Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

a wypraszam sobie - xtr był kompatybilny ze wszystkim (tylko korby i osie były jedyne - lepsze hehe)
Duraacz zrzucił część na ultegrę a tak to działało z innym
A tu manetka tiagry podziała tylko ze zmieniarką tiagry - WTF??


 

 

Jak można było przypuszczać, rzeczywistość wyznaczona przez Shimano tabelkami szybko została zweryfikowana (link wyżej). Skoro manetki 4700 działają z przerzutką Ultegry 6800, to pewnie też ze 105-ką 5800 będzie giy

Danielson - Pablo źle wskazał -strona 19 (20 jest dla przednich) i tu rzeczywiście 4700 działa tylko z 4700 :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tu manetka tiagry podziała tylko ze zmieniarką tiagry - WTF??

Ej no skoro ta informacja została jednoznacznie zdementowana, to nie powielajmy fikcji tworzonej przez Shimano. Chyba wszystkich bardziej interesuje realne działanie niż oficjalne zalecenia (które swoją drogą mogłyby się pokrywać częściej..)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anarchy, strona instrukcji nieistotna. Jakiś typ podmienił zmieniarki z Tiargry 4700 na Ultegrę 6800 i hula, wklejałem wyżej:
 

 

 

Edit: Jak widać poniżej szpec ma nieaktualne info
I work in a shop that sells Trek and we carry the Emonda ALR 4 (which comes stock with the full Tiagra 4700 grouppo). So I pulled the bike into the stand and installed a 6800 derailleur and it works! Beautifully! Even though I was using the Tiagra shifters, chain, and cassette, the Ultegra derailleur shifted quite a bit cleaner than the stock 4700 derailleur did.
 

 

Nie sądzę, żeby to była ściema.

 

 

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mega nie lubię shimano ... jak mogę omijam ale jam jest zagorzały gripsziftowiec. Ale żeby co drugi ząb wyciąć...  wtopa na poziomie dualkontroli w mtb. 

Co do działania - współdziałania shimano z shimano to w ogóle jajca. Ale myślę że to za chwilę będzie zweryfikowane--- znajdą sie tacy co pożenią po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Danielson, poniekąd ;) 
Bo to, że można pożenić z nowszą 11s SZOSOWĄ, lepszą zmieniarką to jedno a problem podpięcia pod kasetę 11-36 (czy ultegra udźwignie 36s? bo o to się tu rozchodziło) czy podpięcie pod zmieniarkę MTB to druga kwestia.
Pozostaje kupić lepszego ulegracza czy 105 i dodać to (jakże specjalne) ustrojstwo: http://www.bikerumor.com/2015/08/05/wide-range-road-on-the-cheap-lindarets-and-wtc-team-up-for-the-roadlink/

Ps: a tak poza tym - nie sądzicie, że kiedyś k.. było łatwiej? 
ps2: a sram lepszy? Ich super- specjalna piasta boost, ich kaseta, ich zmieniarka, ich manetka.. i łańcuch(też ich) spada z największej jak się cofa pedał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na DRM w manetkach, które nie będą działać tylko z oryginalną linką Shimano ^_^

 

Sorry Majk, ale jeśli jeszcze nie kapujesz, że rower musi być wygodny dla CIEBIE i w/g Twoich pomysłów, potrzeb i ideologii to chyba coś tu niete-re-re... Tabelki, sugestie i doświadczenia innych to tylko jakieśtam dodatki do Twoich włąsnych pomysłów i potrzeb :)

Nie zrozumieliśmy się. Dobrze wiem że rower ma być dla mnie wygodny a co więcej na przestrzeni kilkunastu lat i kilku rowerów stworzyłem w głowie pomysł i zbiór potrzeb poszukiwanego ideału.

 

Ale nigdy nie miałem tego typu ramy a dwa - nie mam możliwości jej przymierzenia. Stąd swój wybór chciałem oprzeć na doświadczeniu innych. Mogę?

Także nie musisz mnie uświadamiać aczkolwiek :thanks:

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... bo tabelki swoje, a życie swoje :D

 

Polecam pogóóglać Shimergo, czyli pono absolutnie niepołączalne połączenie Egro manetek Campy z Szymańskimi zmieniarkami lub odwrotnie...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

hehe to po co pytanie, skoro masz już wizję i wyrobione poglądy?

 

 

 

Także nie musisz uświadamiać aczkolwiek
 

 

Podoba mi się ta konstrukcja gramatyczno-syntaktyczna. Moja Białka to polubi. Ona lubi texty w guście:

 

 

Sądzę, że wątpie...

 

lub

 

 

Zdaje mi się, że jestem pewna..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno a problem podpięcia pod kasetę 11-36 (czy ultegra udźwignie 36s? bo o to się tu rozchodziło) czy podpięcie pod zmieniarkę MTB to druga kwestia.

Ok, ale to nie jest problem kompatybilności między komponentami, prawda? To są sprzęty szosowe i mają zakres jaki mają. Istotne jest, że jak ktoś chce mieć lepszą (np. trwalszą) przerzutkę to ma taką opcję. Moim zdaniem, to ważna informacja. 

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: a tak poza tym - nie sądzicie, że kiedyś k.. było łatwiej?

Z jednej strony tak.

 

Ale z drugiej strony teraz potrzebując blatu dopasowanego pod specyficzne wymagania można zgłosić się do któregoś z obrabiarkowych magików i wykroić takowy z kawałka aluminium. Kiedyś takiej możliwości nie było i jedyny asortyment dostępny był w sklepach (czy hurtowniach). 

