Skocz do zawartości

[accent] Accent Peak 27,5 2018 pękł.


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Rower ma C/S o 7mm dłuższe a łańcuch jest ten sam na którym jeździłem w Peaku widocznym tu:

 

05660724023956173037.jpg

 

Skoro sprzęt się nic nie zmienił, to zdecydowanie odrzucam problem za długiego łańcucha.

 

Zauważyłem, że te dwie srebrne śruby (jedna mocująca przerzutkę do haka) i druga, tuż obok w Peaku i wielu rowerach w sieci są w miarę poziomo. A u mnie jakoś tak dziwnie. Do tego mam wrażenie, że przerzutka jest za bardzo odsunięta w bok od ramy przez co będzie miała problem z wrzucaniem na największą koronkę. I tak oto wpadłem chyba na przyczynę, nauczyłem się czegoś nowego, nauczycie się i Wy :) Direct Mount.

 

Stara rama miała zwykły hak. Wkręcało się przerzutkę prosto z pudełka i gotowe. Okazuje się, że w nowym rowerze jest hak Direct Mount o czym oczywiście żaden męski organ nigdzie nie wspomina i należy przerzutkę przerobić aby pasowała na DM. A robi się to odkręcając ten dodatkowy, wiotki element od niej. O tak:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty. :) a jak waga ramy w porównaniu do peaka? Peak chyba byl za bardzo odchudzony jak na materiały/wiedzę producenta. ( mogę się mylić ) Author raczej wpadek nie miał, a robił lekkie ramy typu egoist czy ( już mniej )  vision. Jak wyglądają tylne widelki/ spawy/ rozwiązanie łączenia tylnego trójkąta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę popstrykać. 

Nie ważyłem, ale wg katalogu waży tyle samo. W ręku też wrażenie takiej wydmuszki jak Peak. Tak patrzę na te zdjęcia co zrobiłem jednego i drugiego i zachodzę w głowę gdzie ta diametralnie inna geo wg Arniego. Rowerek jeździ bardzo przyjemnie i szczerze mówiąc jak się przesiadałem z poprzedniego to jakbym zupełnie innym pojazdem jechał. Tego złożyłem, wsiadłem, zrobiłem rundkę i jakby to pod nogami peak nadal był, nic się nie zmieniło dla mnie.

 

Oby był mocniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł, podoba mi się. Kilka ram trzymalem w reku i każda sprawia wrażenie piórka. Mimo, że różnice 1,5 - 2 kg były. Nawet full z damperem 3 kg wydawał się lżejszy ;) Author da radę. Ważne też, że Ty jesteś zadowolony. Velo też widzę się spisalo, choć chwilę to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velo się póki co jeszcze nie spisało. Dzwonili w zeszłym tyg, że Peaków nie ma i mogą zrealizować zwrot gotówki. Mieli w poniedziałek dzwonić z potwierdzeniem, nie zadzwonili a już wtorek minął. Ramę zamówiłem we własnym zakresie, gdybym wiedział, że tak to się skończy to bym zamówił już 2 tyg temu.

A akurat ta rama z trzech powodów: bo jest sensowna w sensownej cenie. Dwa: bo wszystko z Peaka pasuje w 100% włącznie ze sterami i podsiodłówką. Trzy: bo dostępność - nie tak łatwo jest kupić gołą ramę, mało jest sklepów z ramami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, schwinn0 napisał:

Odpadł spaw w tylnych prawych widełkach łączących się z suportem.

No niestety, tak się produkuje w chinach i w ogóle w dzisiejszych czasach. Spawy nie są poprawnie odpuszczone po spawaniu, stąd ich pęknięcia. Tu nie ma znaczenia czy to rama Accenta czy innej firmy, takich info pełno w sieci.

9 godzin temu, cervandes napisał:

Tak patrzę na te zdjęcia co zrobiłem jednego i drugiego i zachodzę w głowę gdzie ta diametralnie inna geo wg Arniego. Rowerek jeździ bardzo przyjemnie i szczerze mówiąc jak się przesiadałem z poprzedniego to jakbym zupełnie innym pojazdem jechał.

