Skocz do zawartości

[do 10 000 zł] MTB/ XC 27,5


dang3r

Rekomendowane odpowiedzi

@arek_wro na wadze masz wersję 29er to jak to porównujesz z tymi 1,2kg do XTC 27,5"??

 

Nie porównuję, tylko chciałbym wiedzieć, jak zeszli 1,2 kg. Rozmiar ramy (27,5 vs. 29) praktycznie nie ma znaczenia. W jakiejś gazecie kiedyś porównywali i różnice były znikome, a np. rama Scale 910 była lżejsza niż 710.

Zresztą, niech Marcin zważy ten rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie siana.

 

Phoe sory ale Twoje doświadczenie zawiera się w ramach jednego bikea i kilku artykułów z kolorowych pisemek. Swoje podejście pokazałeś nam na Zlocie gdzie polowar sluchajacych stoczyła się pod ławkę.

Argument w stylu mam rodzinę w Niemczech jest oszałamiający.

Ciekawe, że ja dzwoniąc do Gianta jestem w stanie dowiedzieć się zarowno o ośkach jak i piastach. Z kim Ty rozmawiałeś, ze sprzątaczką?

 

Skoro taki cudowny jest Cube to dlaczego jest nadal tak mało popularny. W Stanach praktycznie nie obecny, w UK patrzac na ebay ilości śladowe, DE również kilku krotnie mniej niż marka której marki nie powiem. I to nie jest powód ceny.

 

Jeżeli chcecie brac wagę jako wyznacznik to zerknijcie jakie rozmiary są ważone. A sory nikt tego nie podaje!

Porownanie Canyona do Gianta na takim samym osprzęcie i 1.5kg na kołach i ramie. Ktoś w to wierzy?

 

Erzrum nie, w nie każdej marce otrzymasz zbliżony rabat. Marże różnią się kolosalnie, do tego wiele marek "chroni" ceny.

 

Arek Wro pokazałeś xtc 29er. Widziałeś przekroj dolnej rury w tym modelu?

Arek konstrukcja XTC adv 27.5 i 29 to dwie różne ramy. Chcesz protestować, pomierzyć wpadnij kiedyś do Lubina to sie ustawimy na jazdę i uskutecznienie jakiegoś złotego trunku :).

 

Panie Rafale i Phoe po co się męczyć z Giantem puścić to w cholerę i kupcie coś rozsądnego a nie na gòwnie latacie. Przecież w Lubinie jest mistrz sprzedawca Cubea to czemu latacie na Giancie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ludzie dajcie sobie siana.

 

I tutaj akurat poprę postulat.

 

 

 

Panie Rafale i Phoe po co się męczyć z Giantem puścić to w cholerę i kupcie coś rozsądnego a nie na gòwnie latacie. Przecież w Lubinie jest mistrz sprzedawca Cubea to czemu latacie na Giancie?

 

Panie Marcinie, Pan dalej niczego nie rozumie. Sorry Marcin, ale nie zaczynaj znowu, proszę. Czy ja napisałem teraz, że latam na gównie? Wymieniłem w rowerze co mnie bolało, przeżyłem, i teraz jestem zadowolony. Co nie znaczy, że oglądając specyfikację innych sprzętów nie mogę być obiektywny tylko dlatego że jeżdżę Giantem. Ludzie zlitujcie się, nie każdy jest wyznawcą religii Gianta, jeżdżę Giantem i po wymianach jestem z niego zadowolony co nie znaczy że nie widzę innych sprzętów i nie jestem obiektywny.

 

Popieram postulat powyżej, dajmy sobie siana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin...

 

Tutaj tylko padł link do roweru Cube, nic więcej w sumie, jak można kogoś nazwać z góry frajerem bo kupił rower danego producenta? No bez jaj.

Albo dany rower ocieniać, po innym turystycznym modelu tego samego producenta?

 

I o jakim ty w ogolę podejściu mówisz? No mam wywalone na to i tamto, kupiłem sobie rower do jazdy po pseudo krawężnikach, a wy się tej przenośni czepiliście, lol no brawo.

To moja kasa i mam prawo z nią zrobić co mi się tylko podoba.

A gdzie ty tym swoim Reign byłeś póki co, że się tak kluczowo trzymasz tych "krawężników"? Bo nawet na zlocie za dużo nim nie pojeździłeś...

 

"Argument w stylu mam rodzinę w Niemczech jest oszałamiający."

Ale na co to był argument? Na to że Niemcy to "frajerzy" bo kupują rowery Cube(i to całkiem sporo), przeczytaj dokładnie w jakim to celu napisałem...

 

I można też powiedzieć tak samo o Pinarello, że to jakaś kpina bo tego się nigdzie nie da kupić i po co to komu w ogóle? Na alllegro może 1 wystawiony, no szok.

Santa Cruz też zła marka bo w Polsce nie kupię?

