kwestii podchodziłem ale tego typu wpisy, to koniec merytorycznej dyskusji i temat trzeba zamknąć lub "nagrodzić" użytkowników.

Polityczny ściek powinien być z automatu wywalany, a serwujący go użytkownicy banowani. To nie miejsce na tego typu treści i bardzo sobie cenię, że tutaj tego syfu nie ma.
Zupełnie od polityki się nie ucieknie, bo o rowery też zahacza ale materiały o objawionej prawdzie itp. to śmietnik. Nie raz miałem okazję "dyskutować" w takich tematach i jedyne argumenty, to były "obejrzyj to i przejrzyj na oczy", "znajdź se" itp. Zero własnych wypowiedzi, zero własnych argumentów, zero wskazania źródeł do poszerzenia wiedzy.
Nie potrzebujemy tego na tym forum.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tą polityką? Można o niej pisać czy nie można. Bo jak na razie strasznie pokrętnie co niektórzy o tym piszą. Raz pisze się że ma nie być polityki na tym forum a gdy się odwołałem do regulaminu to się motają w zeznaniach i wychodzi na to że jednak można ale lepiej żeby tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak założysz temat w stylu" [partia polityczna] PIS rządzi! " możesz być pewien ze od razu wyląduje w koszu.

W miejsce PISu można wstawić jakakolwiek inną, żeby nie było ;)

Z drugiej strony temat " [sytuacja polityczna] a jej wpływ na rynek rowerowy " jest ok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 09:43, zekker napisał:

Polityczny ściek powinien być z automatu wywalany, a serwujący go użytkownicy banowani. 

Ale mówisz to jako kto?

Nie masz tutaj władzy ( i być może cierpisz z tego powodu, bo na co dzień, w życiu zawodowym funkcjonariusza (nie zaprzeczyłeś) ją miałeś), ale chcesz na tą władzę wpłynąć, czyli uprawiasz politykę.

Wszytko jest polityką i nic nie jest polityką. Każda międzyludzka interakcja ma wpływ na dalsze losy świata, więc każdy, w każdej chwili uprawia jakąś swoją politykę. Każdy chce osiągnąć jakiś swój zamierzony cel, wpłynąć na decyzje i umysły innych. Każde słowo, każde działanie lub zaniechanie działania jest polityką. 

I co to jest ten polityczny ściek? W którym dokładnie miejscu w moich wpisach, konkretnie? 

Albo w jaki sposób konkretnie Cię obraziłem?  

Twój styl wypowiedzi nieco przypomina mi komunistycznych dygnitarzy (tak, możesz się teraz na mnie obrażać).

Np. z Józefa Cyrankiewicza:

„Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny.”.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

marvelo, masz pretensje o zamknięcie tematu, a powodem zamknięcia były personalne wycieczki w owym temacie. Tymczasem i tu zaczynasz, tym razem wyzywając kolegę od komuchów? Nie potrafisz żyć bez kłótni? Zapraszam na Facebooka, tam Ci modzi tematu nie zamkną, oni wręcz kłótnie uwielbiają.

Ten temat uważam za wyczerpany, więc również zamykamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...