I sam sobie odpowiedziałeś. To właśnie czynni inne geo ramy, tu milimetr, tam stopień i mamy zupełnie inny pojazd. To dokładnie tak samo jak w szosach, są endurance o wysokich główkach i są race o niskich, są aero i TT. Totalnie inna jazda jest na tych ramach, a z pozoru wyglądają identycznie. Co komu lepsze trzeba samemu ocenić, wcześniej miałeś geo bardziej race, teraz masz spokojniejsze. Być może ci to bardziej odpowiada, nie wiem, ale skoro tak, to czemu poprzedni wybór padł na Peaka? To jest wiedza do ocenienia już na etapie wyboru, widocznie wcześniej kupowałeś na pałę/cenę/fan/kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stromym podjeździe troszkę później zacznie podnosić przednie koło, to akurat dałoby się wyczuć na dobrze znanym podjeździe. Minimalny wpływ na zwrotność (nieco większa baza kół), na granicy placebo i cudownych kierunkowych kabli  do HiFi. Na szosówce te niewielkie różnice w geometrii być może można wyczuć, ale na mtb śmiem twierdzić, że niekoniecznie - za dużo zakłóceń od terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arni220 napisał:

I sam sobie odpowiedziałeś. To właśnie czynni inne geo ramy, tu milimetr, tam stopień i mamy zupełnie inny pojazd. To dokładnie tak samo jak w szosach, są endurance o wysokich główkach i są race o niskich, są aero i TT. Totalnie inna jazda jest na tych ramach, a z pozoru wyglądają identycznie. Co komu lepsze trzeba samemu ocenić, wcześniej miałeś geo bardziej race, teraz masz spokojniejsze. Być może ci to bardziej odpowiada, nie wiem, ale skoro tak, to czemu poprzedni wybór padł na Peaka? To jest wiedza do ocenienia już na etapie wyboru, widocznie wcześniej kupowałeś na pałę/cenę/fan/kolory...

No i potwierdziło się, że te drobne milimetry dla człowieka są w zasadzie niewyczuwalne. Żeby pozostać w konwencji; wzrost człowieka może się w ciągu dnia zmieniać w zakresie do 3cm, 1-2 cm to norma. Czy podnosisz siodełko jeżdząc od rana a opuszczasz wieczorem? no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem o co wojna. Zasadniczo odczuwalne będą trzy różnice - długość tylnych rurek, dużo wyżej suport oraz sporo większy stack co przekłada się na wyżej umieszczony środek ciężkości. Różnica 2* na kącie główki byłaby odczuwalna ale w rzeczywistości jest około 1* bo author podaje geo dla dłuższego widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sabarolus napisał:

wzrost człowieka może się w ciągu dnia zmieniać w zakresie do 3cm, 1-2 cm to norma. Czy podnosisz siodełko jeżdząc od rana a opuszczasz wieczorem?

Tylko że to dotyczy kręgosłupa, nogi się prawie nie zmieniają. Więc powinniśmy raczej regulowac mostki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes fajnego Authora sobie złożyłeś :-) Dwa lata temu też szukałem ramy, wybierałem między Peakiem, a Egosistem. Wybór padł na "egositę" :-) Teraz widzę, że do kół 27,5" nie ma tego modelu :-) Geometria trochę inna niż w moim modelu, górna rura dłuższa. Wizualnie bardziej mi się czarny podoba niż szaro-zielony :-) A jak z miejscem na oponę w tylnym trójkącie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sabarolus napisał:

No i potwierdziło się, że te drobne milimetry dla człowieka są w zasadzie niewyczuwalne. Żeby pozostać w konwencji; wzrost człowieka może się w ciągu dnia zmieniać w zakresie do 3cm, 1-2 cm to norma. Czy podnosisz siodełko jeżdząc od rana a opuszczasz wieczorem? no właśnie...

A z czego wynika ta zmiana wzrostu? O ile mi wiadomo, to kręgosłup siada przede wszystkim. Jaki ma to wpływ na wysokość siodła skoro ustawia się je pod długość nóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj - Si, na początku trzeciej strony tego wątku czyli wczoraj o 22 na to wpadłem.

Dziś maszyna złożona do końca, jeździ lepiej niż wygląda.

Mimo zastrzeżeń co do szerokości tylnych widełek okazuje się, że nowy model ma dość miejsca i mieści opony 2.25. Zresztą model na tej ramie fabrycznie wychodzi z Barzo 2.25.

 

Wrzucam kilka zdjęć na newralgicznych punktów:

 

93782178799406708139.jpg

 

40063845554360260961.jpg

 

35159901138574188845.jpg

 

47428798148341858494.jpg

 

41928647085976361492.jpg

 

68805794544067493227.jpg

 

 

Oczywiście przerzutka przykręcona z pominięciem tego adaptera przeznaczonego do zwykłego haka. Dziś pierwszy krótki przelot, z dzieciakami. I banan na ryju!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczysz gdzie jest DM w nowych modelach, zacznij od M9100 ... nie wiem gdzie tam widzisz DM.

Owszem jest Direct, tyle, że do haka konwencjonalnego. Do mocowania z Authora nie ma ... i tak będzie we wszystkich nowych przerzutkach Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...