Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pogoda deszczowa (w pewnych rejonach Europy) popełniłem dzisiaj (kolejny) filmik "testowo"-"opiniotwórczy" ;)The Bindle Rack od Portland Design Works czyli bagażnik Bindle od pdw + kilka słów na temat Terrapin Drybag.
Od razu ostrzegam. Jest to prezentacja baaardzo nieprofesjonalna - niestety nie jestem szołmenem więc nie oczekujcie zabawnych porównań, błyskotliwych myśli itp. Jako, że jestem stosunkowo świeży w temacie edycji wideo (moja 9letnia córka pokazywała mi co i jak) to nie oczekujcie epickiej opowieści na miarę... eee... no nie wiem, na jakąkolwiek wielką miarę.
Jeżeli macie jakieś uwagi i pytania piszcie w komentarzach pod fimem. Jestem nawet przygotowany psychicznie na prześmiewcza krytykę.
Ale co mi tam.
Zrobiłem to wideo (jak i kilka innych) bo... mogę.
:) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:thumbsup: 
I co tu więcej powiedzieć. Jedyne co mogło by dopełnić recenzji to filmik z jazdy kręcony kamerką montowaną na ramie.
No i może jak by filmik miał 10 minut a nie 17 było by lepiej. I to nie ze względu, że człowiek usypia co po prostu dziś wszyscy chcą szybciej, konkretniej.
A za czołg duży plus kurde! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeszcze w temacie chwytów śród-kierkowych - fajny przykład połączenia megagiętych rożków z mocowaniem na torbę. Podoba mi się bardzo taki koncept!

 

DSCN1660.jpg

 

...ale żeby było ciekawiej, to jest to podstawka a nie podwieszka. No, tego już taki pewien nie jestem...

 

DSCN1658.jpg

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsza w tym miejscu jest lemondka i plecak 30 litrów na niej, pod gumą expandera tablet z mapą i ziu, tak jechałem triathlonówką z Gdyni do Białogóry przez asfalty piaski i trawy szutry, i było ekstra, jakby dobrze pomyśleć to przy prostej kierze bagaże pod lemondkę i można śmigać w pozycji na czasowca  jak jest dobra rama to może być nawet ergonomiczne, im człowiek mniejszy tym mniej kolana biją w klatkę, a bagaż tworzy aerodynamikę jak w koncepcjach Marka Utkina :)

 

A właśnie w wolnej chwili opracuję moją autorska wizję wykorzystania bajpakerskiego skarpety. Drżyjcie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemondka jest sprawdzonym u mnie rozwiązaniem, chociaż nie jest łatwo ustawić żeby było wygodnie (29er). Bagaż pod spodem mocuje normalnie, ale na rączkach od lemondki ostatnio założyłem uchwyt na telefon = opaskę na ramię, taką do biegania. Elegancko się sprawdza :)

f3f7b20c0b94.jpg

 

A skarpeta (zmoczona, ale świeża!) często służy mi za kompres chłodzący butelkę z wodą. Wystarczy trochę zmoczyć i doskonale chłodzi wodę w upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Yakuza, a prosta kiera jak u Ciebie bardzo prosta? Może jakieś tanie fleegle lub skrajne mary od on-ona na początek do testów byś przymierzył? 
Choć jaskółczy kształt mary uniemożliwia dobre podpięcie różnych pierdół.. 
Co do rogów na środku kiery szukałbym max skierowanych do środka - zgodnie z ergo dłoni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo za mało prosta mnie rozwalało 9 zamiast 5 stopni, bolało jak cholera, 

teraz się przestawiłem i chyba jeżdżę z 9, ( Koryak 660) ale na przestrzeni lat kierownica poszła wyżej i bliżej i z 56, 58 skończyła się na 660, minimialnie 600, taka pasuje mi w Inbredzie...i nawet automatycznie zawiężam uchwyt kiedy włozyłem 660kę.

 

Te sarnie różki na środku to także taki atawizm dla szosowców i grawelowców co maja na codzień 42 czy 44 na klamkach i gdzieś tego w mtb brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mostek w górę na plus, albo deczko krótszy pomogą, testuj. Szeroka jest, ręce na bokach krótki mostek powinien to kompensować, można też przesunąć manetkę hamulec i grip do środka na 100 km  jazdy i sprawdzić czy to nie winna tej siedemset dziesiątki... No właśnie każe nowe ustawienie to trzeba kilka godzin testować nie sugerując się pierwszym wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś uważniej przyjżalem kokpitowi w B i w sumie mam jakies 2-3cm luzu między klamką i gripem. Hmmm... muszę się zastanowić nad tymi Togsami lub Spirgripsami. Jako typowy góral z nizin na słowo rogi dostaję uczulenia ale lata lecą i w sumie przydałoby się poprawić troche ergo.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie na oku jakieś rogi, lub wyrób rogopodobny, z jakąś obejmą albo czym, może z bardziej elastycznym uchwytem - żeby dało się założyć na fragment kiery za zgięciem, przez które nie przechodzą normalne akcesoria..? Na prostej kierze to nie problem, ale u mnie nic nie jest proste... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No nie do końca :) Weź pod uwagę że na niektórych stromych singlach w cięższym terenie taka lemondka może sprawiać "nieprzyjemne odczucia natury psychicznej" o uciskach w przypadku przelotu czy innych przypadkach nie wspomnę.
Każdy szuka pod siebie, jeden żeby wyłożyć się na szosie a inny żeby ręce odpoczęły od wiosła na 71cm

(po linku widzę, że idziesz w kompletnie inną stronę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś Prezesie żeby wydzielić rozmowy nad wygodą w trakcie podróży nie-tylko-z-torbami do osobnego tematu?

Obserwuję dyskusję od pewnego czasu ale nie chcę się włączać bo to w sumie nie miejsce na pisanie że jeżdżę trzymając manetki zamiast chwytów i myślałem że tylko ja tak mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie, że można wydzielić.
I wrzucałem to raczej dla wszystkich jako ciekawostka i trend który rodzi się na kresach netu a nie jako poszukiwania rozwiązania na własne bolączki.
Po za tym ten wątek od dawna przyjął formę podobną do monsterowego czyli ogólno bikepackingowo wyprawowego. Od toreb, przez relacje po sprzęt (takie nakładki to raczej nie dla niedzielnego rowerzysty co jeździ po 2h w słoneczku)

To może inaczej - po prostu usunę większość wpisów na temat różków i gotowe. So?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nie tylko ty, wydzielenie wskazane :)

 

@anarchy - nie chodzi mi o to, żeby w góralu lemondkę montować tylko żeby znaleźć jakąś z mocowaniem "rozwieralnym," podziałać kątówką i dopasować ją do siebie. Gdyby w tej zlinkowanej przeze mnie odjąć poduszki to raz - samo mocowanie już jako rogi może posłużyć (dosyć długie jest), dwa - zostają jeszcze te drugie rogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...