Skocz do zawartości

[Forum] Do zobaczenia!


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, cervandes napisał:

Urzędujemy na forum latami. Budujemy jakąś tam swoją renomę, wyrażaną statystykami naszego profilu. I nagle ciach, wszystkim po równo.

 

No nie wiem, czy jest to w porządku. Migracja dotychczasowych zasług powinna jakoś zostać przeprowadzona.  Zabytkowe punkty ostrzeżeń za to się pięknie ostały.

Zgadza się, też mam takie zdanie.

Natomiast nie przesadzajmy. Nikt za to odznaki od Prezydenta nie dostaje.

No i tak jak napisał @sznib , naprawią to. Nie wiem czy Moderacja i Admin coś dostają za utrzymanie Forum. Nawet jeżeli, to nie są to pewnie jakieś miliony i wszystko ma swoje priorytety. Nie wszystko w Informatyce jest takie proste, na jakie wygląda. 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kipcior napisał:

Reputacja jest i tak o kant wiadomo czego, skoro liczą się do niej polubienia zdjęć.

Zgadzam się. Żeby to miało sens i było jakimś wyznacznikiem, powinno być to rozdzielone. "Lajkowanie" zdjęć to jedno, a punkty reputacji za pomoc komuś w konkretnym temacie to co innego.
Nie chcę nikogo urazić czy wskazywać palcami, nie o to chodzi. Ale wyobraźcie sobie, że nagle ktoś, kto ma 10 tys. "okejek" za fotografie w temacie "Codziennie jedno zdjęcie", pisze totalną głupotę w wątku założonym przez "świeżaka" a ten uznaje, że musi rację, bo przecież reputacja ponad 10 tys. i na pewno ma rację, mimo, że doświadczony mechanik rowerowy, mało aktywny na forum, napisał coś innego. :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już dość dawno. W aktualnej formie, to nie ma sensu.

Jest jeden, dwóch forumowiczów którzy nie mogą wytrzymać dnia, żeby nie wrzucić stosu zdjęć do każdego dostępnego tematu. Nie zazdroszczę "+", bo nie ma czego, ale dość mocno to zakłamuje statystyki.

Proponowałem wyłączenie reakcji w tematach ze zdjęciami, ale nie wiem czy to jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam punkty reputacji olewam od baaardzo dawna. Fotki we wiadomym temacie wrzucam bo lubię focić na wyjazdach i lubię się potem najfajniejszymi fotkami podzielić. Jak dla mnie mogło by tam punktów nie być, albo być osobne (ale tak się nie da z osobnymi, była już taka propozycja), ale z drugiej strony zwróćcie uwagę na to że czasem człowiek naprodukuje się w temacie próbując komuś pomóc, a ten punktów nie da. I co teraz? Na innych forach spotykałem się z sytuacjami gdzie był temat z problemem, użytkownicy napisali kilka/naście postów z potencjalnym rozwiązaniem tematu, a autor nie dość ze punktów nie dał (zgroza :)), to jeszcze popełnił posta treści "dobra, problem rozwiązany, można zamknąć", nie pisząc co było rozwiązaniem, dla potomności.

26 minut temu, skom25 napisał:

. Nie wiem czy Moderacja i Admin coś dostają za utrzymanie Forum.

Modzi dostają poczucie dobrze spełnionego obowiązku ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w ogóle zrezygnować z tych punktów reputacji. Rangę ustalać na podstawie stażu i ilości postów (chociaż tutaj też będą wliczać się te z tematów zdjęciowych...), a okejki zostawić na zasadzie reakcji na Facebooku. Teraz pojawiły się też inne emotki, więc miałoby to sens. Zresztą z tego co pamiętam, jakiś czas temu pod przyciskiem "+1 pomógł" też były inne reakcje i szybko zniknęły. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chudzinki napisał:

Wiecie czego mi jeszcze brakuje jak już takie zmiany nastąpiły? Emotikonów "👍" i "👎". Można by w ten sposób określać czy zgadzamy się z przedmówcami.

20 godzin temu, some1 napisał:

Moje doświadczenie z innych for dyskusyjnych jest takie, że 👎 niczemu nie służą poza zaognianiem kłótni i w większości przypadków administracja i tak je wyłącza po kilku miesiącach. 

20 godzin temu, Sobek82 napisał:

Na YT też były łapki w dół z widoczną ilością dodanych, przez cenzurę została tylko możliwość dodania łapki ale w sumie nic to nie daje bo nie widać ile ich jest.

