Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, panpromek napisał:

Wybaczcie lekki offtop. Czy mostek na + w gravelu to "faux pas" czy do przyjęcia ?

 

Przy gravelach nie ma czegoś takiego jak faux pas. Robisz co chcesz i lejesz na to, co inni o tym sądzą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kazafaza napisał:

Tym co się gapią na rower podczas mijanki, zamiast na mego ryja, pokazuję środkowego palucha  :voodoo:

Yyyy, to na co się patrzysz jak mijasz się z kimś na fajnym rowerze ? Ryje zazwyczaj mamy zamaskowane przez okulary i kask :) Jak przechodzi obok mnie piękna kobieta, to nie patrzę tylko i wyłącznie na jej twarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam człowieka.  Jestem zboczony socjalnie i jak mijam rowerzystę to conajmniej skinę głową, machnę ręką, warknę „cześć” lub huknę „siema”.  Może to pozostałości i naleciałości po wojażach po szlakach górskich w wieku szczenięcym.  Zadziwiające ile osób w Ojczyźnie lampi na moje przerzutki (może dlatego że ich nie ma) zamiast na mnie, porównując do rowerzystów w Holandii czy na wyspach którzy nie zwracają tak bacznej uwagi na osprzęt.  Ludki pewnie myślą że szukam sekspartnera albo conajmniej jestem megasamotny.  A na marginesie - ile jesteś w stanie dojrzeć mijając kogoś jadącego z naprzeciwka?  I tak w ogóle...co, mam się trzepotać bo ktoś jechał na ixteerze?  Nie wiem czy ci, co gapią w ramę miarkują jej wartość i chcą ją buchnąć, są zawistni bo sami takiej nie mają czy kpią w duchu że jadę na stalowym parchu.  :wacko:

 

Jak mijam kobiety to też „nie patrzę tylko i wyłącznie na jej twarz” ale staram się to robić dyskretnie aby nie oberwać liścia w swoją za gwałcenie wzrokiem.  :wub:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś trochę zboczony socjalnie ;) Dla mnie to naturalne, że jak mijam podobnego "freak'a" na drodze, jak ja, to ZAWSZE łapa w górę. Niestety, odkąd jeżdżę na moim śmiesznym rowerze ( czytaj gravel), jestem ignorowany przez większą grupę szosowców. Szczególnie tych, na mega wypsionych maszynach. No cóż. Bywa.

Gapię się na sprzęt, bo to moje hobby (nie gapienie się tylko rower :) ) i po prostu wzbudza naturalne zainteresowanie. Ot tyle.

Za gapienie się na kobiety można być posądzonym o #metoo, trzeba być czujnym ;)

Edytowane przez panpromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukasamd napisał:

 

Przy gravelach nie ma czegoś takiego jak faux pas. Robisz co chcesz i lejesz na to, co inni o tym sądzą :D 

Niby takie liberały, ale jak maszyna nie ma barana, to się nie załapuje, chociaż resztę ma żwirowe jak należy :rolleyes:

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panpromek napisał:

Niestety, odkąd jeżdżę na moim śmiesznym rowerze ( czytaj gravel), jestem ignorowany przez większą grupę szosowców. Szczególnie tych, na mega wypsionych maszynach. No cóż. Bywa

Dodam, iż nie zawsze są to szosowcy. Ale moja recepta jest taka:

giphy.gif

 

A żeby nie offtapiać zbytnio (wszak to galeria a nie kącik socjalno - fiterski) prezentuję przełajanka z now(sz)ą korbą.  Ostatniej się było pękło, może to jakaś sugestia odnośnie mej diety ilub stylu jazdy.

1CSiDlVP-pBTcu-vO_StUQ5k04J1c0YHLOQeprPv

rX_a8_nFwLs_vgjNpZVs5ilXJDjRoQVfHCp7aPFe

_WgHEi5gJ1x-ffOkl55M6pqkhUGtxr-nNBMvCvt5

M5rLyRI7kEZzwXyB2fvdxPrOuBvw2nfp4NCs_bP5

bQ36GiM2-gdJ5B8mV8tFxskO8oqBLs1Eb_iyDBuR

yXCSZhcHPorgkL83nvBZme226ItroMaIVRgTdQjK

ggBiiKcxphd7chskEcnQCGsi71Mbyy3K4U7yaFDv

 

