Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
5 godzin temu, Grizzli napisał:

chcialbym jeszcze klasycznie gorna rure w miare poziomo.

Uuuuu stary... Takich rzeczy, to od momentu wycofania Peregrine'a z oferty Singular'a to świat nie widział...

Wczoraj właśnie jeden Wolverine, rama 58, sprzedał się w UK. 700 elżbiet za kompletny rower w zestawieniu singlowym. Przyznam, że mnie zaswędziało...

Z relatywnie mały slopem jest Light Blue Darwin. Arturo ma takowego ---> http://www.thelightblue.co.uk/Sport/5LB5DVM2K/Darwin-One-By-MT

Piszą, że nawet 2.25 wchodzi.

Marrakesh byłby fajny, ale ma haniebnie krótką główkę ramy...

9 godzin temu, Rysz napisał:

Gryphon

Ale to tylko z drugiej ręki. Również wypadł z oferty... Singular zupełnie nie zasługuje teraz na swoje motto:

Singularly Distinctive Bicycles :down:

Wszystkie ciekawe rowery wywalili z lajnapu...

Może na tego nowego Krossa poczekaj? Ale tam chyba nie ma haków dla idiotów...

Szacunek...

I.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę nawet, że są Somy w rozmiarze dla Ciebie, tylko jakoś bez hamulców tarczowych :) słuszny kierunek i może nawet Ivan wybaczy Ci brak tych "hamulców" ze względu na styl !

Ładna Soma

Co to za pomysł na nowy Rower? Jak się ma ta stalówka z Kątowa? Ona taka była mocno widelcem do przodu, lubicie się jeszcze czy masz jakieś uwagi?

wg tabelek Somy masz u nich szlachetny rozmiar ramy "66" pachnie stalą w siarce wykutą a kły o północy wychodzą z pod wargi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka zimowo-przedsezonowa retoryka mnie dopadła na tematy około rowerowe. W sumie to już sporo lat siedzę w tym biznesie i jakiś tam światopogląd sobie wypracowałem, więc kminie jakby tu osiągnąć rowerową nirvanę. I wychodzi mi na to, że Somiak zaspokaja nie tylko moje potrzeby bycia codziennego wozidłem, ale również i pieści feng-shui bardziej niż paprykowa Vaya. A że staram się zawsze mówić prawdę, to de facto, złego słowa powiedzieć o niej nie mogę i ewentualna podmianka, jeśli dojdzie do skutku, powodowana będzie czysta próżnością. A jak już wpadnie w moje łapy to w sześćdziesiątce, która mi "pasi" od zawsze.

stalówka z Kątów wkrótce stanie się fullem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim sprzęcie?

http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-ii-105-2017-adventure-road-bike-yellow/

Chodzi mi po głowie powrót do stali (teraz mam GT Grade glinowego), za tą cenę specyfikacja wydaje się być mega atrakcyjna (105 z pełną hydrauliką, sztywne osie, widelec karbon), podoba mi się korba FSA 46/30, tylko suport niestety PF30 i do tego wg sklepu 700x40c nie wejdzie, chociaż z drugiej strony reklamują kompatybilność z 650bx47 więc byłaby to ciekawa opcja na dwa komplety kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale do moich rozważań trafiła jeszcze jedna maszyna - PX sprzedaje Pickenflicka w bazowej konfiguracji (Apex1 z BB5) za 1000 funtów. Brak sztywnych osi i mechaniczne hamulce, ale jednak tytan kusi ;) Ewentualnie hamulce mógłbym zamienić na HyRD z Grade'a, a BB5 przełożyć do niego i sprzedać z taką podmianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej raport z kierownicy Ace Ventura czyli Ritchey Venturamax 460.