Wcześniej np. szukałem jakiegoś manuala na YT to patrzyłem po łapkach, a teraz ...

  

42 minuty temu, kipcior napisał:

Reputacja jest i tak o kant wiadomo czego, skoro liczą się do niej polubienia zdjęć. I żeby daleko nie szukać, sam mam przez to większą reputację niż ilość wypowiedzi.

Stali bywalcy Cię znają, ale są tacy co wrzucają foty, a ja w ogóle nie widzę ich wypowiedzi, ale mnie to lotto 😀.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KNKS napisał:

Przecież wszyscy świadomi użytkownicy wiedzą czyje wypowiedzi potrafią być merytoryczne, a kto tylko zaśmieca forum niepotrzebnymi i powtarzalnymi fotkami, z częstotliwością szybkostrzelności karabinu maszynowego 😆

No tak, tylko my tu jesteśmy od X lat i faktycznie możemy to wiedzieć.

A co z nowymi użytkownikami? Przecież oni nas nie znają i nie wiedzą, kto ma jakie doświadczenie i skąd wzięły się te punkciki przy nazwie użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25A jak to niby ma być możliwe z tym rozdziałem pomógł czy polubił zdjęcie? I który to konkretnie temat ze zdjęciami, te trzy co w tytule mają zdjęcia? Jak wrzucisz serwis zdjęciowy rozkręcanej klamkomanetki albo serwisu dampera czy zdjęcia poglądowe kilku modeli dla porównania geometrii w temacie - który rower - to w zasadzie powinieneś medal dostać bo lepiej przecież nie tylko autorowi pytania ale nikomu z potomnych nie pomożesz. A przecież w tym samym wątku pojawi się zdjęcie rumaka na tle zachodzącego słońca z dopiskiem patrzcie ja to sobie na takim jeżdżę i nie ma dampera ani klamkomanetek. I co nie "zalajkuje" tego samego zdjęcia ta sama grupa co zawsze?

@KNKS świadomy użytkownik. Proszę Cię, masz świadomość sam co to oznacza np. jak ktoś pyta czy pasuje do danej geometrii konkretnego roweru. Nosz w mordę jeża, co możesz przeczytać w odpowiedziach? Ja też mam 180 i mam taki, zmień sobie mostek, dogniesz się po co Ci to krzesło (a gość składa się w 50% z nóg, albo odwrotnie wsadzają go na enduranca jak ma nóżki o 10cm za krótkie niż średnia) itd. Napisz rozsądną wypowiedź w której wskażesz że ma takie proporcie ciała, że dla jednego to oznacza zupełnie co innego niż dla drugiego, że dłuższy mostek przy takiej a owakiej geometrii za krótki zrobi z roweru muła a krótszy spowoduje że każdy ruch kierownicą to będzie szarpanina. Ty to wiesz, ale ten co pyta i 90% "mądrali" - no oni zakopią Cię swoimi odpowiedziami jak im na ambicje wejdziesz bo wymarzyli sobie taki rower albo go mają a Tobie się znudzi przekrzykiwanie. Umówmy się świadomi to nie czerpią z forum wiedzy ogólnej, raczej jakieś niuanse a jak już o coś pytają to prawie nikt nie wie o co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chudzinki napisał:

Wcześniej np. szukałem jakiegoś manuala na YT to patrzyłem po łapkach, a teraz ...

YT czy Reddit to inna sprawa, tam lecą setki, tysiące ocen i da się jakąś średnią wyciągnąć. Na forum, kiedy ostatnio dostałeś więcej niż dwie 👍 i nie był to post ze zdjęciem? 

Tak jak pisałem, moje doświadczenie jest takie, że minusy na forach rozdają głównie ludzie którzy się nawzajem nie lubią, świeżo zarejestrowane trolle, albo tacy, którym nie chce się napisać jednego merytorycznego zdania na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fikander napisał:

@skom25A jak to niby ma być możliwe z tym rozdziałem pomógł czy polubił zdjęcie? I który to konkretnie temat ze zdjęciami, te trzy co w tytule mają zdjęcia? Jak wrzucisz serwis zdjęciowy rozkręcanej klamkomanetki albo serwisu dampera czy zdjęcia poglądowe kilku modeli dla porównania geometrii w temacie - który rower - to w zasadzie powinieneś medal dostać bo lepiej przecież nie tylko autorowi pytania ale nikomu z potomnych nie pomożesz. A przecież w tym samym wątku pojawi się zdjęcie rumaka na tle zachodzącego słońca z dopiskiem patrzcie ja to sobie na takim jeżdżę i nie ma dampera ani klamkomanetek. I co nie "zalajkuje" tego samego zdjęcia ta sama grupa co zawsze?

