Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Co ta Kona odwaliła z prowadzeniem linki w modelu Sutra LTD '17. Szukając maksymalnego rozmiaru opony, trafiłem na takie coś:

 

 

filename=DSC_0013.JPG

filename=DSC_0015.JPG

 

https://happyride.se/forum/read.php/1/3031632/3031990

 

Ciekawe, czy po takiej zmianie plastiku, trzeba regulować przerzutkę? Opona Smart Sam 2,1" wejdzie, może na przód uda się 2,25". Mam nadzieję, że dobry rozmiar ramy zamówiłem - 52cm. Mam 174cm, długość nogi 78cm. Tylko jedna chińska strona podaje zalecany wzrost, i wg niej 52cm jest dla wzrostu 173-190. W porównaniu do 2016 wzrósł standover o 2cm do 795mm (trzeba będzie uważać ;) ). Rower powinien dotrzeć do mnie w piątek. Szkoda, że tak dużo śniegu leży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że tak dużo śniegu leży
powiedz to gruborowerom ;-))) Śnieg/zima to okres naturalny dla naszego klimatu. Jazda po śniegu jest tak samo ekscytująca jak w lato. Różnica jest tylko w ubiorze. Chcesz poprawić technikę, kondycję jeździj zawsze zimą.

Co do Sutry- fajowa. Przestawienie ślizgu korygujesz minimalnie pokrętłem na przerzutce- żaden problem. Rozmiar będzie ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jeap, wczoraj trzy razy płaciłem za poprawę techniki, co ciekawe za każdym razem na lewo ;) Siniak na lewym przedramieniu, siniak na lewym biodrze, siniak na lewym goleniu po patyku który przebił spodnie i, na szczęście, zatrzymał się na skórze :) Super było.

Nie po to kupujesz taki rower żeby zimą w garażu stał ;):D

 

p.s. Prowadzenie linki od ślizgu wzdłuż tylnego widła poraża.

Fabryka chyba nie zakłada, że ktoś będzie w stanie na tyle okleić oponę i trójkąt błotem, że wejdzie ono na linkę.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4mat

pusc linke od przerzutki w pelnym pancerzu. Przy przelotce oporu ramy (od strony HT i przerzutki) montujesz np accent gripper. Na chainstayu pancerz zipem w dwoch miejscach zeby ladnie ulozyl sie na widelkach. Pod suportem albo to albo to.

Potem juz tylko w d00pie masz bloto i cieszysz sie idealnie dzialajacym napedem. Mielem tak w Ninerze. Polecam.

 

Pozdro

Grizzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz to gruborowerom ;-))) Śnieg/zima to okres naturalny dla naszego klimatu. Jazda po śniegu jest tak samo ekscytująca jak w lato. Różnica jest tylko w ubiorze. Chcesz poprawić technikę, kondycję jeździj zawsze zimą.

 

Nie po to kupujesz taki rower żeby zimą w garażu stał ;):D

 

Na zimę już mam fata, ale leży tyle śniegu (nieubitego), że 20km jadę 2h ;) Więc Koną nawet tam nie wjadę :P

 

 

p.s. Prowadzenie linki od ślizgu wzdłuż tylnego widła poraża.

Fabryka chyba nie zakłada, że ktoś będzie w stanie na tyle okleić oponę i trójkąt błotem, że wejdzie ono na linkę.

 

O tym nie pomyślałem. U mnie błota nie ma (mam piasek), ale na wyjazdach muszę zwracać na to uwagę :(

 

 

Macie racje, trzeba będzie zrobić pełny pancerz. Szkoda tylko, że producent o to nie zadbał :(

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić patent i przesunąć ślizg jeszcze w stronę korby, będzie fajniej niż pełen pancerz.


można robić to z oryginalnym slizgiem rzeźbiąc w plastku albo kupić ten i w nim się spełnić, mi się linka podoba :

 

http://allegro.pl/slizg-ramy-potrojny-b50-i5910058922.html?reco_id=8996677b-f1ec-11e6-8adc-6c3be5b959d8&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ta Kona odwaliła z prowadzeniem linki

Genesis Vagabond ma podobnie, jeszcze co prawda nie zapchałem ale jak będę zmieniał linki to zrobię tak jak Grizzli pisze. Linka, pełen pancerz i zipy, w ubiegowionym Unpluggu działało jak trzeba.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie potrzebuję dużo ładnych zdjęć Sutry! duuuuuuuuużo. Piękny rower, ale w sumie mi niewiele trzeba do zachwytu....

on ma kierownicę bardziej rozłożystą, czy klasyczną szosową tylko szerszą?

