Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

- nowe węglowe obręcze MTB od Nextie z rabatem w ramach crash replacement
- dętki Continental Race
- opony CST Jack Rabbit II Pro EPS 29x2,25 (rowerzysta.pl, też na allegro, ma w promocji po 129 zł!)
- maluśka torba podsiodłowa Deuter Bike Bag 0,3l (miała być do MTB, ale przetestowałem dziś na szosie i kiepsko...z załadowanymi jedynie dętką i nabojem CO2 odczepiła się przy skoku nad dziurą)
- torba podsiodłowa Zefal Z Light Pack XS 0,3l (nie ma na zdjęciu, bo jeszcze nie dotarła ;))

obr.thumb.jpg.5869aa371ca912f8b269652f5037f5b9.jpgkkdd.thumb.jpg.a11ad1bc6fadf711286316cbf967466d.jpg

  

W dniu 8.08.2023 o 17:57, chopmaz napisał:

@TheJW

Mam pytanie odnośnie Garmina 840, możesz napisać jak się sprawuje? Chodzi mi przede wszystkim o to, jak ekran zachowuje się podczas opadów, można wtedy obsługiwać komputerek? Czy podczas deszczu pokazuje bzdury dotyczące przewyższeń. Czy z dużym opóźnieniem pokazuje aktualne nachylenie?

Miałem ostatnio dwa deszczowe maratony i mój 830 w czasie deszczu kompletnie sobie nie radził. Przy nachyleniu kilkanaście procent pokazywał 1-2 procenty, dopiero po przedmuchaniu czujników z tyłu urządzenia na chwilę wracało do normy. Poza tym zupełnie zupełnie nie działał dotyk. Mogłem jedynie zablokować ekran, żeby mieć slad, nic innego zrobić nie mogłem. 

Będę wdzięczny za jakieś informacje. 

Póki co nie miałem okazji przetestować go w mocniejszym deszczu, więc na razie nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Lekki deszczyk nie robił na nim wrażenia. Temat przewyższeń to nie do mnie, bo mieszkam w chyba najbardziej płaskiej części Mazowsza, więc o przewyższeniach nie ma tu mowy. :D Nachylenie pokazuje z niewielkim opóźnieniem, na pewno kilka dobrych sekund, ale jak wcześniej - te nasze mazowieckie nachylenia...
Od razu po zakupie nakleiłem też szkło 3MK FlexibleGlass Lite i nie zauważam negatywnego wpływu na obsługę ekranu (chociaż nie mam za bardzo porównania, bo nie użyłem go na rowerze ani razu bez szkła...). W tym roku ze względu na kontuzję raczej nie przetestuję go zbyt dokładnie w rożnych warunkach.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w Unibike Flash. Dojeżdżam nim do pracy, więc trzeba było wymienić to i owo. Nowe siodło Ergon SMC Men w rozmiarze S/M i gripy Ergon GP1, co prawda nie nowe, ale w Unibiku jeszcze nie jeździły 😉. Siodełko sprawdzone na długich dystansach na gravelu, więc kupiłem drugie do crossa. Gripy to klasa sama w sobie, są genialnie wyprofilowane i jazda bez rękawiczek sprawia ogromną frajdę, a szerokie podparcie pod nasadę dłoni sprawia, że można zapomnieć o drętwieniu i cierpnięciu ręki. Zadowolonym👍🙂

20230814_153550.jpg

20230814_153611.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę do zatoki Kal na 10 dni i wpadłem na pomysł że wezmę rower w częściach bo inaczej by to nie przeszło w bagażniku kombi z żoną i dwójką dzieci, zabrałem wszystko co potrzebne i na autostradzie zorientowałem się że nie spakowałem widelca, więc na mopie zamówiłem widelec na allegro z dostawą do jutra, ten sam który został w domu 😉

Screenshot_2023-08-17-16-41-22-486_pl.allegro.thumb.jpg.7ab5b513f68b436bbc49b7b8e63feb93.jpg

Tak więc coś mam nadzieję pokręcić na swoim wynalazku.

Pozdrow'er 😘😉

 

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 kaseta ATA-9 rzędów 11-40, czy znalazłeś jakąś SunRace? Mam Sorę i chciałbym spróbować takiej właśnie kombinacji. Po płaskim spoko, a i podjechać się da na 40T. 

 

Wracając do wątku, to taki oto klucz zakupiłem, ponieważ poprzedni za 90 zł odmówił jakiejkolwiek współpracy, a użyłem go dosłownie kilka razy.  Zobaczymy jak się spisze ten🙃

20230819_142418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny skuwacz, ale trzeba uważać na bolec. W mojej wersji, ale 10- rzędowej, stwierdził w pewnym momencie, że się wygnie. I zrobił to!

Mój ostatni nabytek, to kawałek gumy. Ludzie chwalą, choć dla mnie to nadal kawałek gumy. Ale nie ja będę ich używał, więc może się okazać, że się nie znam.
 

Zrzut ekranu 2023-08-22 o 09.10.54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 20:01, Marinbiker napisał:

@Sobek82 kaseta ATA-9 rzędów 11-40, czy znalazłeś jakąś SunRace? Mam Sorę i chciałbym spróbować takiej właśnie kombinacji. Po płaskim spoko, a i podjechać się da na 40T. 

 

Wracając do wątku, to taki oto klucz zakupiłem, ponieważ poprzedni za 90 zł odmówił jakiejkolwiek współpracy, a użyłem go dosłownie kilka razy.  Zobaczymy jak się spisze ten🙃

20230819_142418.jpg

Posiadam go i w domowym użytkowaniu wystarczy. 

Nowy bidon tym razem z izolacją 620 ml cena 57 zł IMG_20230823_061019.thumb.jpg.a56ad3691e19ff9117041330a278e091.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pod nazwą Bike Yoke Willy, ja kupowałem w DE, w PL znalazłem na szybko tu, cena podobna, bo widziałem nawet za 100 pln, co jest srogą przeginką za kawałek gumowego kondonika :D NIe wiem na ile legitny jest ten sklep, ale wychodzi u nich najtaniej:
https://rowerowy.com/sklep/czesci/sztyce-obejmy/sztyce-regulowane/prod/bikeyoke-will

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra też miałem takie wrażenie jak go zakładałem, zastanawiam się nad innym zaciskiem, bo te, które mamy obecnie są dosyć "spore".
Nadal nie wykluczam wersji neoprenowej. Strasznie mnie denerwuje piach w tym miejscu, w mojej Mecie jest to dosyć newralgiczne miejsce i bardzo szybko zaczyna ten piach strzelać przy kręceniu...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Semtex napisał:

Szukaj pod nazwą Bike Yoke Willy, ja kupowałem w DE, w PL znalazłem na szybko tu, cena podobna, bo widziałem nawet za 100 pln, co jest srogą przeginką za kawałek gumowego kondonika :D NIe wiem na ile legitny jest ten sklep, ale wychodzi u nich najtaniej:
https://rowerowy.com/sklep/czesci/sztyce-obejmy/sztyce-regulowane/prod/bikeyoke-will

@Semtex dzięki za link :)

@slavi dzięki za info o obejmie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...