@KNKS świadomy użytkownik. Proszę Cię, masz świadomość sam co to oznacza np. jak ktoś pyta czy pasuje do danej geometrii konkretnego roweru. Nosz w mordę jeża, co możesz przeczytać w odpowiedziach? Ja też mam 180 i mam taki, zmień sobie mostek, dogniesz się po co Ci to krzesło (a gość składa się w 50% z nóg, albo odwrotnie wsadzają go na enduranca jak ma nóżki o 10cm za krótkie niż średnia) itd. Napisz rozsądną wypowiedź w której wskażesz że ma takie proporcie ciała, że dla jednego to oznacza zupełnie co innego niż dla drugiego, że dłuższy mostek przy takiej a owakiej geometrii za krótki zrobi z roweru muła a krótszy spowoduje że każdy ruch kierownicą to będzie szarpanina. Ty to wiesz, ale ten co pyta i 90% "mądrali" - no oni zakopią Cię swoimi odpowiedziami jak im na ambicje wejdziesz bo wymarzyli sobie taki rower albo go mają a Tobie się znudzi przekrzykiwanie. Umówmy się świadomi to nie czerpią z forum wiedzy ogólnej, raczej jakieś niuanse a jak już o coś pytają to prawie nikt nie wie o co.

To tylko luźna propozycja, naprawdę nie zastanawiałem się nad tym głębiej i w techniczny sposób. Mnie to nie boli, zwracam tylko uwagę na nieco zaburzony system reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fikander No wiesz...Był ostatnio taki temat, że ktoś pyta o rekreacyjny rower szosowy, koledzy zasuwają mu kilka propozycji rekreacyjnych endurance w eMce, a pacjent decyduje się na aluminiowe Reacto w eLce. Pewnych decyzji nie da się obronić... Forum to nie wyrocznia, a użytkownik który wpadł tutaj na chwile i tak sam wie lepiej 😁... 

Ale fajnie by było, żeby kolesie posiadających doświadczenie, wiedzę i zdolności manualne byli oddzieleni od tych co pstrykają pierdylion bezsensownych zdjęć, robiąc przy tym 3000km rocznie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

użytkownik który wpadł tutaj na chwile i tak sam wie lepiej 😁... 

Najlepsi są tacy z tematami "Kupiłem ostatnio rower xxx. Jeżdżę 70% miasto, 20% ścieżki rowerowe, 10% skaczę z murków. Czy to była dobra decyzja? :D

Cytat

Ale fajnie by było, żeby kolesie posiadających doświadczenie, wiedzę i zdolności manualne byli oddzieleni od tych co pstrykają pierdylion bezsensownych zdjęć, robiąc przy tym 3000km rocznie 😉

Należy mieć na uwadze to ze jesteśmy na forum ogólnym rowerowym, a nie na forum serwisowym. Oprócz problemów technicznych czy wyboru roweru/części/akcesoriów jest tu też miejsce na relacje z wypraw, dyskusje o trasach czy na rowerowe fotki właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zablokować możliwość 

33 minuty temu, Fikander napisał:

@skom25A jak to niby ma być możliwe z tym rozdziałem pomógł czy polubił zdjęcie? I który to konkretnie temat ze zdjęciami, te trzy co w tytule mają zdjęcia? Jak wrzucisz serwis zdjęciowy rozkręcanej klamkomanetki albo serwisu dampera czy zdjęcia poglądowe kilku modeli dla porównania geometrii w temacie - który rower - to w zasadzie powinieneś medal dostać bo lepiej przecież nie tylko autorowi pytania ale nikomu z potomnych nie pomożesz. A przecież w tym samym wątku pojawi się zdjęcie rumaka na tle zachodzącego słońca z dopiskiem patrzcie ja to sobie na takim jeżdżę i nie ma dampera ani klamkomanetek. I co nie "zalajkuje" tego samego zdjęcia ta sama grupa co zawsze?