Wielkie podziękowania dla @IvanMTB za zębatkę 38T, bez Ciebie musiałbym się turlać 5km/h :D:thumbsup::thanks:

 

...oraz Pedro's Tulio z drugiej strony:

rEfJpzrcLpV1wb41St4PGJKzOltUZ_Q3cdbuvEcO

Edytowane przez kazafaza
Wincyj fot, przeca to galeryja!
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu, a może by osobny wątek niekoniecznie do zdjęć ale do tylko przełajowej dyskusji otworzyć? Z trzymaniem się zasad przyjętych tutaj? Bo wprawdzie jest miks-tasiemiec ale tu jednak zrobił się ładny, homogenny wątek :)

Nie ukrywam że sam lubię sobie przejrzeć ten temat i zobaczyć co-kto-ma i jak-toto-pasuje. A ciężko nazywać dyskusję na temat offtopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, zakladaj dyskusje przelajankowa - sadze ze chwyci I bedzie sie mozna powymieniac uwagami... 

A ciężko nazywać dyskusję na temat offtopem 

No niby tak, ale jednak jest to Galeria I tak samo jak w 29er'owej - wszelkie pytania powinny byc kierowane bezposrednio do autora a nie w watku, o co prosily MODy niejednokrotnie.  A pytanie raczej z gatunku fiterskich a nie galeriowych.  Wiec mi tu nie podkrecaj tylko wrzucaj foty!  :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 22:03, smolko napisał:

Proszę bardzo, evanscycles.com, jedyne 500GBP + 50 przesyłka, ja kupowałem ramę w lutym, kiedy funt był sporo tańszy i dodatkowo promocyjna wysyłka za 25 funtów, więc w sumie poniżej 2500 mnie to kosztowało.

Dojechał i mój Renegat! Przy okazji nabyłem powystawowe Mavic Cosmic. Więc jestem happy, że strach :D

Wrzucę foty jak będą sensowne postępy w projekcie, na razie kompletuję szpej.

Podzielę się patentem na kupowanie taniej w UK niezależnie od kursu funta:

Musisz mieć tam kogoś znajomego i go odwiedzić (tego kosztu nie liczę, ale nawet jak doliczyć może się opłacać). Zanim pojedziesz, znajomy kupuje dla Ciebie Towar, a Ty pakujesz do podręcznego 10 kartonów papierosów wedle jego wyboru. Jak sam nie pali, to powinien mieć komu opchnąć, bo u nich normalna cena to zdaje się coś około 5,80GBP, a Ty mówisz, że chcesz 5GBP od paczki. Na bezcłowej kupujesz 0,7 żubrówki i wypijasz ze znajomym. Kolejnego dnia ogarniacie wysyłkę - są firmy które wożą paczki do PL za 30GBP (jakby co, mam namiar w Clacton, niedaleko Ipswich i Colchester). No i bam! Masz ramę za 500GBP kupioną za ~1650 PLN.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK są dwa niezawodne kontakty przerzutowe:

  • Tomasz vel lord Kazafaza, Pierwszy tego imienia, Niezawodny, Pan w Ribble, Król przerzutów i szmulgi wszelakich, Wyzwoliciel z Glinu, Pogromca Krampusa i Pierwszy władca Longiena, Triumfator prawa pierwszej nocy dla dziesiątek stalowych ram z Kraju Raju
  • Ivan Groźny, Pierwszy tego imienia, Pogromca opon grubych, Najeźdźca desantowy rzeki Brdy, Możny z Gdyni nad Brytfanią, Niszczyciel Łańcuchów, Jednobiegowy wśród wielobiegowych, Pan nad Kociną i Władca Nadobny, Jedyny wśród On One
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc masz ty mam i ja ...
Rower ukończony w 93% ... no ale już jeździ :).
Wjadą jeszcze błotniki, będzie zmiana zicka, zicrurki, wjadą czerwone pedały Xpedo  i jak kitajce dostarczą kilka elementów porządek z linkami.

Podstawa to O1 Kode 700c ... koła od Daveo obute w Continentale Cyclocross Speed 35 mm ... napęd to mieszanina SRAM`a w konfiguracji 1x11  z kasetą Shimano i kietą KMC ... całość zatrzymują mechaniczne TRP Spyre ...

Wyszło to tak :

 

1.thumb.jpg.7f9ff0fcb6596145446c16b20c44eb45.jpg

Edytowane przez rzezniol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...