Skocz do zawartości

[2016] Napęd X01 12s


Ipla

Rekomendowane odpowiedzi

 Tutaj można zaobserwować podział, na ludzi z charakterem i tzw miękkie faje :laugh:

Nie każdy lubi wpychać , wnosić rower na plecach.

Jeśli uda Ci się zaliczyć trudny podjazd w siodle, jest to twoje zwycięstwo nad swoimi słabościami.

Wtedy kiedy mówisz jeszcze tylko chwilę, kawałek, dam radę.

Właśnie w takich chwilach czujesz się jak zwycięzca.

Jeśli musisz nieść rower na plecach to oznacza miejsce gdzie jechać się nie da, nawet jeśli byłbyś ultra twardy.

 

50z to tyle co na blacie w szosowej korbie kompaktowej, komicznie to będzie wyglądać. Ciekawe kiedy kaseta będzie miała rozmiary obręczy.

A kaseta z koronką 42 ma tyle co blat korby mtb. Nie wiem ile czasu budziło to emocje, wydaje mi się że bardzo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A i żeby nie robić OT to zapytam czy SRAM potwierdził informację o tym napędzie czy to tylko takie bike-ploteczki? Dopiero co przesiadłem się na napęd 10s, jeszcze nawet nie miałem przyjemności śmignąć sobie na 11s a tutaj 12 goni za pasem  
 

 

Tak, z tego co wiem, to potwierdził ;) Jednak zanim pojawi się w sprzedaż, to minie trochę czasu. Cena - niska nie będzie ;)

Podejrzewam, że w głównej mierze będzie to napęd typowo dla "ścigantów" - XC, XCM, XCE i raczej będzie to 1x12. W tych wyścigach nikt się raczej nie przejmuje brakiem dokręcenia na zjeździe ;)

 

Poza tym, to napęd 12s pojawił się już kilka lat temu, co prawda w formie testowej ale działał. Di2 i eTap wymiękają. Włoska firma (mało znana) Tiso zrobiła bezprzewodowe! 12s :D Więc nie jest to jakaś nowość. Wszyscy się podniecają Fat Bike a pierwszy pojawił się już w latach 30 XX w. No ale jak się zrobi dobry marketing w stylu SRAM lub Shimano, to zaraz jest wielkie WOW!

 

TISO 12s - filmik

 

Podejrzewam, że wiele pomysłów bardzo ciekawych leży gdzieś w szufladach i się kurzy lub o nich zapomniano. 

Czytając ten wątek, to trochę mi się śmiać chciało jak się napinacie :D Wyluzujcie trochę :D Spekulujecie tak jakby od tego Wasze życie zależało ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Hehe, pogrzebali ją żywcem, ale jak to mówią..."pożyjemy - zobaczymy". ;)

_________________________________________________________________

 

 

Ciekawe, czy zdaja sobie sprawe z faktu jak fekalnie brzmi ich nazwa w naszym pieknym języku 


Kiedyś zapodałem to chyba na twarzo-książkowym profilu PijanegoRowerzysty, to Hamerykanie mieli niezłą polewkę. Ktoś jeszcze dorzucił, że w chorwackim "sram" to "wstyd", czy coś w ten deseń... Generalnie, mało wyjściowa nazwa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa zalatuje groźbą, ta z branży rowerowej bardziej realizacją :)

 

Oho! Sram powiedział R.I.P FD?!

 

...2017. Widziałem oooorła cień... :]

 

Wyobrażasz sobie singla w marketowym rowerze?

Co napisze spec od marketingu w nowej gazetce promocyjnej? Zawsze chwalili się dużą ilością biegów a teraz co?...

Choć zawsze można:

"UWAGA, PROMOCJA!!!! CENY SPADŁY ZE WZGLĘDU NA UPROSZCZENIA, TERAZ NASZ FLAGOWY MODEL RAGAZZI EXTREME 129 ZŁ ZMIAST 149!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie singla w marketowym rowerze?

Co napisze spec od marketingu w nowej gazetce promocyjnej? Zawsze chwalili się dużą ilością biegów a teraz co?...

Choć zawsze można:

"UWAGA, PROMOCJA!!!! CENY SPADŁY ZE WZGLĘDU NA UPROSZCZENIA, TERAZ NASZ FLAGOWY MODEL RAGAZZI EXTREME 129 ZŁ ZMIAST 149!!!"

 

Wyobrażam, że w marokeszach zostanie tylko sh*tmano i może osrane X3/X4.

 

Amerykańce i tak już chyba nie produkują dla MTB napędów 3x, więc pewnie kolejny krok to będzie ubicie 2x. Jeżeli zrobią to dobrze to nie będę płakać.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę płakał, jeśli do trumny pójdą obie przerzutki MTB i przesiądziemy się na skrzynie biegów :)

 

Póki co nie ma jeszcze jednoblatu, który oferuje 500% rozpiętości przełożeń, dobre zestopniowanie oraz w miarę ekonomiczną i bezproblemową eksploatację. Jak coś takie powstanie, to będzie można uznać przednią przerzutkę za zbędny gadżet. Myślę że przez jakieś 2-3 lata nam to "nie grozi".

 

Ten filmik to marzenia Srama, które nieprędko staną się rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pinion.eu/en/p1-18-gearbox/

 

ja chce to!   ...w rozsądnych piniądzach...

to bedzie rewolucja-ale wtedy kiedy bedzie taka trwałość jak w rohloff.

 

ja nie rozumiem dlaczego odsłonięte elementy sa tak popularne.... to zniszczyc mozna byle patykiem..

sztuka jest schować elementy aby uchronić przed uszkodzeniem..

 

co do napędu 1XX- najpierw zwiekszali ilosc blatów do 3 aby potem wrócic do 1....mam Rometa z 25 letniego co ma 1x6, nie muszę wydawać fury hajsu aby miec 1xx

a do enduro i innych to bedzie tańsze rozwiązanie     2x11.

 

jak wymuszą na mnie przejscie na 1XX to przejdę na system paskowy i rohloff lub system Pinion.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...