Skocz do zawartości

[Odchudzenie mtb] Czy te opony pomogą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jezdze hornecie na kolach 27.5 od kilku miesiecy, ale dopiero teraz do mnie dochodzi jaki on jest na mnie ciężki. Taki ciężki, że w porównaniu do rowerow kolegów nie umiem nawet bunny hopa : (. Chcę go odchudzić i padło na wymiane opon, bo aktualne opony (Wtb Viglante 27,5x2.8 Comp, nie mogę znaleźć ich dokładnej wagi) wydają się za szerokie i za ciężkie. Myslalem o maxxis minion dhf z szerokoscia 2.6. Czy te opony jakoś pomogą?  Ewenalnie jakieś inne sposoby na odchudzenie horneta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigilante to 1220 g (pierwsza strona w googlach), Maxxis w najlżejszej wersji to 1893g.

Więc nie w tą stronę idziesz. ;)

Miałem Horneta i nie przypominam sobie, żebym miał problem ze zrobieniem jakichkolwiek rzeczy.

Radziłbym po prostu ćwiczyć, ew. kasę przeznaczoną na odchudzenie roweru przeznaczyć na szkolenie rowerowe. ;)

 

Edytowane przez Gharalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gharalion napisał:

Vigilante to 1220 g (pierwsza strona w googlach), Maxxis w najlżejszej wersji to 1893g.

Skąd ty chłopie dorwałeś tą wagę. W najcięższym oplocie DH Casing waży niecałe 1,5kg. Zwykła EXO to około 900g. 

W Dartmoorach jak to w Dartmoorach, wszystko ciężkie, obręcze, piasty, kokpit, wszystko się sumuje i mamy hardtaila ważacego co węglowy full. 

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten bunny hop to nie problem opon. Moja córka to robi na swoim fullu 16kg, a wychodziło jej też na elektrykach ponad 20kg. Ja mam lżejszy rower, a mi tak nie wychodzi. Więc to raczej nie masa roweru jest główną przyczyną. Córka sugeruje, że bardziej (poza ćwiczeniami) pomogą dobre pedały i buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojcio napisał:

Może ten bunny hop to nie problem opon. Moja córka to robi na swoim fullu 16kg, a wychodziło jej też na elektrykach ponad 20kg. Ja mam lżejszy rower, a mi tak nie wychodzi. Więc to raczej nie masa roweru jest główną przyczyną. Córka sugeruje, że bardziej (poza ćwiczeniami) pomogą dobre pedały i buty.

No ja jestem mega chudy i chyba na lżejszym rowerze łatwiej by mi się jeździło. Tego bunny hopa to tak dla przykłasu dałem, bo np. też pod manuala na rowerze kolegi mi bardzo latwo wyrwac, ale na moim to w ogóle inna bajka. 

A moze to kwestia blokady amora? Bo tu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza modelem opon na masę wpływa w dużej mierze konstrukcja. Wspomniane Assagaie z karkasem EXO to 1093g, a wersja DD to 1310, a jest model 27.5/ 2.5, który waży ponad 1400 i w tym samym rozmiarze 1008.
Choć wielu uważa EXO za delikatne, to jak jesteś lekki ma prawo starczyć. Nie mówię, że masz kupić Assagaia - taki wybór jest dla wielu opon.  Ten sam bieżnik, ten sam rozmiar z różne gumy i oploty i drastycznie inne właściwości. Ale jak pominiemy super lekkie opony do XC, to do oszczędzania mamy bidon. 

Co do blokady amora, to też nie jest powodem problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...