Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, JWO napisał:

Ja mam cały rower złożony z chińskich części, jak i pewnie wiekszość forumowiczów. Nawet jak kupiony w RP :D

Bo się tak otarło że jak z Chin zamówisz to się rozleci zwłaszcza części karbonowe. Ja postanowiłem zaryzykować z zaciskiem. Aktualnie mam zaciski z Chin aluminiowy ale ten karbonowy ładniejszy i lzejszy o zgrozo całe 8 gram :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomass13 napisał:

Bo się tak otarło że jak z Chin zamówisz to się rozleci zwłaszcza części karbonowe.

Ja mam taka ramę, ze jak zamówiłem, to gościu wyjął rysunek i powiedział, zaczynamy produkcje :D

4 godziny temu, Thomass13 napisał:

karbonowy ładniejszy i lzejszy o zgrozo całe 8 gram

Jak ja wyjąłem ramę z paczki, to okazało się ze pusty karton ważył więcej, niż razem z ramą ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w końcu zakupiłem dwie zupełnie niepotrzebne rzeczy... ;) 

48869239_garmincadence.JPG.276516ec4f65faadffcaa3ea7072635d.JPG849541639_Garminspeed.JPG.adb9c86be43b5d23545ab77e108ce222.JPG
 

Kupowanie przez internet jest zbyt latwe. Klikasz i za dwa dni już jest w domu, nie wyciągasz ani portfela, ani nawet karty, więc łatwo idzie :D 

Dzisiaj zakładam czójniki i nowy łańcuch i jutro dlugi test. Tylko pogoda słaba :( .

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś narzędziowo, potrzebowałem klucza do MT800, to se kupiłem shimanowski. Ale i nowy adapterek do niego, bo oryginalny przerobiłem pod klucz proxa i mi pękł :D

No a potem mnie poniosło lekko z narzędziami i sobie sprawiłem zestaw 1/4 i 1/2 cala + nowy klucz dynamometryczny 6-30.

 

542e379372b568967b75ae4e8a4e3ed5.jpg


951283cc70fee74c79fb134ae74115ea.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxCava Tak, do goleni też. Ale spokojnie, nie tak, jak niektórzy, że psikają na nie. Ja psikam kropelkę w ręcznik papierowy i tym wycieram golenie.

A poza tym do czyszczenia łańcucha z fabrycznej mazi, po myciu roweru psikam też odrobinę w piny przerzutki. Poprzednia buteleczka to mi chyba na 3 lata wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w samochodach też grzebię i w maszynach i innych takich. Proxxona 1/4 już miałem, 23040, ale po pierwsze potrzebowałem teraz 1/2, po drugie grzechotka z tego 23040 jest mniej wygodna, bardziej amatorska. No i szukając 1/2 trafiłem na ten - długo się nie zastanawiałem. Bo lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cervandes napisał:

Tak, do goleni też. Ale spokojnie, nie tak, jak niektórzy, że psikają na nie. Ja psikam kropelkę w ręcznik papierowy i tym wycieram golenie.

Polecam zmienić Brunoxa na to:

i-juice-lubes-spray-do-amortyzatorow-for

Po 3 latach stosowania muszę polecić. Nie trzeba się tak cackać z ilością, a po wytarciu szmatką daje podobny (a może nawet lepszy) efekt i o wiele skuteczniej czyści uszczelki. Z Bronoxem trzeba uważać... a tu podkładam tylko coś żeby nie zapaćkać hamulców, pryskam prosto na lagi z każdej strony, uginam kilka razy amor, wycieram krążki brudu, powtarzam operację, a następnie czymś delikatnym przecieram całość zbierając też nadmiar z uszczelek (czyli dokładnie tak jak nie powinno się używać Brunoxa. ;) ).

Stosuję to głównie doraźnie, np. w trudnych warunkach i żeby pozbyć się błota zanim wyschnie na uszczelkach, ale zdarza się też że zwlekam z serwisem. Wtedy staram się to robić regularnie i częściej, a o smar pod uszczelkami się nie boje bo i tak niedługo potem jest wymiana.

 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Brunox co go mam to mi się skończy pewnie za pół roku, nowa butla na 2 czy 3 lata, także w 2024 może spróbuję :D

Tymczasem słowo harcerza, że to ostatnia paczka, w najbliższym czasie nie planuję zakupów :)

394c86a55e5a840b1db5186572d92493.jpg

 

* Tak, walczę z trzaskami i to jest moja ostatnia deska ratunku, rozebrałem już kompletnie wszystko, wymieniłem co było do wymiany, nadal czasem pod obciążeniem trzeszczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

* Tak, walczę z trzaskami i to jest moja ostatnia deska ratunku, rozebrałem już kompletnie wszystko, wymieniłem co było do wymiany, nadal czasem pod obciążeniem trzeszczy :(

Ktoś tu całkiem słusznie kiedyś napisał, ze jak się nie jeździ to nie skrzypi. Poniekąd to skuteczne rozwiązanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cervandes napisał:

Ten Brunox co go mam to mi się skończy pewnie za pół roku, nowa butla na 2 czy 3 lata, także w 2024 może spróbuję 

W 2024 możesz już tego nie dostać bo znika ze sklepów. Nie sprawdzałem czy jeszcze to produkują. ;)

Pozatym to chyba zwykłe masło juz jest lepsze od Brunoxa... Nie dość, że tańsze, to do tego więcej i jeszcze bio-eko, a efekt taki sam bez ryzyka zniszczenia uszczelek. Brunoxem to co najwyżej zamek w drzwiach albo lufę w wiatrówce można wyczyścić... I to też nie każdą.

3 godziny temu, Sobek82 napisał:

Dzięki forum dowiaduję się codziennie z jakimi poważnymi problemami borykają się ludzie  ;)

Zawsze to lepiej niż z telewizji. Psychicznie wyjdzie Ci na zdrowie. :)

32 minuty temu, JWO napisał:

Ktoś tu całkiem słusznie kiedyś napisał, ze jak się nie jeździ to nie skrzypi. Poniekąd to skuteczne rozwiązanie ;) 

Do czasu aż nie zaczniesz na nowo... tyle, że wtedy rower skrzypi tak samo jak i właściciel. ;)

2 minuty temu, cervandes napisał:

to nie jest przypadkiem tak, że jak mi przeszkadza, to sobie mogę próbować to zlokalizować i usunąć - a ktoś inny, jeśli mu nie - może sobie jeździć ile wlezie trzeszcząc? Ja po prostu preferuję ciszę, akceptuję tylko buczenie opon 

Jak słyszę, że rower skrzypi i zaczyna mnie to denerwować, to jest znak, że teren zrobił się zbyt łatwy. ;) Najczęściej niesie po całej ramie, a skrzypi siodełko przy plastikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...