 

@ishi właśnie wszedłem tu napisać o Deadwoodzie. Jak dla mnie ma sporo sensu, bo jednak + sam w sobie tyle zbiera, że mam wrażenie, że przy większym skoku to już będzie choroba morska... a też pytajmy o założenie roweru, bo jak dla mnie to ścieżkowiec +, a tam dużo skoku nie trzeba żeby się dobrze bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy full jakiego miałem(a nie było ich wcale wiele) to Salsa Spearfish. Tył 80mm/przód 100mm. Wynalazków w postaci plusowych kapci jeszcze wtedy nie było w oficjalnym obiegu, ale była(były bo miałem eLkę i iXeLkę) to jedna z lepszych machin jakich dosiadałem. Mikroskok tyłu powodował uczucie jazdy jak na sztywniaku, dopóki teren nie opadał mocno w dół - wtedy czuć było że zawiecha jednak pracuje.

Oczywiście, kwestia zabawy z ciśnieniem i takietam, ale jak dla mnie świetny pomysł z takim softailem plus...

Podoba się bardzo.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie potrzebuję dużo ładnych zdjęć Sutry! duuuuuuuuużo. Piękny rower, ale w sumie mi niewiele trzeba do zachwytu....

on ma kierownicę bardziej rozłożystą, czy klasyczną szosową tylko szerszą?

 

Kiepski ze mnie fotograf, ale coś tam porobię zdjęć jak już przyjdzie rowerek. Zastanawiam się, co do niego dokupić, żeby nie zeszpecić sakwami. Pewnie skończy się na zestawie Ortlieb (trochę boję się, że ich torba na kierownicy może być za szeroka), plus jakaś niepełna torba w trójkąt. W czerwcu wybieram się na jurę krakowsko-częstochowską, to może znajomi porobią fajne fotki, bo ja zamierzam kręcić dłuższy filmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się, co do niego dokupić, żeby nie zeszpecić sakwami. Pewnie skończy się na zestawie Ortlieb (trochę boję się, że ich torba na kierownicy może być za szeroka), plus jakaś niepełna torba w trójkąt. W czerwcu wybieram się na jurę krakowsko-częstochowską, to może znajomi porobią fajne fotki, bo ja zamierzam kręcić dłuższy filmik
 

 

Ortlieb nie ma niepełnych toreb w ramę. Pomyśl o Sprzęcie od Triglav skroji Ci idelanie do Twojej ramy.  A co do torby pod barana to wg mnie lepiej mieć uprząż i osobny worek ( dużo wygodniejsze użytkowanie), większa eleastycznosć co do potrzebnej objętości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie torbą Ortlieb'a przednią i delikatnie mówiąc - szukałbym czegoś innego. System "piankowych dystansów" nie napawa optymizmem, dosyć łatwo jest je porwać(udało się zepsuć jeden podczas dociągania taśmy) no i faktycznie jest dosyć szeroka. Jeśli planujesz baranka ok. 54cm to nie bedzie zmartwień ;)  Zgodzę się, że lepiej mieć uprząż i osobnego wora.

 

Poniżej z kierą 44cm:

 

pU6yLiAATdYO6gQ0sTks9QSVUORSyJhf6Brbi1wM

 

h-4Z8nwZKzrKBA-qcczv3vm1yUg3pXGh4SMrTg9I

 

 

@Dankams2: a tu Cię zaskoczę bo Ortlieb posiada torbę Frame Pack. No, niepełna ta torba będzie dla ramy 22", dla skromnej piętnastocalówki może być zgoła inaczej ;)

 

bag-ortlieb-frame.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...