Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gdy ja gram w "połącz kropki" (wprawne oko wyłapie co to).... 

DSCN4786.JPG

 

.... MadameLucy pastwi się nad KaTeeMami...  :devil: 

 

DSCN4789.JPG

 

(to foto ma pokazać dlaczego "aż tyle" kosztuje naprawa takiej torby)

 

Więcej foto po naprawie niebawem ;)

 

a już myślałem że to moje torby się szyją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twoje dwie Thomaszu leżą od dłuższego czasu, tylko ta trzecia, w ramę... (ale już już..)  :(

Dla KTMowców do wglądu po reparacji. Madame Lucy wspięła się na wyżyny :)

DSCN4794.JPG


Taśma poprzeczna jest po całości pod spodem, złożona na dwa razy, przeszyta. Potem wszyta w kopertę do torby a dopiero potem zasłonięta tą taśmą szeroką i znów przeszyta podwójnie. Wcześniej dno odpadnie niż te paski. A nawet jak by szef puścił - przez to że jest to ciągła taśma nie wypadnie spod sanek.

DSCN4795.JPG


Klamry z blokadą, taśma 25mm zamiast 20, dół też przeszyty dwa razy.
DSCN4796.JPG

i jeszcze porównanie "wczoraj i dziś" co najlepiej pokazuje różnice
DSCN4798.JPG


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ktoś prosi, komuś wymieniam taśmy.
Ale po prawdzie to o czym sobie pobocznie dyskutowaliśmy z Karolem - w takim momencie gdy sprute jest po sam dziób - spokojnie można wymienić cały tylny odwłok na choćby oryginalną cordurę (bo tył jest najbardziej podatny przez ciągłe zginanie, zwijanie itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anarchy, jak ogladam zdjecia z bliska to odnosze nieodparte wrazenie, ze seniorita Lucy nie jest z "odziezowki" ale szyla cos z plecakami itp. Po prostu pewnego rodzaju przeszycia, zakonczenia tasm, wiedza kiedy szyc prosto, kiedy zygazakiem nie przychodzi z piciem herbaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo tez ma taki rower zdradz jak zamontowales bidony na przedzie tam jedt tylko jedna sruba. W ramie torba szyta czy cos z gotowcow? Jaki rozmiar tego roweru masz?

 

 

 

Dałem na podkładkę taśmę dwustronnie klejącą 3M (dla unieruchomienia) oraz po dwie solidne opaski zaciskowe ("trytytki"). Np. koszyki Authora ABC-13 ma dobre miejsca na złapanie opaskami.

 

BTW: jedna śruba to jest dużo lepiej niż gołe widło. Mocowałem tą samą metodą na gołym i (przynajmniej na razie) też się trzyma.

 

W ramie jest największa torba Sport Arsenal'a. Nie mogę się doczekać na szytą (wiadomo gdzie). Rozmiar mam "M' - rozumiem, że pytasz pod kątem tej torby. Ale na mnie to pytanie działa jak płachta na byka bo sam nie wiem, jaki powinienem mieć rozmiar - S czy M (mam wzrost 170cm, tabelka na stronie Marina proponuje mi obydwa rozmiary, ponoć powinno się w takiej sytuacji brać mniejszy).

 

Jak dla mnie napęd jest zbyt twardy na góry. Zmieniłem tarczę na 30-kę, ale nadal czułem, że jest zbyt twardo. Mam dylemat co robić, iść w 2x10 (niechętnie), czy w 1x11 z kasetą 11-46. Obydwa warianty to spora rzeźba.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, a może dziesiątkowa kaseta SunRace MX3 11-42T? Albo/oraz korba z której można ściągnąć pająk i założyć blat 28T, a zdaje mi się że nawet i 26T?

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Edyta: dopiero spojrzałem w specyfikację na stronie - tam naprawdę siedzi 11-42 fabrycznie? Bo na moje oko nie wygląda(chyba czas się wybrać na re-kalibrację do okultysty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod korbę z BCD 104 mniejszych niż 30T NIE MA!

 

Ja do fata kupiłem sobie nowego Srama GX 1400 2x11 (bo akurat trafiłem na promo tej wersji), odkręciłem cały pająk z koronkami i zamontowałem sobie owala n-w na direct mount

32T mam na normalny teren, 26T tylko na góry.

 

Korzystam z koronek Garbaruka ale taniej można kupić podobne od kolegi forumowego (banless.pl)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...