Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Siodełko z aliexpress.

Wykonane tragicznie - gdzieniegdzie na zakończeniach skorupy prześwituje sama żywica bez włókien. Dodatkowo pręty nie trzymały wymiaru montażowego.

Po kilku przymiarkach i próbach udało się je osadzić i nawet odbyć testową rundkę po równym podłożu 25km.

Wygoda o dziwo jak najbardziej na plus. Chyba kwestia zerżnięcia specowskiego kształtu.

Z obawy przed połamaniem tej lichej konstrukcji zabezpieczyłem wystającą śrubę jarzma sztycy kawałkiem dętki i taśmą :) Co by się nie uszkodzić podczas awarii tego wyrobu siodełko podobnego.

Jeździć obserwować.

 

received_436543797161601.jpeg

received_347626809225763.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdalnie - to najlepsze określenie ;)

 

Chodziło mi o fakt nie obcierania pachwin przy każdym możliwym testowanym siodełku z poszyciem. (Z wyjątkiem Charge Spoon, ale kształt nie przypasował). Także w poszukiwaniu ulgi sięgnąłem po tak radykalne środki :) Zobaczymy kiedy pożałuje tego eksperymentu wracając 50km na stojąco do domu ;)

46 minut temu, wkg napisał:

Hmmmm ... egzotycznie to wygląda: stalowa rama, RockShox i karbonawe siodełko : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że korzystnie sprzedałem 8 letnie koło z oponą, kasetą, tarczą ( 64 ) czas na nowe. Ta da, jak mnie cieszą graty kupowane do roweru ;) Też tak macie ?

Postawiłem na tarcze Deore, zobaczę ,czy jest różnica faktycznie

image.thumb.png.6d6de95d8a960b628be6da51fa873b98.png

image.png.df27749248285ebc368bcf854f6015a6.png

 

P.S. Biostern rządzi z cenami, jakością obsługi i komunikacją.

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniosły mnie nerwy na kolejne, drugie zablokowanie tłoczka ( nie chce dziad do końca się schować, mimo smarowania, wymiany jego samego jak i uszczelek ) w moich Avid E5 wiekowych i we wtorek montaż M6000 ( w drugim mam to samo i sobie chwalę )

image.png.ea814b0e02871dd3dcec8b0f1507d395.png

Jeśli ktoś używa to polećcie jakieś półmetaliki ( w drugim też zmienie, bo żywiczne już dogorywają po jednym sezonie ).

Miałem kiedyś dawno Koolstop i Jagwire czerwone i wydawały mi się bardzo ok,  jednak może coś innego teraz ? Tylko co w miarę sensowne i niedrogie ( 30-35 zł maks. bo min. 2 potrzebuje, więc nie chcę się zaorać kasowo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lederfox34 napisał:

maszynki do czyszczenia łańcucha. 

Sprawdza Ci się ta maszynka? I próbowałeś samemu robić płyn? 

U mnie zakupy ponieważ jadę na dwa dni do Gdyni. W planach Hel i mierzeja Wiślana gravelowo-szosowo wiec dla wygody: 

- Lemondka Tranz-x j-bend bo bedzie wiało z powrotem w twarz 

- nowy kask Uvex IVO 3D żółta żarowa dla widoczności 

- torebka Topeak aero wedge medium na narzędzia i pierdółki

- manometr Schwalbe, ale to do górala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui na telefon Topeak .https://www.centrumrowerowe.pl/pokrowiec-topeak-smartphone-drybag-pd8094/?v_Id=75273&gclid=CLyg_NaN3eICFZLomgodAFcOhA  Samo etui bardzo przyzwoite, nie odstaje od kierownicy, obsługa też bez zastrzeżeń. Jedyny minus to problem z szybkim wyciągnięciem telefonu, trzeba mieć cienkie i długie palce żeby go sięgnąć. Pomyślałem i wymyśliłem :) Kiedyś kupiłem u chińczyków twarde plecki, są one dziurkowane dla lepszego chłodzenia. Znalazłem kawałek rzepa i po prostu je przyszyłem. Tak to teraz wygląda i co najważniejsze działa elegancko 

 

IMG_20190609_211448 [Max Szerokość 2400 Max Wysokość 1800].jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...