Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się ceny poniżej 5 tysięcy raczej nie spodziewał, no chyba że 4999 :) Myślę że oprzeć trzeba się na tanim, stalowym Roninie i równie tanim Furiousie który ramę ma alu ale za to nadrabia napędem 1x11. O ile faktycznie poszli po rozum do głowy i chcą z tymi konkurować i nie wywalą cen z poziomu MTB-ków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze piękny,.... nie mogę kupować poco cito poco cito pococito

ale je się uparłem iść w biele, o Panie Panowie, wsobniak idzie w owce!

Pytanie do Was gravelarze, fatfani, turyści bezdrożyznowi, nawet rafterzy na kraterze - pomożecie? dużo osób patrzy i podziwia krossa to dla tego tu pytam

CO ZA BARAN?

Tyle rowerów już się pokazało, alle gra i sklepy nie bardzo dużo mają ciekawych kierownic, nie mają

Ma być baranek, szeroki, min 44 cm, mógłby  byś rozchodzący się na boki

Realnie możecie coś polecić poza np octane one flare?

Widzieliście coś w polskiej dystrybucji, lokalnych sklepach?

coś pomiędzy salsami cowcziper i cou bel

np cowchipper

antypatia nie możliwość to dla mnie midż,

Wielce podziękował

kurtyna!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funn zyskuje uwagę SZEROKOŚCIĄ, jest ciekawe!Ima punkt G w nazwie! Jeszcze nie znalazłem oferty i ceny ale gdzieś archiwum pokazało np 60f

44 cm to dość dziwnie mało po dzisiejszych testach. Ale z drugiej strony  jak ma być baran to ma być aero i taka sprzeczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woojj Pytaj Koni  Starych o Funna :) dyplomatycznie dla naszych kieszeni, może się uzbiera ktoś i będzie kilka sztuk na raz do kupienia ( wszystko zależy od finansów bo nie jest tanio)

 

Dzień testu! Czy baran na Inbredzie  to dobry pomysł?

Rower 19 cali, nogi i ręce dość długie. Było mostek 8cm,lekko ku górze kier prawie prosta Koryjak 66cm. Jest  mostek 12 cm, lekko ku górze, baranek 44 cm .

trasa - miejska, ścieżki i w korkach między samochodami. Normalnie szosa lub ostre 46/16, dziś Inbred 32/16, opony mtb 2,25 Nic, 1,9 Renegate. Ciśnienie podniesione do około 2,5 .

Wąsko, pochylenie do przodu, wyżej i dalej są ręce, dolny chwyt mało przydatny, dziwnie.

Ewidentnie do sprawdzenia:

  • jeszcze wyższy, ale bliższy chwyt - maniana z mostkami, ma ktoś skośne w górę koło Warszawy?
  • szersza kierownica  -Riczeczej albo FunnFunn
  • zachowanie z barankiem 44 w lesie ( chyba masakra)
  • co będzie jak mi się chwyt wyciągnie jak założę klamki.

Pranie mózgu- czy zmniejszenie oporu powietrza na przelotach turystycznych po gorszej nawierzchni uzasadnia dość wąską kierownicę? Co z oponami, czy jednak nastawiać się na pchanie kapci grubych z klockiem i ciśnieniem, czy zakładaś grubasy gładkie, czy zostać w turystyce na Jaguarze szosowo bez zjeżdżania w rzadkie,  czy założyć do Inbreda kapcie trekingowe 37 -40...

 

Czy wa lićbara na, zostać z moim starym kokpitem plus le monde... I wtedy i w krzakach i na sfalcie pełna kontrola wiatru i piachu...

Mam przekładkę do kierownic 26 mm w mostek ower size 31,8 więc po testach mogę pożyczyć jeśli będzie wolna... takie aluminiowe uszczelnienie za 17 zł...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itr napisał:

jeszcze wyższy, ale bliższy chwyt - maniana z mostkami, ma ktoś skośne w górę koło Warszawy?

mam  110mm 1-1/8 31,8mm 35o , mogę pożyczyć

 

2 godziny temu, itr napisał:

szersza kierownica  -Riczeczej albo FunnFunn

rejczel Riczej bym brał , jest za co złapać w dolnym chwycie 

 

2 godziny temu, itr napisał:

zachowanie z barankiem 44 w lesie ( chyba masakra)

tutaj każdy musi sprawdzić samemu, ja na 42 (bo takie przelożyłem z szosy) jeżdzę po lesie i na razie ok.

 

2 godziny temu, itr napisał:

co będzie jak mi się chwyt wyciągnie jak założę klamki

bedziesz szukał baranka z mniejszym zasięgiem  i kombinował z mostkami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ten mostek , dziekuję...

