Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Zamów trochę włókien i żywicy, razem zrobicie   ramy na miarę Sobelnago,  Sodogma, albo Sobiancho Pancho, taka teściowa to dzień po dniu anioł albo aborygeńska przygoda! Pozdrowienia i ukłony!!! 😀  

Z tych nowych zabytków nabytków- pierwsza rama  jest niebezpieczna Rondonerka czyli już kiedy tylko złożysz ją do kupy  i wyjdziesz pokręcić się koło chałupy, nie będzie to mniej niż 250 kaemów, także możesz do Bydgoszczy skoczyć albo do Berlina , miód biała malina!!! Uprzedź domowników podczas tego testu. 🤣

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheJW napisał:

Tak tu wszyscy chwalą i chwalą, to i ja se wziełem i zanabyłem własny komplet. ;)

jdskz.thumb.jpg.4ba38d70c097582908a12d3b53e75855.jpg

Tylko czemu one takie torxopodobny kształt mają? 🤔

Mam taki zestaw, tylko bez kolorów. Pewnie niższa seria. Mam też Wiha i zdecydowanie wolę te drugie.

No właśnie, a dlaczego wyglądają jak Torx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu bo ma tak profilowane końcówki. Oni nazwali to HEX-PLUS i ma chronić gniazdo śrub. Więcej info znajdziesz tutaj https://www-de.wera.de/pl/great-tools/hex-plus/

I powiem tak. Klasycznymi imbusami zdarzyło mi się objechać śrubę. Tymi jeszcze nie. Co do samych kluczy to od czasu do czasu lecą dobre promocje na amazonie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa też byłem zdziwiony, bo właśnie spojrzałem na Amazon. Okolice 120 zł, a spodziewałem się dwa, może trzy razy więcej.

Przy okazji spojrzałem co to ten Hex Plus i mój zestaw też taki jest. Aż z ciekawości sobie potem porównam ze "standardowymi" kluczami.

Orientuje się ktoś, czy są też bity z tym Hex Plus? Używam klucza dynamometrycznego, więc by się przydały.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu na alledrogo mają po 118zł, tak bity i nasadki hex są plusowe.

@Eathan zestaw jest ok, ale jak się dużo kręci to dobrze mieć po 3 nasadki 4 i 5mm hex, po 2 nasadki 3 i 6mm, jakiś torx 25, kilka grzechotek i uchwytów wkrętakowych. Do tego nasadki często dostają nóg i giną. Najgorsze jednak jest to, że jak się raz do ręki weźmie narzędzie z wysokiej półki to nagle przestają istnieć wszystkie pozostałe a to w konsekwencji jest szkodliwe dla portfela.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW, będzie pan z Werki zadowolony ;)

2 godziny temu, Eathan napisał:

Co do samych kluczy to od czasu do czasu lecą dobre promocje na amazonie. 

To fakt. Osobiście zgarnąłbym jeszcze do kolorowej kolekcji, ku uciesze pewnego posła, zestaw torx'ów. Ale,... po wymianie mostka pozbyłem się jedynego zestawu odpowiednich śrub (T25) w Skociszczu. Rozum mnie powstrzymuje :)

Edytowane przez CoolBreezeOne
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ChuChu napisał:

Współczesne rowery za to mają niewątpliwą zaletę, że ilość narzędzi do bieżącego serwisu jest absolutnie minimalna. Nie licząc suportu, kasety i nakrętek CL, resztę roweru można w zasadzie złożyc kompletem imbusów.

Regres jest ;) Kiedyś wszystko ogarniało się jednym kluczem ;)image.png.23bf8cf0376746f718820acaaaefa3c3.png

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...