Lubię ją, jest bliska palcom,  pasuje do 18t5cm wzrostu

problem dostrzeżony,

ergo chwyt dolny, wypukła rurka cieszy dłoń w pierwszym kontakcie na asfalcie, pasuje do ręki.

w terenie jest gorzej, w trudnym terenie gdzie idą srogie wstrząsy a prędkość nie mała. Te wypukłości biją mocno w mięsień nasady kciuka boli jak sto pięćdziesiąt! Mimo rękawic zimowych... Dziwne to ale teraz wolałbym mieć proste rurki. hmmm adaptacja pewnie z czasem ale coś jest na rzeczy trochę smutno.... Może czas nie jeździć szywnym widelecem po dziurach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naj elitaniejsom owijkę w historii od wykletej przez Ivana firmy pod nazwą Paris Grubę Owijkę! i jezdziłem w narciarskich rekawicach, co ciekawe nawet jak się przeklada dloń przód czy tył to jest ulga ale njpeniejszy i najsuperowszy jest chwyt dokladnie tam gdzie to dogięcie.

co ważne mam od wielu lat szosową kierownicę Comp z takim samym ksztaltem tylko w czasie " jazdy szosowej" nie wali mlot Tora w nadgarstki,  to o czym mowiłem to testy po zlodowaciałych scieżkach pelnych kolein kodzeni  i balansu cialem gdzie 29 wymaga dolenego chwytu żeby zapanować nad rowerem bez zawieszenia, i ręce muszą panować nie tylko nad kierunkiem jazdy ale miotającym się korpusem cyklisty.

No i piszę z racji nie tyle malkontentctwa tylko reportażowo, garb najpierw mnie zachwycił, a potem zmartwił.

U mnie inbred nie ma być kozą to katungu tylko osłem wieloetapowej przygody, ale jesli ktoś np na cienką gumę i kocie bruki oraz wielkosowie zjazdy karkołomne wybierze ryczeja ten ból mięska kciuka wspomni. 

To relacja na gorąco. Jak pamietasz moje miesko kciuka z jury jeszcze nke widziało że może boleć a na tych zjazdach w dół w dniu obojczyka nie było pościelowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo z kierownicą jak z zicem ... każdemu inaczej :)
Moja łapcia musiała się przyzwyczaić się do odlewanych żeliwnych uchwytów girii ... to i do glinowej rureczki riczeja się przyzwyczai :D
No chyba że grabulka i riczej  pokochają się od pierwszego wejrzenia ... bo właśnie z powodu tego dodatkowego gięcia głowa mi podpowiada że to powinno być to.

No nic zaczynam organizować szmugiel z germanii, powinna zjechać na Wielkanoc ... co jest bez większego znaczenia bo i tak jeszcze nie mam kilku istotnych elementów i mam czas.
Byle kilka ojro taniej   :).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem praktycznie zdecydowany na zakup Pickenflicka, czy wiecie może jak wyglądają prześwity w ramie zakładając koła 650b? Spotkałem się z informacjami, że 2.0' wchodzi i kusi mnie, żeby docelowo mieć 2 zestawy kół: szosowy i drugi 650b z oponami np. Saguaro 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L, stack i reach wychodzi praktycznie identyczny jak w moim obecnym GT Grade. 183 cm wzrostu i 87 cm przekrok.

Z innej beczki, znalazłem właśnie francuski sklep, w który Panaracery GravelKing (we wszystkich trzech wersjach: slick, SK i Mud) są po 18,5-22,5 EUR w promocji, niestety wysyłka do PL aż 17 EUR, ale jakby zebrać ekipę, wyszłoby naprawdę tanio. Ktoś byłby chętny na wspólne zamówienie? https://www.probikeshop.com/en/pl/search/gravelking.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku kupłem na px pickeflicka z apex hrd za 999 funa ale to bylo w czesciach do montażu. 

od tego czasu takiej promki nie było. koła i tak zapewne do wymiany i jak sie zdecydujesz tak jak ja na piasty z zaciskami dtswiss RWS i osiami thrubolt to na sztywnosci nie zauważysz rórnicy miedzy tym a sztywnymi osiami, a tytan robi robotę. wczesniej mialem  marina pm1 cromo z kolami 29 a i tak na tym jezdzi mi się wygodniej. opony 700c 47-49 mm wchodzą więc nawet nie ma sensu drugi zestaw kół wystarczą 2 zestawy gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...