Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, itr napisał:

Super rower, trochę szkoda trzymać go na balkonie :) nawet z takim widokiem.....

nieepozornie wygląda z tym widelcem a!e ponad czasowo! bardzo ładny rower...

Na szczęście balkon zabudowany :D

2 godziny temu, artoor napisał:

W końcu pojawił się tutaj rodzimy Weekender i to jak szykownie odstawiony! Gratuluję.

 

Dzieki :)

2 godziny temu, R_och napisał:

To bardzo sympatyczny rower. Będzie Pan zadowolony. :rolleyes: Szczególnie miło mnie zaskoczył przedni wideł bo super wybiera. Obejrzyj ramę bardzo dokładnie. Wiem co mówię. 

ps. Jaki kapeć tam teraz wchodzi. 


Z tego co mi wiadomo do 45c wejdzie na luzie (teraz mam 40c i prześwit jest jeszcze).

W poszukiwaniu czego mam ogladać rame?

Edytowane przez kacpermm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczne rurki w połączeniu z brazem oponek to ostatnio mój nice Look. A tu jeszcze wideł taki :) Dorwij jeszcze niklowany mostek i podkładki i dawaj fotę na radavista nich się zachwycają. 

PS. Fota zrobiona  z Sopotu czy Brzeźna? 

Edytowane przez dankams2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dankams2 napisał:

Metaliczne rurki w połączeniu z brazem oponek to ostatnio mój nice Look. A tu jeszcze wideł taki :) Dorwij jeszcze niklowany mostek i podkładki i dawaj fotę na radwista nich się zachwycają. 

Planuje zmienić sztyce (ta moja jest bardziej mleczna niż taka srebrna) i mostek na jakiś srebrny coś jak nitto.

Dodatkowo brązową owijkę i siodło (brooks?)

Edytowane przez kacpermm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeczytałem gęba jak śliwa :)

bez kija nie podchodź!!! Dziś taki zimny dzień, w styczniu tylko raz siedziałem na rowerze, i zazdroszczę i gratuluję, mam wrażenie taśmowej  ilości izolacji  na ramie... jakby tak znajome czarne paski....   a bagażnik paralelny do rury ramy? Poziomowałbym do gruntu. Jak się jeździ w porównaniu do poprzedniego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A) Taśma zapewnia ochronę lepszą niż wszelkie "bajk shieldy" i inne taśmy helikopterowe. Oprócz tego dają pewną porcję uglyfikacji, tak bardzo potrzebnej dla commutera.

B ) bagażnik niepoziomy, bo inaczej jest z sakwami problem z nadmiarem pięty. 

C) jeździ się wygodniej, ale nie aż tak, jakbym się spodziewał. To zupełnie inny rower i nie jestem do końca przekonany, że krótki ogon i raczej krótka rama, to to co tygryski lubią najbardziej. Hamulce tarczowe to jednak spory plus.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio foty z zimowych jazd to +5 do fejmu, więc wrzucam i ja! :)

Jamis Renegade Escapade, czyli stal na karbonowym widle. Koła widać jakie, opony conti speedking 700x35C, osprzęt 105/RS505, tylko zębatki w korbie zmienione na ultegra 46/36. Generalnie bardzo fajnie działa, heble piszczą na jak mokre albo zimne, ale hamują. Błotniki, bo jeżdżę tym do pracy na co dzień, takoż jak i w dniu zrobienia zdjęcia. Ostatnio bawiłem się w zmianę nachylenia kierownicy (FSA vero compact, bo niski drop), więc taka pozycja tymczasowa. Jeździ wspaniale, znakomicie się dogadujemy. Mam takie miejsca, gdzie z poprzednim rowerem po 3 latach znajomości musieliśmy hamować, żeby bezpiecznie pokonać zjazd, a na tym w zasadzie od razu na pełnym gazie lecimy :)

Jeżeli chodzi o samą ramę, to zadowolony jestem bardzo z jednym ale: pierwsza gleba (dzieciaki z nosami w telefonach wyszły na drogę rowerową, hamowanie i łup przez kierownicę) i złamany hak przerzutki. Byłem w cholerę zaskoczony, bo nigdy wcześniej nawet nie wygiąłem haka, a ten pękł. Jak go potem obejrzałem, to wcale się nie dziwię, że pękł, bo jest tak zrobiony, że w jednym miejscu jest znacznie cieńszy, co uważam za wadę konstrukcyjną. Efekt tego był taki, że 2 miesiące się prosiłem o zamienniki w evanscycles.com, bo najpierw zgubili zamówienie, a potem zmieniali właściciela i przestali wysyłać za granicę i nadal nic nie dostałem. Znalazłem speca, który dorobił nowy hak na bazie złamanego (co widać, bo kolor zupełnie inny) i taniej, więc wziąłem 2 od razu.

Wnioski końcowe: Stal jest super. Składanie roweru od zera to ogromna satysfakcja. Nietypowe haki przerzutek są be.

 

Jamis_renegade.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimę wpadło parę nowych gratów. 

Dużo nie jeździłem to nie mam co się rozpisywać, ale na pewno Ultegra RX na duży plus. Łańcuch praktycznie nie drgnie przy jeździe po wybojach. Opony Gravelkingi 35mm zalane mlekiem są bardzo komfortowe. Śmiem twierdzić, że wygodniejsze od fabrycznych Riczejów.  Rozpisze się mocniej o reszcie części jak zrobię na nich parę setek km.

Rower mocno schudł, waga wskazuje 9,5kg^_^

20190208_161551-1600x1200.jpg

20190208_164312-1600x1200.jpg

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca widać dwa blaty u tego Jamisa.

11 godzin temu, woojj napisał:

....to tylko świadczy o potencjale Ronina

Niby tak, ale wg mnie największą robotę jeśli chodzi o zrzucenie zbędnych kg zrobił wideł węglowy i lżejsze koła z oponami na mleku. Z Ronina została tylko rama, mostek, kiera, klamki, sztyca i siodlo. Ten Ronin zrobił już się mało roninowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...