Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się przestraszyłem bo czekałem, czekałem z zakupem a to posucha ! W końcu (podobno) ostatnie dwie kasety u dystrybutora (chciałem dwie). I trochę łańcuchów, blatów, liczę, że na dwa lata spokój.

e5YzPAI.jpg

W dniu 8.01.2021 o 22:47, Mareq_BB napisał:

Miałem po prostu kaprys na srebrno-szary łańcuch. Już po pierwszej jeździe i kurcze jakiś taki głośnawy.

Może mnie zasugerowałeś ale faktycznie jakby głośniejszy od EL

PS: Po raz drugi kurier DPD zapomniał, że płacę przy odbiorze. Zostawił i chciał iść. Drugi raz go zawróciłem. Oni takie akcje mają płacone z ubezpieczenia ?

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zigfir napisał:

Na końcu ciekawostka pomiar łańcucha CN-HG701 po 10,725.8 km przebiegu.

Niesamowite. To na szosce ten przebieg ? Ja nie mam zbyt silnej nogi ale mi 4 łańcuchy wystarczają na mniej niż 15 tkm. KMC nie są złe. 

To łańcuch ze spinką ?

Swoja drogą zawsze zachodze w głowę po co komu przymiar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sansei6 napisał:

Jak ten przymiar działa? Nie znałem takiego?

normalnie wkładasz w dwa ogniwa a pokrętło ze skalą to śruba mimośrodowa, kręcisz aż poczujesz oprór

Ja tam używam "zwykłego" pomiaru, olewam skalę a po prostu porównuję jak wpadał w nowym łańcuchu a jak "obecnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wkg napisał:

Trochę się przestraszyłem bo czekałem, czekałem z zakupem a to posucha !

Właśnie... "posucha". Żeby coś znaleźć "na stanie" to niezła przygoda. Zanim zebrałem soje zabawki "w

50 minut temu, Sansei6 napisał:

Jak ten przymiar działa? Nie znałem takiego?

Mam "tradycyjne" niemarkowe przymiary i każdy pokazywał coś innego: jeden 0,5 drugi 0,75. A Uniorem kręciłem i kręciłem... zdecydowanie było ponad "1" :)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie mierzę. Mam świetny przymiar b-toola chyba za 6 złotych i sobie go z ciekawości czasem wstawię. Jeżdżę na 4 rotowane łańcuchy dopóki mi dobrze napęd działa a potem wymieniam komplet. 

Ale to 10 tkm na łańcucho mnie zaszokowało. To szosa ? Może i te łańcuchy lepsze od KMC. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki, a ostatnio łożyska maszynowe w piwstach. Co się dzieje z tym Shimano :O

Żeby nie było offtopu:

Koszyk na bidon Elite ALA. Pierwszy raz w życiu musiałem poszerzyć wycięcie na śrubę, bo się nie mieściła :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkg napisał:

Niesamowite. To na szosce ten przebieg ? Ja nie mam zbyt silnej nogi ale mi 4 łańcuchy wystarczają na mniej niż 15 tkm. KMC nie są złe. 

To łańcuch ze spinką ?

Swoja drogą zawsze zachodze w głowę po co komu przymiar :D

Tak to łańcuch ze spinką 11 rzędowy. Są dostępne w kompletach. Rower niby gravel (Esker 6.0), ale eksploatowany na szosie i ogumieniu szosowym + odrobina trenażera. Bardzo rzadko w terenie.  Do tego łańcuch był jeden, ale kasety 3 - wszystkie na chodzie.
Co do tego, po co przymiar to na szybko podpowiem - 12 rzędowe mtb...  więcej za godzinkę, bo pisze w kurtce dosłownie :D.

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, OK, już sprawdziłem, w 10rz są piny, w 11rz oba rozwiązania.

@abdesign - w takim razie chyba zwrócę kilka KMC X10EL i sobie zapodam cn-hg/701 na magazyn. Z napędem dziesiątkowym świetnie pracują a jak mnie najdzie lub będę musiał  zmienić na jedenastkowy to będzie jak znalazł :) Mam nadzieję, że manetka jedenastkowa na obejmę da się ustawić z hamulcem dziesiątkowym XT BR-M785

3 minuty temu, skom25 napisał:

W Shimano spinek nie ma, są piny.

A HG-95 vs KMC x10?

To samo miałem zapytać ale łańcuchy jedenastkowe świetnie pracują na kasetach dziesiątkowych a cena ta sama.

Teraz, Zigfir napisał:

Do tego łańcuch był jeden, ale kasety 3 - wszystkie na chodzie.

To Ty masz odwrotnie niż wszyscy :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, abdesign napisał:

Łańcuchy pokroju cn-hg901/701 lepsze od kmc...

W czym? KMC produkuje łańcuchy dla Shimano, z pewnością nie wszystkie, może tylko niższe grupy, może wyższe...nie wiem. Ale mówiąc szczerze - nie widzę różnicy między łańcuchami Shimano, a KMC i zwykle kupuję te drugie. Ostatnio do nowej szosy zamówiłem i KMC, i Shimano, z ciekawości, dla porównania jeden po drugim. Nie spodziewam się niczego zaskakującego, ale poczekajmy do wiosennych testów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...