 

Nie chce mi się dalej tego ciągnąc, ale argumentów jakoś paru osobą tutaj nagle zabrakło, to akurat nie do ciebie Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wież @phoe ja w ostatnich kilku latach wydałem na rowery blisko 20K więc sorki ale nikomu czyścił roweru nie będę. Jak już robisz takie wycieczki to przynajmniej sprawdz czym dysponuję i jakie mam możliwości finansowe. Słowacy też mają dziwną politykę składania a nasz Kross również sporo za uszami. Nie napinaj się tak z tym obrażaniem Niemców zwłaszcza teraz bo raz to oni nas co chwila pouczają a dwa zaraz być może staną się u siebie mniejszością. Oczywiście przerysowuję sprawę a wiadomo o co chodzi. 

 

@Sol podałem Ci konkrety odnoście ogółu marki i wybacz ale jak nie widzisz różnicy co do innych to zwyczajnie masz żadną wiedzę w temacie. Jak nie widzisz wciskanych zwykłych rur sterowych to sterówek taper, jak nie widzisz na ten przykład osprzętu ful XT a tarcze bida za 50zł lub piasty klasy Deore, jak nie widzisz braku sztywnych osi, jak nie widzisz dość oryginalnych pomysłów na wyjścieie linek z ramy, jak nie widzisz cięższych ram od konkurencji,.... to już tylko Twoja sprawa. A pisał będę jak mi ochota najdzie bo zwyczajnie w żadnym słowie Cię nie obraziłem "księżniczko". Jeszcze raz przeczytaj co Ci napisałem a potem w słowniku słowo "spoufalać". 

 

Na koniec bo szkoda czasu polecam tu to co jest dobre moim zdaniem. Od Speców, Treków czy innych Canyonów na kole 29er po miedzy innymi Gianta. Polecam Krossa dawniej Rometa więc brak obiektywizmu to raczej nie do mnie. Giant nie jest idealny i też zwracam tutaj na to uwagę. 

 

Ostatnia sprawa bo widzę, że nadal są powtarzane dziwne sprawy o takich samych rabatach. Jest to całkowita nie prawa o czym samemu idzie się przekonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolejny dowód doświadczenia porównując dwie marki popularne Gianta, Cube do sprzedaży Pinarello o którym usłyszałeś bo Kwiato na niego wsiadł i Santa Cruz. Zarówno Santa jak i Pinarello w PL są dostępne.

 

 

W ostatnim zdaniu tu nie chodzi o religię tylko o hejtowanie czego popadnie. W końcu to takie nasze narodowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagi:

Anthem 27.5 1 z 2015, rozmiar L                    12,16kg

XTC 27.5 1.5 z 2016 rozmiar M                       11,10kg

XTC 27.5 1 z 2015 rozmiar M                         10,20kg

 

Koła

P-XC2       1,93kg

P-XCR-1C 1,58kg (z XTC 27.5 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ostatnim zdaniu tu nie chodzi o religię tylko o hejtowanie czego popadnie. W końcu to takie nasze narodowe.

 

Marcinie, gdzie i co hejtuję? Nigdzie nie napisałem, że Giant jest taki smaki czy owaki. Sam jeżdżę Giantem, kilka spraw mi się nie podobało w nim, wymieniłem i teraz użytkuję z przyjemnością. Mówienie, że jeden rower ma lepsze konkretne podzespoły od drugiego nie mieści się w definicji słowa hejtowanie, to jest poprostu wyrażanie opinii popartej argumentami.

 

Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji, miłego wieczoru :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W ostatnim zdaniu tu nie chodzi o religię tylko o hejtowanie czego popadnie. W końcu to takie nasze narodowe.

 

Czy masz na myśli tą wypowiedź: " Cube to syf i Niemiec musiał by być frajerem by to kijem ruszyć. "? Bo było to chyba jedyne "hejtowanie" w tym temacie.

 

Skoro taki cudowny jest Cube to dlaczego jest nadal tak mało popularny. DE również kilku krotnie mniej niż marka której marki nie powiem. I to nie jest powód ceny.

 

 

 

Czy można prosić o linka do wiarygodnych statystyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym XTC? Bądźmy szczerzy ten XTC może Reaction'owi tylko wiadomo co zrobić ...  :002: , powiedzmy pompkę za nim wozić. A katalogowo raptem 1000 zeta droższy, masz wideł RS-1, konkretne koła DT Swiss z X12, siodło Selle Italia. Panowie nie róbmy sobie żartów z tym XTC  :icon_lol: .

 

Co do hejtu to od tego się zaczęło. Potem ja dołożyłem do pieca i poszło. Wydaje mi się a raczej jestem pewny, że rozchodzi się o cenę. Ja nie ukrywam od kilku lat swoich sympatii do Cube i Kellysa a przy mniejszych kwotach nikt się tak po mnie nie przejechał. Ja w ogóle nie wiem o co ta spina. Przecie wiadomo, że każdy ma swoje podejście do "jakości". Gdzieś na trasie idzie normalnie pogadać;

- wiesz kumpel kupił "słowaka" i to jednak lipne rowery są 

- czemu??

- to mu się sypie, z tym był w serwisie, ...  a drugi kumpel bo razem latają ma Treka i nic z nim nie robi. 

