Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze w dodatku to mój imiennik i też z Rudy Śląskiej, ale to naprawdę nie ja jestem Ewą 🤣.

Ale chyba ten rower kojarzę, tak samo jedno ze zdjęć wiem gdzie robione. Na żywo ten rower wygląda jak czysty ali express, może w tym roku Pan "Mariusz" pojedzie w te samo miejsce i z ukrycia go obfotografuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KSikorski napisał:

Najbardziej intrygują mnie dwa analogowe liczniki i uchwyt na telefon jednocześnie.

Eh... kto bogatemu zabroni... 😆

1 godzinę temu, Chleje24na7 napisał:

Jakiś czas temu tego kruka wrzucałem tutaj w wątek za 30 tysięcy. Teraz to raczej przerośnięta wrona jest https://www.olx.pl/d/oferta/trek-8500-xtr-sid-jedyny-taki-kruk-w-pl-CID767-IDRMbyU.html

A widzisz, w innym temacie było pisane że ceny idą w dół.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie łydki do ramy wytatuować ,  rama  pewnie bezpieczna napisali że styl mało ryski 😵🙃😀 ale ludzie mają takie mentalne zacięcie do ręcznej roboty ciężko zrozumieć zapał… w sumie to nawet cena nieadekwatna pewnie do zapału….

Wiekanocna rama, taka z jajem, idzie wiosna 😀czas pisanek 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama to zupełny antyk. Kilka cyferek w ramach rozmiaru. Nie ma podanej wielkości kół, chociaż można strzelać że 26". Brak haka.

Wzór pozostawiam do indywidualnej oceny, ale ja bym się wstydził to komuś pokazać.

Strzelam że ktoś wziął ze złomu ramę, oczyścił i wykonał ten wątpliwej estetyki wzór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ChuChu napisał:

 

@Punkxtr co sądzisz?

Ten rower wpadł mi w oko dawno temu z powodu opisu i ceny, bowiem regularnie przeszukuję portale w poszukiwaniach ciekawych gratów retro. Krzywa ceny od tamtego czasu mówi wiele. Myślę, że facet otrzymał dużo ciekawych wiadomości na OLX 😉

Abstrahując od całej kompozycji jak i wyglądu (bo każdy ma swój gust), a patrząc trzeźwym okiem z kultowych części są tam tylko przerzutki i manetki (w dodatku z błędnym opisem). Zaryzykuję stwierdzenie, że reszta części kultowa nigdy się nie stanie, choć np. korba może być pożądana. Rama nie ma szans - pochodzi chyba z najgorszego etapu produkcji 26". Niemal wszystko wyglądało wtedy podobnie i tak samo źle - Treki, Meridy, Gianty, etc. 

Amortyzator również najbardziej nijaki rocznikowo. Dla przykładu przewiduję, że aktualnie produkowane SIDy SL w najlżejszej opcji za dekadę czy dwie będą poszukiwane do retro 29erów jak niegdysiejsze modele z goleniami 28 mm. Reszta to zbiór takich sobie części. Choć mnie wizualnie nic do niczego nie pasuje to na pewno nie można odmówić tego, iż większość z nich wygląda na bardzo dobrze zachowaną. Złą robotę robi opis - zawiera sporo błędów, jest przesadzony. Bo ja nie widzę tam ani jednej unikatowej części. Większość można od ręki znaleźć nowe na portalach aukcyjnych. W tym niektóre nawet w Polsce. 

Osobiście rozebrałbym rower na części, łatwiej byłoby go sprzedać. Cały wg mnie mógłby kosztować może mniej niż połowę aktualnej kwoty gdyby znaleźć pasjonata, któremu wszystko podejdzie od ręki. No i opieram się na zdjęciach, przy kontakcie na żywo cena może spaść. Licząc na szybko poszczególne części wychodzi mi ok. 4-5k.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typa generalnie boli, że ten rower nie jest warty 30k, następnie jak zbił cenę na 20k to zapytałem się go czy za 2k go nie puści (zakładałem literówkę) to zezwał mnie od biedaków i że korba XTR jest warta 1500 xDDD. Obserwuję od miesięcy to ogłoszenie patrząc na jego fikołki i czekam jak zejdzie do 2900. Prawda jest taka, że jak 2500 dostanie to świat i ludzie, ale bardziej bym się składał do 2k max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, bo ja chyba nie załapałem. Ten rower był wystawiony za 30k?

