Skocz do zawartości

[koła]ultra wytrzymałe i długowieczne


BulletTime

Rekomendowane odpowiedzi

powtarzam

Czy jest możliwość konwertowania piast 350 142/12 na 135/10?mam możliwości mieć ramę na 135 mm po połowie ceny. Czy jak kupie piastę 142/12,to będzie możliwa konwersja na 135/10? Gdzieś słyszałem że są adaptery 142/12 na 135 /10 to prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do 135x12 teź...

 

https://www.dtswiss.com/Components/Hubs-MTB/350-2

 

Zakładka ACCESSORIES

 

 

 

 

Jeśli chodzi o opony 27.5x 2.8-3.0 to rowersport ma opony wtb w tym rozmiarze

 

 

Ekhem... Dokładnie jedną, czyli TrailBlazer'a...

 

http://www.rowersport.pl/sklep/produkt/wariant/21446,wtb-opona-275-280-trail-blazer-light-fast

 

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się zabardzo na systemach zaplotu, więc które systemy zaplotu są najlepsze pod kątem wytrzymałości i sztywności bocznej?

czy inne zaploty niz ten standard na 2 krzyże są droższe w wykonaniu?

 

i pytania dot. tubeless:

 

jakie mleczko ma najlepszy stosunek cena/jakość ?

czy taśma izolacyjna do rur będzie dobra aby uszczelnić obręcz?

ile warstw oplotu na obreczy trzeba użyć aby powietrze nie uciekało

mleko wlewać bokiem opony czy wentylem?

lepszy AV czy presta do tubeless?

czy shwalbe procore wart swej ceny/

warto kupować droższą oponę UST czy wystarczy zwykłe tubeless ready?(chodzi o ew. ryzyko ściągania opony z rantu na zakrecie)

ile mleczka wlać i czy to zależne jest od jakości mleczka?

czy zawsze potrzebny jest shot z compresora ,czy wystarczy pompka nożna?

czy jak ważę 104 kg dokładnie to pompowanie poniżej 1.5 bara =zniszczeniem obręczy?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system bezdętkowy to mając obręcz Tubeless, wskazana byłaby opona TR, wtedy pompujesz nożną pompką. Większość obręczy jest przystosowana na zawory presta, ważne aby wentylek był wykręcany, wtedy lejesz mleka przez wentyl. Mleko ja mam Trezado, pół litra starcza na rok z zapasem, uszczelnia wyśmienicie, ja przez cały sezon nie miałem problemów w powietrzem i dziurami, a tylna opona szczególnie nie miała łatwo co widać po licznych nacięciach, zakleiło wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taśma izolacyjna do rur będzie dobra aby uszczelnić obręcz? ile warstw oplotu na obreczy trzeba użyć aby powietrze nie uciekało mleko wlewać bokiem opony czy wentylem? lepszy AV czy presta do tubeless?

 

z budżetowych opcji zdaje rezultat taśma duck tape, można kupić o szerokości 25 mm ,pasuje do obręczy 19 i 22,5 mm.

Bez problemu możesz wlewać bokiem, zalecane 2 krotne oklejenie obręczy,

czy zawsze potrzebny jest shot z compresora ,czy wystarczy pompka nożna?

 

to zależy od opony,

czy jak ważę 104 kg dokładnie to pompowanie poniżej 1.5 bara =zniszczeniem obręczy?

 

rośnie ryzyko rozszczelnienia układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie można dostać jakiś poradnik dla tubeless?
 http://tomek-mtb.blogspot.com/2014/04/jak-uszczelnic-koa-bezdetkowe-z-cyklu.html

 

 

 

Ust mają grubsze ścianki,i są lepiej profilowane - nie potrzebują dużo mleka aby się uszczelnic?
Tak mają grubsze ścianki i specjalną stopkę jeśli masz odpowiednie obręcze to często nawet nie musisz stosować uszczelniacza. Jeśli nie będziesz miał obręczy ust to nie warto inwestować w takie opony zwykłe tubeless ready wystarczą 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc sprawa wygląda tak

Piasta 142/12 dt swiss 350

Nyple cnspokes stalowe 14/2mm

Kluczyk do wentyla i wentyl american valve

Zostały zamówione,kolejne pytanie dotyczy :

 

Ponieważ dt swiss nie mają osi w zestawie, jakie osie polecacie o jak najlepszej jakości i cenie? Ponieważ jak wspominałem waga mi lata, czy nie lepszym rozwiązaniem jest danie 12 mm stalowej śruby z nakrętka o twardości 8.8? z szerokiej gamy opon które TL polecacie jako Best in quality/ price? Słyszałem że shwalbe to smatlawce a continental są Z tragicznie słabej jakości materiałów wykonane .

I na koniec wybór Sprych? Chciałem dt swiss champion ale może są jakieś lepsze niż owe wymienione?

Nie mogą być cieniowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujesz rower czy wagon kolejowy?

 

Do piast 142/12mm nie dodaje się osi, ponieważ te są w komplecie z ramą z mocowaniem 142/12mm. Śruba 12mm + nakrętki to jest istne barbarzyństwo.

 

Jak szprychy nie mogą być cieniowane to nie ma dużego wyboru, DT Champion są mocne i lepszych szprych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem l, ale ja mam swój pomysł na rower dlatego składam samodzielnie. Gdybym nie miał pomysłów to bym kupił gotowca że stajni gianta/Canyon. trwałość i niezawodność to są dla mnie Primo cechy. Pytałem czy sruba jest dobra a nie czy zakładam wagon .

Ps

Co rozumiesz pod pojęciem istne barbarzyństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jakie parametry wyznaczają czy śruba jest dobra

Śruba o średnicy 12mm będzie na pewno wytrzymała, ale czy będzie dobra jako oś trzymająca koło w ramie - moim zdaniem nie

W zestawie z ramą dostaniesz dedykowany zacisk do ramy.

Rama prawdopodobnie od strony tarczy będzie nagwintowana, wkręcasz w gwint zacisk i za pomocą dzwigni sciskasz koło w ramie.

 

Możesz oczywiście poszukać śruby z takim samym skokiem gwintu jak ten w ramie. Zamiast wygodnego zamykacza możesz wozić z sobą klucz 19mm do odkręcania koła.

 

Wytrzymałość zacisku aluminiowego dostarczonego z ramą prawdopodobnie będzie i tak na tyle wystarczająca że nawet jeśli pojawi się siła zdolna go złamać, to wcześniej wyrwie Ci z ramy tylny trójkąt.

 

Także pomysł barbarzyński, nie ma sensu stosować elementów których wytrzymałość będzie znacznie przewyższała wytrzymałość pozostałych elementow zestawu. Nie zwracanie uwagi na wagę elementów kół tez ma jakiś umiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i to mi się podoba! Argumentacja a nie gownoburza.w takim razie sruba odpada. Kwestia śrub u mnie jest związana z alergicznym reagowaniu na brak sztywności bocznej i ocieranie tarczy plus moja przypadłość wagowo-jezdziecka do łamania elementów z amelinium.

Dawid a masz może do polecenia jakieś dobre oponyTL z znakomita korelacja cena/jakość? Min 2,25 cała

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...