Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam od razu wulgaryzmy. :). Chciałem skrócić przewód, wciskanie końcówki metodą chałupniczą, brakowało może 2/3 mm i się uparł nie chciał wejść  do końca. Rower na stojaku, targać cały rower do imadła eeee...... Narzedzie jak wiele innych, życia nie ratuje ale czasem ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijałem już kilka razy insert w SM-BH90-SS i pamiętam to jako wyjątkowo upierdliwą czynność zwłaszcza pod koniec insertu. A takie narzędzie ułatwia życie i nie kosztuje majątku (zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że będzie mi służyć pewnie do końca życia) wiec nie jest to dla mnie fanaberia a usprawnienie ;) 

Edytowane przez seawolf688
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko dziś dotarło, bez żadnych ceł. Spodobało mi się na tyle że zastanawiam się czy nie zakupić takiego samego lub lepszego do drugiego roweru póki nie ma jeszcze tych ceł. Zakupiłem podstawowe siodełko które jest raczej twarde:

https://www.aliexpress.com/item/1005001765397775.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.32893c95AwOusp

Czy opłaca się dopłacać do lepszej wersji z grubszą gąbką:

droższe siodełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2021 o 22:59, seczuan napisał:

Zwolnione z cła są towary o niewielkiej wartości. 
Towary o niewielkiej wartości oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.

Masz jakiś § o tym mówiący?

W dniu 9.06.2021 o 21:58, kamilmozej napisał:

Czy to jest równoznaczne z tym że przyjdzie mi wezwanie do zapłaty cła?

Cła nie dostaniesz, ale VAT i opłaty możliwe jak najbardziej, a od 1 lipca będzie automatycznie VAT doliczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nieco poczytałem przepisów wykonawczych i wygląda na to, że jeśli platforma sprzedażowa nie przystąpi do instrumentu nazwanego import one stop shop to VAT będzie ściągamy bezpośrednio.z adresata przesyłki za pośrednictwem przewoźnika i będzie też doliczana prowizja za obsługę celną. Ciekaw jestem co z przesyłkami, które są obecnie już w trasie a ich doręczenie planowane jest na początku lipca. Nawet jeśli Ali od 1 ljpca przystąpi do IOSS to przesyłki wysłane przed tym terminem i wprowadzane w obszar celny EU od 1 lipca bezwzględnie mają podlegać opodatkowaniu. Tym samym raczej należałoby sję obecnie wstrzymać z zakupami do czasu kiedy ali będzie doliczało VAT automatycznie albo znajdzie jakiś kruczek na omijanie nowych przepisów EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czasu kiedy ali będzie doliczało VAT automatycznie albo znajdzie jakiś kruczek na omijanie nowych przepisów EU.

Wg. mnie już znalazło w postaci magazynów w EU. W Polsce mają ich kilka, np. w Rozalinie, dokładnie w Kostowcu 18

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak uderzą, jak tam lądują co chwilę zmienianymi firmami z Łotwy kontenery. Przychodzi do opłat, firma znika, powstaje kolejna. Tak importują z Azji i nikt z tym nic nie robi, tylko od D strony pocinają.

Połowa kart microSD oryginalnych Samsunga z Korei tak lata do EU, elektroniczne zabawki. 

Budują dodatkowe WERy, integrują systemy celne a z kontenerami jest jak było w latach 80-90 jak na Krakowską Tandetę i Stadion X lądowały bez opłat.

Też jestem ciekaw jak to obejdą, bo póki co porobiłem zapasy, w razie czego znajomy mi kupi i podeślę coś droższego (do tej pory się sprawdzało) ale przyzwyczaiłem się do pierdółek z Ali, z czasem większych rzeczy i tak smutno będzie płacić więcej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...