Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@Kazzz Hm ŻółteG mi się podoba (jakbyś nie wiedział)

 

Mimo iż:

-nie znoszę żółtego

-byłem sceptyczny geometrycznie (jednak znów się okazało, że geo w gienkowych tabelach to losowe liczby)

 

Mam nadzieję że dotrwa do czasu kiedy odwiedzę Albion żebym mógł się rypnąć. :)

 

Oczywiście mam kilka do niego uwag ale to  też wiesz :)

 

---

Malamute, moim zdaniem wygląda jak wycięty ze styropianu, koszmar.


 

 

Moje ulubione wcielenia.

 

A i zapomniałem napisać że kocham mechy w  dwudziestoleciu międzywojennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bla bla bla]

Rama pomyślana pod kółka B+ ale jak widać 29+ wchodzi i nawet ma nieco miejsca na ewentualne błocko. 

[bla bla bla]

Aha, do liska można śmiało peklować Knarda, tutaj na obręczy 29mm:

 

20160930_132936_zpsbgbys3eb.jpg

 

Wchodzi i i od progu smyra czule wąsami, jako wąsaty wujek nadobną siostrzenicę.

 

Czasem mam wrażenie (patrz przypadek maciejasowego Stooge), że pojęcie "wchodzi" odnosi się do wszystkiego począwszy od "wsadziłem bez problemów" aż do "spiłowałem oponę aż do oplotu, żeby weszła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepierz bryle chłopie, wąs sumiasty a nigdzie goleni dziewiczych nie pociera...no, może na zadzie po stronie rozpędowej w najkrótszym położeniu (po przeciwnej muczos miejsca) ale tylko dlatego iż tam niejaki płaskownik tkwi.

 

Najlepsze że w poprzednim Lisie(jakiś FLoat, ale dokładnie nie pamietam) było mniej miejsca i to na węższej rawce. Z tym, że ten miał inną podkowę, modele z płaską/niecieniowaną zdają sie mieć więcej miejsca(jeszcze inszy Float).

 

Podkleiłbym foty ale po ucieczce zdjęć z Picasy na Google Pics jakoś nie mogę ich wkleić w posty...a w prywatnych mesydżach widnieją  :icon_confused:  wtf?

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Podkleiłbym foty ale po ucieczce zdjęć z Picasy na Google Pics jakoś nie mogę ich wkleić w posty...a w prywatnych mesydżach widnieją    wtf?

wszędzie są jakieś problemy z tym nowy g...oogla zdjęciem. Wiele zdjęć które było podklejone do starej piccasy zniknęło, pozostały linki..To jest kuźwa jakaś parodia. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktuś się pytał co to za wideu mi się ostał z tego ramseta i po otrzymaniu odpowiedzi(alu, boost) leciał chlorować gały ;)

 

 

(...) aż do "spiłowałem oponę aż do oplotu, żeby weszła".

 

Faktem jest, i internety mi tu świadkiem, że istnieją domorośli tunerzy co biorą szlifierę i atakują koronę aby miejsca na gumę było wincyj...  :sick:

 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając na Aliexpress:

Link Link2- zwróćcie uwagę na ciekawe rozwiązanie z mocowaniem tylnej osi. Czyżby budżetowy, węglowy Stache?

HTB13ZjnKFXXXXakXpXXq6xXFXXX6.jpg

Tytan za 900 dolców?

i za 740 dolców?

HTB1T6l0KFXXXXbNaXXXq6xXFXXXE.jpg?size=9

 

@kazafaza

Sztywny alu z boostem i taperem? Koncept tego widelca jest tak przeokrutny, że powinni go wsadzić projektantowi w rzop po samą bieżnię.

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. A więc na moje(i nie tylko) uwagi dotyczące rozbieżności w tabelach geo a produktem ze stali i lutu reagowano kompletną ciszą i totalną olewką. Napierałem przez sales rep'a, stronę www oraz pejsbuk. Echo.

 

Kwestia dziwnych posunięć sprzętowo-modelowych to temat na inszą bajeczkę - świetne modele znikające po zaledwie roku(pomimo świetnych opinii), podanie ALU widła do stalowej ramy...jeszcze kilka innych kwiatków by się znalazło, szczerze napisawszy nie pamiętam czym mnie wtedy tak zeźlili że się wentylować Prezesowi musiałem w nieparlamentarnych słowach. A, spawy w serii Borough to jakiś śmiech na sali(Yarr się prawie poryczał ze śmiechu) oraz kąt wyprzedzenia widełków w tychże, które wadziły o stopy przy pedałkowaniu...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Na początku roku zastanawiałem się nad marin pine mountain 1 - na lżejszy teren sztywno i średnio półtłusto, na naprawdę ciężki teren (w przypływie gotówki) jakiś amor zamiast sztywniaka, na szybsze przeloty asfaltem koła 29" + cienki laczek + kiera trekingowa. Takie prawie wszytko na jednej ramie.

