Skocz do zawartości

[Rower] Rower miejski 11kg.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w Zakopanem i szukam roweru z wyprostowaną pozycją. Zależy mi aby rower był lekki, miał przełożenia pod strome podjazdy i mógł wjechać w lekki teren.

Ideałem wagowym byłyby okolice 11 kilogramów i jedynym rowerem miejskim z jakim spotkałem się w tym przedziale wagowym to był rower damski locabikes mojej koleżanki.

Niestety rower mojej kumpeli był rowerem damskim, a loca nie ma takich rowerów miejskich dla panów. To co też dyskwalifikuje miejskie rowery locabikes dla mnie to przerzutki w piaście, które mają niedostateczne przełożenie na bardzo strome podjazdy, a na tym aby móc w miarę komfortowo lub żeby w ogóle wjechać pod bardzo stromą górę zależy mi najbardziej. Rowerem, który by mi odpowiadał byłby rower Marin Larkspur lub Marin Stinson 2. Rowery mają w kasecie 11-51T i 11-46T co uważam, za satysfakcjonującą ilość oraz mają bardzo dobre właściwości terenowe jak na rower miejski i można wjechać w nimi w jakiś lekki teren, ale ważą po 14,5kg i 13,6kg. Prawdopodobnie gdyby ważyły te rowery po 11-12 kg to bym je kupił, ale tyle nie ważą. Nie mogę znaleźć nigdzie roweru, którego szukam. Jakoś mało osób myśli o zrobieniu lekkich rowerów miejskich w okolicach 11kg, a mniej to już w ogóle. Rozumiem, że rowery miejskie to nie rowery terenowe i tam przydałaby się lekko pochylona pozycja, ale nie mówimy o żadnych ciężkich warunkach tylko lekkich jak leśna ścieżka itp. Wiem, że taki rower wydaje się trochę absurdalny, ale może gdzieś jest mój idealny rower jest, tylko nie wiem gdzie i pod jaką nazwą go szukać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na różnego rodzaju rowery typu fitness oraz "flat bar gravel". Spośród niewymienionych tutaj: Merida speeder, specialized sirrus, cube sl road. Starsze fitnessy miały w większości przełożenia szosowe, ale te nowsze często mają gravelowego grx-a, albo jakiś napęd 1x + geometria jest mniej sportowa niż w przeszłości, może coś Ci podpasuje.

Pytałeś sie kolesi z Loca czy nie mogliby Ci takiego roweru zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Widzę, że chłopaki podeszliście profesjonalnie do odpowiedzi na moje pytanie i trochę wstyd jest mi sprostować mój ostatni wpis. Zależy mi na rowerze z wyprostowaną pozycją i aż mi wstyd powiedzieć, ale chodziło mi o rower bardziej typu holenderskiego. :D A tutaj wyszliście z propozycją rowerów typu fitness lub gravel. Mam Meridę Speeder 300, ale chciałbym mieć do kolekcji właśnie takiego typowego mieszczucha z możliwością siedzenia jak na krześle, ważył około 11 kilogramów, wjechać pod stromy podjazd w miarę komfortowo i można było w nim wjechać na lekką ścieżkę leśną. W poprzednim wpisie napisałem, że nie znalazłem takiego modelu.

Pytałem się ,,kolesi'' z Locabikes, ale po wymianie maili, rower kosztował 20% więcej niż na stronie bo podobno  zmieniają dostawcę ram i jest teraz drożej. Cena z 6000 pln na 7200, ale zrezygnowałem bardziej z tego powodu, że ich rowery miejskie są na napędach w piaście, a te raczej nie są przeznaczone pod stromizny. Jakbym się uparł to pewnie skłoniłbym żeby zrobili dla mnie taki rower, ale pewnie cena poszłaby w górę, a nie chcę wydawać na rower nie wiadomo jakiej sumy. Chciałbym wydać maks 3500pln, ale jakby mi się bardzo rower spodobał to mógłbym dać więcej. Jednak i damski miejski rower Locabikes ważył 11 kilogramów z błotnikami, także wierzę, że da się taki rower stworzyć.

Bardzo dziękuję za wasze rady i wpisy, ale nie o takie rowery mi chodziło. Przesyłam zdjęcie o jaki rower mniej więcej mi chodzi Marin Larkspur 1. Ten jest idealny i bym go brał gdyby nie ważył 14.5 kilograma, a w okolicach 11kg. Wiem, że to może nie ma takiego lekkiego roweru tego typu, ale dlatego się chcę zapytać na forum bo może ktoś coś wie. :)

2021_Larkspur_2_Color.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, obawiam się że może nie być takiego roweru. Bo producenci pewnie myślą "jak chesz jechać wyprostowany, to nie chcesz jechać szybko" :) i mają w pewnym sensie rację, bo powyżej 25km/h zaczyna działać aerodynamika. A jak nie chcesz jechac szybko, to nie potrzebujesz lekkiego roweru :) Zostaję rzeźba na jakimś lekkim fitnesie. Przedłużka sterowej, krótszy mostek, kierownica z gięciem do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc rower ze wspomaganiem elektrycznym? Będzie lekko podjeżdżać pod górę, znajdzie się model z wyprostowaną pozycją a wspomaganie skasuję z naddatkiem kwestię wagi.

https://www.decathlon.pl/p/rower-mtb-elektryczny-e-st-500-27-5-v2/_/R-p-310922?mc=8561491&c=Czarny 

W Twoich okolicach dużo relatywnie krótkich i bardzo sztywnych podjazdów, dla elektryka jak znalazł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paulakqwerty napisał:

szukam roweru z wyprostowaną pozycją. Zależy mi aby rower był lekki, miał przełożenia pod strome podjazdy i mógł wjechać w lekki teren.