Ale jest taka różnica że Ty masz geo starej 26,  teoretycznie z nadnerwowym kołem,a inbred jest tankowcowy, 29 calowy, i tutaj zaczynaj się niuanse, oczywiście do wąskiej kierownicy można się przyzwyczaić, ale owe niuanse musi wykryć praktyka i trzeba z tymi niuansami spać, i trawić.

ciekawa koncepcja na zdjeciu kierownica na pierwszym planie roggi ,  TT klamki ,odwrócone gripy sram, prosta kierownica 

Kierownica Toma Ryczera na wycieczce w Afryce.

kolejny produkt ciekawy rozstaw 

baran 50 sklep 

znajdź pistacjowy rower ze srebrnym baranem

kierownica 44, na manetkach i 585 na końcach

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

Odkrywasz Świat na nowo Marek :)

Dajia to nic innego jak polerowany Digest. Aktualnie wersja 480 znajduje się u Rysza na testach. Ja się z nia nie dogada zgłoś się do niego.

Z szerokiej baraniny jest jeszcze pomieniany juz tutaj kilka razy Wieszak na Ręcznik od Crust Bikes

https://crustbikes.com/products/wide-load-bar/

pop.jpg

Jak dla mnie odpada bo może owszem szeroki, ale bez flejra...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękować!  dokładnie tu krążą moje pomysły! Nie mam jak wkleić teraz zdjęcia Ivan już dostał,  a Rafał widział oczami ! Inbred już jeździ z baranem zdjętym prosto z torówki,

wczoraj dostałem do testów, dzięki Rafał, mostek jak na ostatnim zdjęciu, i kierownica nareszcie jest na poziomie siodełka. 

Plan zakupowy chyba obejmie propozycję Adama, czyli niewąski wąs Ryczera z Niemiec. Przeglądam sklep pod kątem dodatkowych zakupów.

A teraz komentarz do zdjęć.

Na pierwszym stara wersja Wsobniaka, mimo bieli ma kable do przerzutki, lajtowane tylne haki, mocowanie hamulca z góry a nie z dołu,  widać ma tym zdjęciu jak rozległa to maszyna ...

Drugie i trzecie zdjęcie to kierownice, które dla wysokiego mało wnoszą, chwyt i dostęp do klamek dla moich pomysłów nie pasuje, klamka działa w sprzeczności z ergonomicznym położeniem nadgarstka i palców.

Tu pojawia się pytanie po co wąski baran w bredzie?

Teraz tak : sztywny widelec cudem nie jest ale sprawdza się na wyprawie, na podjazdach, z bagażami nic się nie gnie.

ale jeśli jednym rowerem jedziemy sobie np z torbami w Alpy, odpinamy wszystkie alpidury, i jedziemy sobie na krótki spacer hajmontajn aućdoor to ten sztywny widelec i kierownica 44 cm to jest istny zestaw fakira dla zaawansowanych, jeden zły ruch i bardzo zaboli. Zamiast barana lepiej mieć szeroki patyk i świetne klamki pod palcami. A rogi różki czy le mond na przeloty po twardej nawierzchni...

Jednak jeśli inbredo dostanie opony szerokie baloon, gładkie i pojedzie np trasę Polska B po asfalto szutrach... chmm można chcieć mieć niski chwyt na wiatr a wysoki na patrzenie co jest fajnego w mijanej miejscowości...

Inbred po Jaguarze na oponach 25 ma dać szansę jechać po drogach ze skończonym asfaltem, np z tarką czy księżycówką.

Dlatego teraz testuję koncepcję, czas jest na to dobry....

Dzięki za kierowniczą radę i sugestię, 

PS wczoraj uwaga zszedłem z roweru na zjeździe, po naukach bydgoskich... Wyciągam wnioski, Rafał widział!!!

PS 2 ciekawe spostrzeżenie Rafała z wczoraj, spłaszczenie Aero szosowego baranka, może przeszkadza zamocować klamki lampki itp ale dobrze robi strudzonym nadgarstkom... w chwycie bliskim...  Nie miałem dotąd mostków ahead i nie wpadłem na ten aspekt. Proste, spłaszczone, i nie boli !!!

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... a cały problem polega na tym, że z roweru MTB chcemy tutaj zrobić pomykacza szosowego :whistling:

Pewnie, toczyć się będzie, choć opony 25c to już dla mnie zupełna perwera, ale wiadomo, że szosy endurance z tego nie ukrecisz.

Dlatego celowałbym w szerszy baran, 46 cm Ricza to jakaś pomyłka jest a nie szerokość, i przekonwertowanie tego na Zdobywcę Polski B drogami 4 Kategorii Zimowego i Letniego utrzymania.

 

No ale to ja :)

U mnie Inbred robił za dojazdówkę, coś chyba 13 mil w jedna stronę, ale jak przesiadłem się na szosę odrazu nabrało to kolorytu...

Szacunek...

I.

 

PS

I jeszcze rzeczony Trzepak i Kanapa czyli Paradoks by Itr

39526773432_eb4a1b6f69_b.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...