@KNKS

Wystarczy zablokować możliwość "lajkòw" we wszystkich tematach na forum które mają charakter galerii. Proste. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sznib napisał:

Najlepsi są tacy z tematami "Kupiłem ostatnio rower xxx. Jeżdżę 70% miasto, 20% ścieżki rowerowe, 10% skaczę z murków. Czy to była dobra decyzja? :D

Może nie dokładnie to o czym pisałeś, ale też dobry gagatek:

Tego typu wątki też uwielbiam. Żadnych zasad, żadnej poprawności językowej, rzuć ogólniki i niech inny odwalą robotę za Ciebie... O ile zrozumieją, o co w ogóle chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę odwrotną sytuację.

- Na ile wycenicie mój rower? Chcę go sprzedać.

- Według mnie XXX

- Co? XXX? Wcale nie, ja uważam że XXX+YYY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lezia napisał:

Tak czytam Wasze wpisy.... żale o "lajkach" , a wszystko to w temacie pożegnania naszego kolegi.

A jak w innych tematach jak rozmowa schodzi na inne tory to sypią się ostrzeżenia i/bądź temat jest zamykany...

@skom25, masz chody tam na górze, cztery posty powyżej 😄.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy doświadczeni i zdolni manualnie lajkowali by odpowiedzi drugiego eksperta od serwisu i na odwrót, trolle i weekendowi goście zadający pytania, nie bawią się w lajki i nie zostają na dłużej. Sam na początku próbowałem pomagać, szukałem za gości części, rowerów, akcesoriów itp. ale to niekończąca się walka i pogoń za wiatrakiem, odpuściłem, setki jak nie tysiące powtarzających się pytań zabiła we mnie chęć niesienia pomocy, odpuściłem.
A fotki? Fotka wyraża więcej niż tysiąc słów, przedstawia problem z rowerem, z jego częścią, bez zdjęcia czesto konwersacja odbywa się na 5 stron w typie zgaduj zgadula.
Z budowy roweru czy serwisu też wolę zdjęcie i krótki opis niż pińcet wersów. Galeria i zdjęcia w plenerze to jest najlepsze w całym tym rowerowaniu, lecisz 30/50/100 km i nie zrobić zdjęcia to dla mnie jeżdżenie na darmo, tyle jest ciekawych miejsc, tyle ujęć, kwintesencja jeżdżenia na dwóch kółkach.
Niektórzy mają kij w czterech literach i powinni go czymprendzej wyjąć i wyrzucić do lasu przy najbliższej okazji i co ważne zrobić zdjęcie ;) 

Pozdrow'er

Ps. nie zwróciłem nawet uwagi że to temat "do zobaczenia kolego"  ;) i jakieś przedpołudniowe wywody sypię.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzięki za radę - może w końcu jakieś zdjęcia zrobię, bo jakoś ciągle nie mam kiedy, albo nie ma warunków, albo mi się nie chce...

Co do reputacji i "stopnia" na forum, to wyglądało to mniej więcej tak

40 punktów = reputacja dobra, 100 bdb, a 300 doskonała 

nowy użytkownik - świeżak, 50 postów - amator, 150 pro, 500 maniak, 1000 stały bywalec, 3000 stary wyjadacz, 5000 emeryt, 10000 Uber

W przypadku stopni nie mam 100% pewności, ale większość powinna się zgadzać - może między maniakiem, a starym wyjadaczem był jeszcze jakiś, więc jeśli ktoś pamięta, to niech sprostuje ( jak sobie przypomnę, to napiszę ).

PS  właśnie dostałem odznakę "Automat" - cokolwiek to znaczy... ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KNKS napisał:

Ale fajnie by było, żeby kolesie posiadających doświadczenie, wiedzę i zdolności manualne byli oddzieleni od tych co pstrykają pierdylion bezsensownych zdjęć, robiąc przy tym 3000km rocznie 😉

Wiesz kiedy miałem najsłabsze wyniki jeśli o kilometry chodzi? Pracując w serwisie rowerowym po 50h tygodniowo, bo nie miałem siły jeździć :D

Także, jak zostało nawet dziś wspomniane w temacie o niczym to nie świadczy. 

A dla takich co wrzucają setki zdjęć tego samego jest specjalna loża użytkowników ignorowanych. I niech sobie mają milion punktów reputacji, gdybym miał 13 lat to pewnie bym się tym przejmował. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...