- no tak bo popatrz co oni tam wkładają. Zmieniarka XT, korba to samo a reszta z 2 klasy niżej. No i koła lipne. 

 

a tutaj pyskówa, wycieczki osobiste i stado obrażonych. Marcin ma pewnie moją wypowiedz na myśli ale nie jest ona gorsza od tej z pompką. Liczenie na to, że za jakiś czas ktoś (sympatyk marki) się nie odezwie jest bez celowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rafal_P, dnia 09 Sty 2016 - 6:02 PM, napisał: Co Wy z tym XTC? Bądźmy szczerzy ten XTC może Reaction'owi tylko wiadomo co zrobić ...  , powiedzmy pompkę za nim wozić. A katalogowo raptem 1000 zeta droższy, masz wideł RS-1, konkretne koła DT Swiss z X12, siodło Selle Italia. Panowie nie róbmy sobie żartów z tym XTC  .   Co do hejtu to od tego się zaczęło. Potem ja dołożyłem do pieca i poszło. Wydaje mi się a raczej jestem pewny, że rozchodzi się o cenę. Ja nie ukrywam od kilku lat swoich sympatii do Cube i Kellysa a przy mniejszych kwotach nikt się tak po mnie nie przejechał. Ja w ogóle nie wiem o co ta spina. Przecie wiadomo, że każdy ma swoje podejście do "jakości". Gdzieś na trasie idzie normalnie pogadać; - wiesz kumpel kupił "słowaka" i to jednak lipne rowery są  - czemu?? - to mu się sypie, z tym był w serwisie, ...  a drugi kumpel bo razem latają ma Treka i nic z nim nie robi.  - no tak bo popatrz co oni tam wkładają. Zmieniarka XT, korba to samo a reszta z 2 klasy niżej. No i koła lipne.    a tutaj pyskówa, wycieczki osobiste i stado obrażonych. Marcin ma pewnie moją wypowiedz na myśli ale nie jest ona gorsza od tej z pompką. Liczenie na to, że za jakiś czas ktoś (sympatyk marki) się nie odezwie jest bez celowe. 
 

 

Proponuję się najpierw zapoznać z defincją słowa hejtowanie. Podałem konkretne podzespoły, w których ten Cube jest lepszy. I co jest niestosownego w powiedzeniu, że może za nim pompkę wozić? Tylko ktoś strasznie wziął sobie to do serca :).

I też uważam, że ta spina nikomu nie jest potrzebna i jeszcze raz pozdrawiam wszytkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko nasza strona nie podaje jak nie ma choćby u Czechów, Słowaków, Hiszpanów,.... Nawet za Oceanem też nie ma.  Powód a choćby taki by jeden z drugim nie zawracał gitary, że kupił rower o 1 gram cięższy niż w katalogu. Wolno im?? Wolno. 

 

Pełniej oferty nie ma też z prostego powodu. Za biedni jesteśmy na niektóre modele a inne zwyczajnie nie schodziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy Giant traktuje Polaków jako klientów gorszego sortu, ale faktem jest, że - w przeciwieństwie do wielu innych marek- na naszym rynku nie oferuje części modeli, które są dostępne w innych krajach. Przynajmniej nie można ich zobaczyć na 

polskiej stronie Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli nie dysponujesz wiarygodnymi statystykami sprzedaży na rynku niemieckim.

 Czyżby- Inaczej rzecz ujmując-  stwierdzenie o "kilkakrotnie" mniejszej "popularności" w"DE" było wyssane z palca?

 

Zerknij, filtruj, analizuj.

Nie, nie było wyssane z palca tylko jak poszperasz to Cube nadal jest marką lokalną.

 

Sotnikov w PL mamy tak skonstruowaną ustawę o handlu, że jak napiszę na stronie 10,2kg, wyślę Ci rower i wyjdzie 10,3kg to muszę na swój koszt to od Ciebie odebrać. US, CZ i wiele innych mają opisy dlaczego wagi nie są podawane. To nie chodzi o zawracanie dupy :) o którym pisze Beskid.

 

Darek ale zerknij też, że wiele modeli w PL oznaczonych jako LTD jest lepiej wyposażonych lub w lepszych cenach niż w innych dystrybucjach.

 

Rafal_P na jakiej podstawie podałeś, że dane komponenty są lepsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie o "kilkakrotnie" mniejszej popularności w "DE" jest ewidentnie  wyssane z palca. Jedynym wiarygodnym źródłem popularności są statystyki sprzedaży, a Ty  ich nie posiadasz. 

Nadal nie wiem czy Giant traktuje Polaków jako klientów "gorszego sortu" ale faktem jest, że w ofercie Gianta na Polskę nie ma np. aż 6(!!!)  wyższych modeli Defy (reszty nie chce mi się sprawdzać). Inne marki jednak oferują pełną gamę swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może już starczy tych przepychanek . Dyskusja przypomina dywagację nad wyższością świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Nie padły tu żadne konkretne argumenty tylko własne opinie . Nawet autor tematu przestał zabierać głos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...