Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś pomieszałeś przy piaście? Mnie udało się kiedyś (Shimano) zamienić podkładki stronami - oś z lewej wystawała nieco bardziej niż z prawej strony (od strony kasety), w efekcie kaseta była za blisko ramy i powstał problem z wyrzucaniem łańcucha na szprychy oraz zrzucenia go na najmniejsze kółko kasety - tu akurat nie dało się ustawić śrubkami H i L, tzn. dało się ustawić L, ale H już nie, brakło zakresu.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może coś pomieszałeś przy piaście? Mnie udało się kiedyś (Shimano) zamienić podkładki stronami - oś z lewej wystawała nieco bardziej niż z prawej strony (od strony kasety)

Nic takiego nie może mieć miejsca bo piasta to DT 240s. Wydaje mi się, że po prostu sama budowa haka jak i tylnego trójkąta może nie być przygotowana na takie zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki Ivanu! Biję się z myślami na temat przyszłości bułkowego napędu 10s. 44T z zowalizowanym 32T by mi siadło idealnie do backcountry nawet w 10s.

 

Dziś musiałem po 2 latach kasować luz w zmieniarce X7 10s. Póki co dramat zażegnany podkładką ale luz na reszcie pantografu tez już jest :/ Daję jej jeszcze 1-2 sezony i będzie trup. Pytanie co dalej...

 

lnb94gb83wna09e.JPG

 

 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na pantografie mozna zniwelować wybijajac nity(?) i dorabiajac cos swojego ale czy warto...

Ja drugi raz nie kupiłbym srama. Wybralbym 11 rz shimano, mimo ze mniej sztywne to przynajmniej fabryczne luzy sie nie powiększają.

 

Wysłane z mojego 5045X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu już były całe dyskusje na ten temat :) Ostatnia wersja jest taka, że z rd-m7000/8000 i manetką 10s działa to malinowo, choć niektórzy nadal twierdzą że 10-rzędowa Deorka czy Zee to świat i ludzie. Ktoś miał nawet nagrać jakieś filmiki jak to pięknie działa, ale słuch zaginął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co więc polecasz wymienić? 11 rzędowe Shimano? manetka slx 10 rzędowa jest więc przy Shimano bym pozostał.

 

W takich przypadkach zwłaszcza bo jeżdzisz po górach dla świętego spokoju do takiego zakresu kasety najlepiej kupić zmieniarkę na 11rz. Tylko nie SLX'a. Tu jest to samo co w Shadow+ 10sp czyli słabsza sprężyna w porównaniu do XT. Ja zrobiłem błąd zastawiając SLX'a bo zaufałem radom, że to to samo co XT. Niestety nie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia i musi być SGS

 

Czy rd-m8000 GS ogarnia kasetę 11-46 w wariancie 1x11 czy max 11-42 i musi być SGS? Ktoś się orientuje jak to jest w praktyce?

 

 

Ogarnia i musi być SGS. Przecież Shimano już wypuściło kasetę 11-46 :). Spójrz kolego na mój post na 50 stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale lekkie masło maślane ;)

Gdyby nie wypuściło, to bym się nie pytał.

A po drugie to w końcu ogarnia czy musi być SGS..? ;)

 

Może zawile napisałem pytanie, ale sens był taki czy konkretnie GS ogarnia 46T w kasecie, a nie czy w ogóle m8000 w jakiejkolwiek postaci.

 

Zaraz zerknę na Twoje posty.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest burdel z opisami u Szimano, stąd pytanie.

A pytam bo SLX m7000 GS ma radzić sobie z 46T i ma podaną pojemność 41T, m8000 GS rzekomo tylko 42T i pojemność 39T, o m8000 SGS info brak. Czy Szimano gdzieś coś spieprzyło, dosztukowało koronkę 46T i musiało do tego wypuścić nową wersję przerzutki, a w później wydanym SLX 11s od razu zrobiło ok? A może długi wózek w XT jest głównie do napędów 3x11 jakby ktoś takie dziwo chciał jeszcze używać? Tylko znowu co z SLX gdzie jest tylko GS...

 

Tak btw jak określić potrzebną pojemność tylnej przrzutki dla napędu 1x..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS Ogarnia bez problemu. SGS chyba do 3x11 jedynie się nadaje. GS 11sp jest prawie tak samo długi jak SGS 10sp. Po allegro widzę, że SGS M8000 jest tańszy. W SLX 11 jest on niepotrzebny bo XT jest sprzedawany w wersji 1/2/3x11, a SLX jest w wersjach 1x11 2x11 i 3x10.

A co do SLX to niestety praktycznie wszyscy na forum polecają kupić tańszą przerzutkę i droższą manetkę, gdzie wszystkie od Alivio w górę są bardzo dobre, a XT i XTR mają bardziej agresywną charakterystykę pracy. SLX jest średnią przerzutką i chyba zawsze była najsłabszym ogniwem całej grupy. Lepiej włożyć XT, która działa bezkompromisowo, jak XTR.

 

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...