 

Także drukarka 3D na  stół, komputer z oprogramowaniem do ręki i można piracić rowerowy osprzęt :pirate:

 

PS.

 

 

hehe to po co pytanie, skoro masz już wizję i wyrobione poglądy?

Bo wizję trzeba teraz przełożyć na rurki.

 

Pozdrowienia dla Białki.

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm...

 

A tak po prawdzie... Jak chce się miękkich biegów na góry to wystarczy wsadzić kompaktową korbę przełajową - cośtam/34 - do tego kasetę 11/34 - a to obsłuży spokojnie i bez walki 5701 na średnim wózku - i już zaczyna się robić przyjemniej...

 

Ostatecznie wywalasz Sz, wstawiasz S a ich double tap'y bez problemacji chodzą z emtebecznymi zmieniarkami, a tam to już nawet 40-42T podepniesz...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja SRAM na sh*tMANo jeśli o mieszanie klamanetek z kasetami MTB chodzi. Mam Apex'y które śmigają z tyłrzutką X.9 i kasetą 11-36. Polecam!

 

 

POZDRo-:ver

 

Ed.: sram jest okej ale szit już nadaje się do wygwiazdkowania? Oj, widać jakie preferencje sprzętowe posiadają forumowi cenzorzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nie-kompatybilności to przecież część zabawy :)

 

Moim zdaniem PABLO przekombinował ;) Jeszcze nie dotarł Ronina a już się martwi o zakresy i przerzutki! Jaka tam jest oryginalnie kaseta, że zakresu brakuje?


Sprawdziłem. Ronin ma zestaw 50-34 + 11-34, czyli mega zakres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał wolne 2000-2500zł :D i chęć na tłuste lub półtłuste singulary to proszę: http://shop.singularcycles.com/collections/frontpage

 

 
I po co pokazywaleś Anarchy?! No po co?! Niech to kogut świśnie! Już miałem plany konwersji swojego czarcza na 27+, już się witałem z gąską, no już... a tu rozmiar, EBB i, kurde balans, kolor siada! -1 do repu! ;) Grrrryze sie z myslami..

 

ceny nadal nieco z kapelusza.

 

Czy ja wiem, tyle co krampus, i chociaż tajwan, to customy z EBB i widłem w kumplecie tańsze nie będą. ROS 9+ wiecej. Longitude tez 500 i TFU poziome haki ;)

 

Edyta: a teraz patrze Długosz na 2016 juz 27+ jest.

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

adamos, dnia 03 Lut 2016 - 10:10 AM, napisał: ceny nadal nieco z kapelusza.   Czy ja wiem, tyle co krampus, i chociaż tajwan, to customy z EBB i widłem w kumplecie tańsze nie będą. ROS 9+ wiecej. Longitide tez 500 i TFU poziome haki

To samo miałem pisac, to samo... (ale zapomłem hehe) 

Rysz, wybacz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę dalej z ustawieniem midża, na chwilę obecną ustawiłem kąt dropów ~22,5 - efekt jest taki że w "hoodach" za bardzo nie da się jeździć, zostają więc dwie pozycje - górna prosta i w dropach. Przy okazji znalazłem parę słów na temat midża i jego ustawienia, może się komuś przyda: 

http://www.63xc.com/mattc/midge.htm

 

Ciągle jeżdżę bez owijki, zamówiłem sobie podkładki żelowe, niestety "dostępne" na stronie, jak się po 4 dniach od zamówienia dowiedziałem - oznacza dwa tygodnie oczekiwania... Jest sens bawić się w takie rozwiązanie pod kątem trzęsiawy w terenie? Owijkę wziąłem Pro Eva 2,5 mm. 

 

Kolejny dylemat dotyczy opon - dolne widełki ramy mają szerokość wewn. 47 mm, do tego pełne błotniki - szału nie ma. Z przodu wideł ogromny, więc problem drugorzędny. Kombinowałem nawet do przodu szerszą oponę, dla lepszej amortyzacji. Domyślam się, że mogę myśleć o oponie max. 42c, tym bardziej że jednak większość po szosie poruszam się. Drugi komplet opon stricte asfaltowych już mam - stare Marathony Special 32c. Przejrzałem "to co jest w sklepach" i na tapetę wziąłem:

- wormdrive'y 42c - nie mogę znaleźć realnej szerokości, opony te miałem i całkiem fajnie sprawowały się w Dolinkach Podkrakowskich

- smart samy 40c - bardziej agresywny bieżnik, szerokość realna, ale z tego co czytałem centralne klocki dają całkiem sprawny ruch na asfalcie

- rozwiązania bardziej w kierunku opon przełajowych, ale wydaje mi się że to trochę słaba opcja jak na turystycznego wszędołaza. Np. https://twojamerida.pl/pl/p/OPONA-CONTINENTAL-CYCLOCROSS-700X42C-DRUT-TREKKING/3723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Walczę dalej z ustawieniem midża,

 

Wygląda, że starasz się wynaleźć koło od nowa :D

 

Jak juz napisałem poprzednio, albo jazda na klamkach jest z mocno przesuniata do przodu pozycją albo jazda na dropach pozostawia sporo do życzenia ergonomii.

 

Cała reszta to smoke and mirrors i ewentualne ustawienia pośrednie przesuwają Cię nieco w strone jednej lub drugiej opcji.

 

Kwestia tego w jakiej pozycji spędzasz wiecej czasu. Na dropach czy na klamkach...

 

Genetyk pod tym względem oferuje o wiele lepsza ergonomię i jest aktualnie chyba najlepszym polaczeniem klsycznej kiery szosowe i rozflerowanego dirt drop bar'a.

 

... i cena też całkiem chrzescijańska :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...