Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

..granatowa to ta średnia, jest jeszcze cieńsza na około 2cm szara. Mamy tą i tą. Mają cudowną właściwość uwydatniającą się na pochyle - są mega śliskie :D

Absolutnie popieram, zapomnialem o tym aspekcie, ale producent tych materacy smialo moze wspolpracowac z DuPointem od Teflonu.

Jak jest nierowno i chce sie spac to pozostaje tasma dwustronna albo obklejenie materacyka papierem sciernym 180. :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mi na Z-lajcie na śniegu ciągnęło od ziemi (śpiwór puchowy z komf. -6), trzeba przyznać że jak na karimatę jest bardzo wygodny i patent ze składaniem też daje radę.  Podstawowy minus taki, że jak na rower to duży jest

..a my tu gadamy głównie o jeździe na rowerach chyba, stąd też w odniesieniu do śniegu ..... ilu podróżuje głównie zimą na fatbiku? Koledzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zacząłem od alumaty - na rower idealna -> wystarczająco izoluje, tania, wytrzymała, zajmuje bardzo mało miejsca, lekka, jak komu za twardo, zawsze pod plery można podłozyć poddupnik. Targanie samopompy, karimaty, materaca, itp, moim zdaniem, w warunkach nie zimowych, w opcji bikepackingowej i (ultra)lightowej to pomyłka i niepotrzebny nadmiar.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam poduszki dmuchanej - a co jest najlepsze kupiłem swoją za 5-6 zł w markecie, podpisaną marką którejś z firm produkujących baseny rozporowe. 

 

Używam jej od paru latu, nie zliczę na ilu wyjazdach była i... działa. Urwało się jedynie mocowanie wentylka i trzeba uważać żeby nie zgubić. No i przed snem owijam ją dodatkowo jakimś ciuchem bo czasem "wyskakuje" spod głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...zdecydowanie za wcześnie by tak pisać ;) a to że coś objechało zimą Bieszczady, latem Chorwację, Alpy i coś tam po drodze jeszcze wiosny nie czyni .. 
Trzeba dołem przyciąć nos bo na małych sztycach może zbyt się opierać o zacisk, trzeba wstawki z boki uzupełnić (ale technologicznie jest duzy problem zszyć to potem w całość) i trzeba przeprojektować wszycie głównego usztywniacza :) Ale kolejne testy już zrobię sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś natomiast dotarł Blackburn (wreszcie po 3 miesiącach oczekiwania). Materiałowo i wykonaniem sprawia bardzo dobre wrażenie. Na próbę wypchałem i przymierzyłem do obu bicykli. Buja, to pewne, choć można było jeszcze dociągnąć troki. Co mnie troche martwi to właśnie w gravelku opiera się na zacisku sztycy. Ciekawe czy w tym miejscu się nie przetrze. c2428d05771bdd336ee18eb6d733d467.jpg70a77cb1dec65897f245a8a5dea7f8d8.jpgdfd9a5f76453f112ef642824559ddbd8.jpg

 

Teraz tylko wyczekiwać Pacmana [emoji4]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina, Bieszczady Wschodnie, Pikuj - weekendowo, prawie bikepackingowo. Prawie, bo jak na razie nikt nie zaproponował lepszego sposobu niż sakwy na zabranie ze sobą kilkunastu browarów na drogę, niestety ...

 

Relacja: http://garmin.bikestats.pl/1513986,20160910-Ukraina-Pikuj-12.html

 

Foty: https://goo.gl/photos/37vwsRVwA8Yu7QXd8

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PABLO: Jak zwykle świetna fotorelacja, rewelka, dzięki za podzielenie się wspomnieniami!

 

 

 jak na razie nikt nie zaproponował lepszego sposobu niż sakwy na zabranie ze sobą kilkunastu browarów na drogę

 

Można zastosowac przelicznik alkoholowy, zipujący ilość miejsca na izotoniki:

 

maxresdefault.jpg

 

 

POZDRo-:beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw na Mały Szlak Beskidzki w ostatni weekend. Wyszło antybikepackingowo, bo z założenia miał to być testowy zestaw na wędrówkę pieszą. Wszystko łącznie z bidonem i jedzeniem na dwa dni zmieściło się 8 l torbie na pas (tylko narzedziówka wylądowała pod siodełkiem). Oczywiście można było zejść jeszcze bardziej, bo prognoza pogody przewidywała upały, ale to pełny set na wędrówki w okresie letnim, razem z zapasową odzieżą i kurtką p.deszczową oraz pełnym zestawem do gotowania na gazie (normalnie palnik spirytusowy lub opcja bez gotowania).

post-180251-0-18132000-1473832420_thumb.jpgpost-180251-0-46811200-1473832453_thumb.jpg

Edytowane przez Mayfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...