Ideałem wagowym byłyby okolice 11 kilogramów

17 godzin temu, Paulakqwerty napisał:

na bardzo strome podjazdy, a na tym aby móc w miarę komfortowo lub żeby w ogóle wjechać pod bardzo stromą górę zależy mi najbardziej.

10 godzin temu, Paulakqwerty napisał:

Zależy mi na rowerze z wyprostowaną pozycją i aż mi wstyd powiedzieć, ale chodziło mi o rower bardziej typu holenderskiego

10 godzin temu, Paulakqwerty napisał:

chciałbym mieć do kolekcji właśnie takiego typowego mieszczucha z możliwością siedzenia jak na krześle, ważył około 11 kilogramów

 

@Paulakqwerty, jestem (na 99,99%) pewny, że nie ma takiego roweru w sprzedaży dla kolekcjonerów. Może na zamówienie. A mogę wiedzieć co to za magiczna liczba "11"? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 3500 zł dałoby się złożyć lekki rower, zwłaszcza z hamulcami V-brake, np. na takim zestawie:

https://allegro.pl/oferta/ultralekka-rama-corratec-trekking-cross-48cm-1771g-10634516573

https://allegro.pl/oferta/widelec-force-28-trekking-v-brake-tarcza-qr9-11368336397

Opona 35 mm (np.taka: https://allegro.pl/oferta/opona-schwalbe-fast-fred-light-700x35c-gravel-cx-11103680354), lekka i dająca możliwość zjazdu w lekki teren, wejdzie z błotnikiem, rama ma tylne mocowanie pod lekką stopkę i otwory pod bagażnik.

Nawet z bardzo uniwersalnym w górach i bardzo tanim napędem 3x zmieściłbym się w wadze 11-12 kg, trzeba tylko dobierać części z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi. :) No cóż widocznie chyba rzeczywiście nie ma takiego nietypowego roweru jakiego szukam. 11 kg wzięło się z tego, że locabikes ma miejskie rowery o tej wadze i nie wydaje mi się, że  jest to jakaś niemożliwa waga roweru do uzyskania przez producentów. Pytanie, które mam w głowie to czy jest tak, że nie ma takiego popytu na lekkie rowery miejskie, że ich nie produkują czy  po prostu ludzie ich nie kupują bo nie ma ich w ogóle w ofercie i jest takie trochę błędne koło. Producenci nie produkują bo ludzie ich nie kupują, a ludzie ich nie kupują bo producenci ich nie produkują. :) Chyba tak jak wspominaliście, muszę bardziej iść w stronę dostosowania roweru do swoich potrzeb niż do szukania konkretnego modelu, ale założyłem ten wątek na forum bo miałem nadzieję, że może ktoś wie o istnieniu jakiegoś kozackiego modelu, przez który nie mógłbym spać po nocach. A na zdjęciu damski rower miejski locabikes co waży niecałe 11kg.

rower_miejski_damskil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz spójrz na to z innej strony

Loca podaje wagę 10,9 kg, można wierzyć lub nie, nie sprawdzimy tego

1. masa jest podana dla najmniejszego rozmiaru a większość producentów podaje ją dla odpowiednika "M"

2. masa jest podana dla singlespeeda

A jako, że ciebie singiel nie interesuje to musiałbyś w tym przypadku wziąć wersję z biegami w piaście, nexusa/alfine. Jakaś śmieciowa piasta pod wolnobieg (do singla) waży cirka 350g a nexus ze 2 kg, do tego linka, pancerz i manetka. Także jeśli chciałbyś to w wersji "z przerzutkami" to zamiast 11 robi ci się już zupełnie standardowe 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na rowerze Locabikes kumpeli, który miał nexusa 8. Wsadzałem mój rower Merida Speeder 300 do samochodu i jak wsadzałem rower koleżanki to myślałem, że jako taki mieszczuch z błotnikami to będzie ważył przynajmniej 15 kilogramów, a naprawdę jak go chwyciłem i podniosłem to wydawał mi się naprawdę wagowo podobny do mojej meridy. Nie ważyłem roweru kumpeli, ale mam już wprawę z swoim rowerem górskim i wiem jak waży rower 14.5 kg i jej rower był wyraźnie lżejszy w ręce. Aluminiowy rower z widelcem z karbonu i jakieś lekkie błotniki, naprawdę dla roweru miejskiego 11kg jest osiągalne. Jednakże jakbym wsadził większe opony dla uterenowienia roweru wraz to pewnie musiałbym dodać około 1,5 kg za same opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...