Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Ten motyw ze śrubą, to nie jest druciarstwo, tylko nagły przypływ geniuszu. Od jakiegoś czasu jeżdżę z podobną śrubą w torebce podsiosłowej, po tym jak mi linka od przerzutki tylnej pękła na trasie. Najprostsze rozwiązania są często najskuteczniejsze.

 

Pozatym to taki prosty sposób na Do-It-Yourself :icon_cool: singlespeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było mokro zawsze wracałem do domu z zabłoconą z tyłu kurtką, widocznie błotnik był trochę za krótki. Zrobiłęm na 100% druciarski chlapacz za zwykłej butelki po wodzie mineralnej.

 

39o4.jpg

 

Teraz mam z butelki po płynie do podłóg - ma lepszy profil i jest sztywniejszy:)

 

vkwo.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem z wytrzymałością ramy nie powinno byc problemu.

Przecież obciążenie największe będzie przy hamowaniu na zblokowanym kole, a to jakiś problem?

Zdublowanie zacisku może wynikać właśnie z braku siły tegoż - wbrew pozorom zablokowanie koła na tarczówkach (gdy są słabe)

jest o wiele trudniejsze niż na v-kach. Wynika to z różnicy długości ramion dla uzyskania równowagi momentów na kole...

lub raczej uzyskanie nadmiaru(zablokowanie) momentu hamującego nad momentem pochodzącym z bezwładności ruchu postępowego roweru  i przyczepności koła - ale jajogłowy wywód mi wyszedł :P

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne :thumbsup:

Ale kiedyś sprawdziłem chyba z nudów i taka butelka została rozerwana dopiero przez 8 barów, więc myślę, że ta osłona z nogawki i tak się nie przyda prędko :woot:

 

No mam nadzieję, Maxer Orange :teehee: wytrzymał 4bary, więcej nie próbowałem wbijać. Ale BHP podstawa więc przywdziałem okularki a w uszy wcisnąłem stopery. Ghetto profeska :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitoł

Nienawidzę miasta - nie mam warsztatu Ojczulka pod ręką, nie mam strychu z rupieciami do dyspozycji.

Mam problem, wiertarę, piłkę do metalu i padnięty dysk do dyspozycji :)

 

IMG_1656.JPG

 

IMG_1658.JPG

 

IMG_2701.JPG

 

Czysty utylitaryzm, zero walki o estetykę :D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...