 

Tu Pan poszedł jeszcze dalej i, choć wygląda to pokracznie z cienkimi kołami, całkiem mi się to podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat badałem jakieś 3 lata temu kiedy zapragnąłem mieć rower do wszystkiego.

Można, nawet mam gdzieś fotę pugsa na szosowych slickach :) wygląda śmiesznie.

(znalazłem co prawda moona ale śmiesznie)

5BleE.jpg

Ale .... wymaga to  asymetrycznych kół co nie bardzo przypadło mi do gustu więc sprawę olałem.

 

Jak założysz normalne koło do pugsa będzie tak.

 

603134d1300299636-standard-without-messi

 

ps: Teraz mam symetryczną ramę 135 na 135 która mieści 4 cale na felgach 65mm 29+ 27+ i co tam chcę ale nie mam tylu kół :)

 

A z innej beczki czy nowe pussy już tu było? Czy to nadal rower nietypowy?

 Sam nie wiem.

 

Surly-crampus-2017-redInterbike-2016-148

 

więcej

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale .... wymaga to asymetrycznych kół co nie bardzo przypadło mi do gustu więc sprawę olałem.

 

Jak założysz normalne koło do pugsa będzie tak.

 

Coś tu naknocone jest - seryjnie w Pugu jest prosty wideł, krzywy można dokupić i se wsadzić celem zamieniania kół przód - tył w razie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś tu naknocone jest - seryjnie w Pugu jest prosty wideł, krzywy można dokupić i se wsadzić celem zamieniania kół przód - tył w razie kuku.

 

Zgadza się można do pugsa założyć prosty albo asymetryczny wideł ale tył asymetryczny pozostaje i raczej zmienić się go nie da tak łatwo. 


 

 

Krampus się zrobił bardziej ęduro mam wrażenie. Małpka Karate zresztą też.

 

I słusznie bo turystyczny ma być ecr a kramp miał być taki zawsze i w końcu jest. Mi się podoba pomysł "rozginanego" boosta  i fakt że zrezygnowali z ohydnego zastrzału usztywniającego podsiodłówkę  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taki wynalazek. Z alu i tytanu.

 

 

 

“…to us, ‘AdventureSport’ is when you’re out there underneath a mountain, riding fast. We’re not talking about gravel. The word ‘gravel’ sounds dull to me. AdventureSport is about doing it fast. That’s what our original Mason bikes do well, and that’s what we’re continuing here with BOKEH”.

https://masoncycles.cc/blog/adventuresport-the-development-of-bokeh

14591909_670666423109774_893662209298032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singlowa Wtyczka przybrana na ulubioną imprezę hamburgerów, czyli grinduro. Nie żeby coś ten, ale ta rama jest subtelna niczym Rometowe podejście do grawela  :D

 

Pełna galeria u radavisty oczywiście http://theradavist.com/2016/10/the-grinduro-edition-charge-plug-cross-bike/#18

 

Grinduro-Charge-Plug-2-1335x890.jpg

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BratDalton, dnia 11 Paź 2016 - 2:37 PM, napisał: Jak to się jeździ?  Mniej więcej tak...

ah te reklamy, tak łatwo człowiek się na nie daje nabrać...  koleś jedzie na pełnej k*ie przez lasy i doliny, ale nie dziwie się, przez 3:14 też bym potrafił ;P

 

a w odpowiedzi na pytanie kolegi @BratDalton -> frajda polega na tym, że jeździsz w terenie na rowerze, który się do jazdy w terenie nie nadaje ;)

Edytowane przez twojastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

koleś jedzie na pełnej k*ie przez lasy i doliny, ale nie dziwie się, przez 3:14 też bym potrafił
 

No bez przesady, cały czas aż tak szybko nie jedzie. :P

A miejsce naprawdę piękne. Fajnie byłoby mieć morze, lasy i takie góry w jednym miejscu.  :thumbsup:

No chyba, że to w kilku miejscach kręcone.  :teehee:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...