Skocz do zawartości

kamilmozej

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    247
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kamilmozej

  1. Jeśli rama jest stalowa i będziesz to robić sam, to w pierwszej kolejności zamaluj sobie czymś antykorozyjnym, podkładem albo np. Rstopem. Jeśli pominiesz ten krok albo będziesz zwlekać zbyt długo zaraz wejdzie tam korozja. Tylko uwaga! wspomniany Rstop stosuje się na gołą stal, jeśli nawalisz tego na lakier to może wejść w reakcje i zrobić się bąbel
  2. i co nowe tuleje dało radę dokupić czy trzeba było dorabiać albo drutować?
  3. Nie mam takiej przyczepki i nie wiem jak rozwiązane jest mocowanie ośki do ramy ale w kołach rowerowych nie powinno być żadnego luzu, a tu mowa o 1cm
  4. Rozbierałem piasty ze zmieloną kulką i bieżni nic się nie stało. A ten rower to od nowości masz?
  5. w starych piastach Shimano przód- tył kulki różnią się rozmiarem i ilością szt. Jeśli walnięta bieżnia to nawet całe koło do wymiany bo pewnie taniej wyjdzie kupić nowe
  6. Było coś takiego jak uniwersalna osłona wkręcana w gwint na ściągacz korby. Każda korba 3- rzędowa ma ten sam standard gwintu i taka osłona pasuje do każdej, Jeśli koronki korby są przykręcane do pająka na śruby to można spróbować dobrać Rockring
  7. bierzesz klamoty i objeżdżasz kolejne serwisy z nadzieją że będą coś mieli, albo bierzesz suwmiarkę do ręki, robisz pomiary i szukasz przez internet. Co do kulek to powinny być standardowe, wymiaruje się je w calach.
  8. Podoba mi się to, że nie ma w tym sprzęcie ani grama plastiku, tylko sama galwanizowana stal. Jest dodatkowa końcówka - aż się prosi aby jedną przerobić poszerzyć/przedłużyć. No i o ile dobrze pamiętam, jak wprowadzono je do oferty Lidla to kosztowały około 39,99zł a teraz mam prawie za pół darmo.
  9. Witam. Dzisiaj będąc w Lidlu zakupiłem smarowniczkę Parkside za 23zł, dzisiaj są w promocji taniej o 23%. Sprzęt jeszcze nie przetestowany ale wizualnie wykonany całkiem dobrze, nie ma się do czego przyczepić. W komplecie 2 końcówki i silikonowy kapturek. Podobny albo identyczny sprzęt od Bety na alledrogo kosztuje ponad 63 , nie zdziwił bym się gdyby pochodził z tej samej fabryki. Jak zakupię smar i nabiję napiszę coś więcej.
  10. A takie zaciski wyglądające tak samo, tyle że z tytanową osią z Ali używa ktoś?
  11. Ja chyba od od 8 lat mam Topeak'a z 2 linku. Jest on szczególnie dobry do wożenia na trasę, bo ma schowek na zapasowe piny łańcucha oraz klamrę przytrzymującą łańcuch, oraz rączka jest demontowalna. Nie wiem czy trzpień jest wymienialny w razie jak by się uszkodził (trzeba by dopytać dystrybutora).
  12. Jeżeli ktoś ma dobraną ramę ''na styk'' to jeszcze bez błotników może być wszystko w porządku, zaś po zamontowaniu zawadza się butami o przedni błotnik przy skręcaniu. To może być argument dlaczego niektórzy jerzdźą bez.
  13. Chyba od tego należało by zacząć, co to za piasta. Ja też kiedyś naoglądałem się poradników, kupiłem klucze, a podczas rozkręcania okazało się ze tam nie potrzeba imbusa 11 tylko mniejszy standardowy rozmiar. Ale piasta była Shimano tylko że z 1991r ale rozkręcała się standardowo tak jak w Shimano.
  14. Co tam się omsknęło? Miałeś albo badziewne klucze albo nie ten rozmiar klucza albo nie taką rurkę jak trzeba na przedłużkę
  15. Kiedyś te rowery były tak wyposażane: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-giant-escaper-retro-deore-lx-CID767-IDKiHpm.html
  16. Już widać, Dużo nie potrzeba aby oberwała tylna przerzutka, wystarczy się dobrze wywalić, ale tu wygląda jak by hak miał zaraz pęknąć, taka jakby kreska
  17. Wygląda jak by ta przerzutka była w tym rowerze od nowości, WaGiant dobrze kombinuje , ktoś tam mógł powstawiać niekompatybilne części. Mam w starym rowerze przerzutkę wyglądającą jak ta z wątku i normalnie obsługuje korbę 42/32/22 czy tam 42/24/24. Pewnie ktoś wstawił suport z dłuższą osią albo ''nawlókł'' korbę na chama do oporu na stary.
  18. Nie znam wszystkich generacji tego roweru, ale W latach 90' Giant Escaper był dość wysokim modelem złożonym na markowych częściach i pełnym osprzęcie grupy LX, które było 3 najwyższym w hierarchii. Te rowery już 30 lat temu wychodziły z fabryki wyposażone w kasetę z tyłu., więc zakładam że to koło z wolnobiegiem to ktoś sobie wstawił takie po kosztach.
  19. Popełniłeś. Mogłeś zalać to dobrze penetratorem i wziąć się za robotę następnego dnia. Ale większego babola zrobił producent dając tam normalne śruby zamiast porządnych utwardzonych, To podobna polityka jak pakowanie suportów z plastikowymi miskami do budżetowych rowerów, - przy kupnie nikt na to nie zwraca uwagi - na czas gwarancji wytrzyma, ale jak przyjdzie czas na wymianę to robią się duże kłopoty i komplikacje.
  20. W latach 90' elementy aluminiowe wyższych grup Shimano jak np. części przerzutek czy ramiona V-brejków 'ponoć'' były wykonane z kutego aluminium i tam nic nie pękało.
  21. W STX'sie bębenek nachodzi na wieloklin w kole, i dokręca się nagwintowanym stożkiem który jest oddzielnym elementem. Ten z linku na pewno nie będzie pasować.
  22. Zmień oponę na węższą, będzie więcej miejsca to nie będzie ocierać
  23. W stali też taki otworek zapobiega rozszerzaniu się pęknięcia ( np. tarcze do cięcia drewna ) więc może warto zrobić coś takiego skoro pęknięcie nie poszło jeszcze za daleko?
  24. założyć wyższe buty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...