Jeżeli tak, to trzeba być nieźle oderwanym od rzeczywistości, żeby nie ująć tego inaczej...

Najbardziej podoba mi się, że bardzo często pada stwierdzenie "najwytrzymalszy".

No i jak składał go 10 lat, to kiedy nim jeździł? :D

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KSikorski napisał:

Takiego Sida team z goleniami 28mm włożyłem do roweru dla bratanka bo był tani i lekki 😄

Bo Team to był ubogi zawodniczo model bliżej końca produkcji 😉 Wtedy już jeździło się na World Cup. Kultowe modele to począwszy od startu produkcji:
- SID'98
- XL (ale raczej w formie ciekawostki na ścianę, bo sam w sobie kultowy nie jest)
- Race'00, SL w wersji olimpijskiej (SIDney)
- Race'01 - jednak ten model tylko z racji najlżejszych goleni dolnych jakie wyszły (bardziej poszukiwany jak kultowy)
- Race Titanium '02
- World Cup, w tym szczególnie pożądana olimpijska wersja Athena. Ew. jeszcze ostatni WC z malowaniem dolnych goleni a'la '98

Reszta czyli wszelakie modele XC, SL, czy właśnie Team nie przedstawiają sobą niczego lekkiego ani ciekawego. Jednak to wciąż będą bardziej pożądane amory niż roczniki '08 i póżniejsze z tej serii. 

 

24 minuty temu, Chleje24na7 napisał:

Prawda jest taka, że jak 2500 dostanie to świat i ludzie, ale bardziej bym się składał do 2k max.

Nie ma co przesadzać w drugą stronę. Amor jeśli jest w dobrym stanie, śmiało pójdzie za 700-1000 zł. Rama ~400, korba 600. Przerzutka tylna 300, przednia 200. Manetki 400. Hamulce 400, kaseta w dobrym stanie 300. Pedały 200, koła z łoponami 500. Rurki, siodło niech pójdą za 300.

Edytowane przez Punkxtr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź gościa z oeliksa.
Wkleiłem mu to co napisał @Punkxtr i zaproponowałem kwotę max 3000 zł.
"Rozmieszyles mnie ...cały na xtrrze, sama korba chodzi po ponad 3tys , piasty xtr tytan zero luzów stan katalogowy ...nie mam czasu na rozbiórki...mogę sprzedać Ci za 5tys a z resztą sobie poradzisz ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz!

To tak jakbyś kupił korbę i kilka drobnych rzeczy, a dostałbyś cały rower.

Swoją drogą, niezła obniżka. 8k, od razu zjazd na 5k za rower unikalny w skali światowej.

BTW, też mam dwa unikalne rowery. Jestem pewny, że na świecie nie ma takich w identycznej konfiguracji.

4 minuty temu, Punkxtr napisał:

Dobra chłopaki, nie ma co sobie robić jaj z gościa. Zastanawiam się tylko jak chłop argumentowałby zjazd cenowy o 20 000 zł. 

Tylko to jest właśnie problem. Gdyby startował z tych 8k, to ludzie tutaj by się podrapali po głowie i stwierdzili że może nieco drogo. No ale jak się zaczyna od 30k...

No i w takich przypadkach zawsze mnie zastanawia jedno. 10 lat szukania, unikat, perfekcyjny i jedyny w swoim rodzaju. To po co go sprzedawać?

Ja chyba wiem po co. Jest takie leśne zwierze, Jeleń się nazywa...

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roballinho napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/rama-roweru-mtb-aluminiowa-grawerowana-CID767-IDSFl2T.html

Ktoś się trochę napracował. Ciekawy jestem jaki to ma wpływ na wytrzymałość tych rurek.

Zaszpachlować, pomalować i będzie OK...

😆

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ChuChu napisał:

Zawsze mnie "fascynuje" taki burdel na kierownicy. Z jednej strony niby wyścigowy rower XC, z drugiej mostek w niebie i nawalone na kierownicy, jak u wszelkiego rodzaju zbieraczy.

Pomijam fakt zamontowania dwóch liczników (o ile oba to liczniki) to gdzie tu niby burdel? Lampka, uchwyt na telefon i te liczniki? Nie każdy używa roweru do dwugodzinnego wyjścia, w ciągu dnia, żeby zarejestrować aktywność na Stravie 🙃.

Dobrze, że nie wrzucam tutaj zdjęć, bo spłynęłaby na mnie fala hejtu, ale spoko, bo szybko by wyschło 🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...