Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej składam coś ala monster-crossa, opony już mam (700x42c Continental CrossRIDE zwijane), teraz jestem na etapie wymiany kokpitu i napędu. Mam kilka wątpliwości, jak ktoś ma jakieś sugestie, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi w tym wątku:
http://www.forumrowerowe.org/topic/191881-naped-wolnobieg-7rz-lancuch-8rz-przerzutka-9b/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..czy ktoś mnie wytłumaczy, po kiego 27,5? Zamiast normalnego 622aka700aka28aka29?
Rozumiem naleciałości randoneurowe, ale to wygląda na dobrego terenowego włóczykija a nie sprzęt na majówkę z bagietą pod pachą ;)
Torba niezła, ktoś chyba ud nie ma, że mu to nie przeszkadza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ten czarny dupslik przy widelcu to mocowanie lampki czy ki diobył?

 

Podejrzewam, że na GoPro albo jakąś inną kamerkę. 

 

 

czy ktoś mnie wytłumaczy, po kiego 27,5? Zamiast normalnego 622aka700aka28aka29?

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że to pełen custom jakiegoś zagorzałego przeciwnika najnerów. ;) Hamburgerowe fanaberie...Ale kto bogatemu zabroni? :P

Ale np. taki OpenCycles już sobie o tym pomyślał i ich U.P. - Unbeaten Path (chyba wspominałem go tutaj niedawno) ma miejsca więcej niż na 700x40c i 650bx2,4". :)

 

IMG_1107.jpg  

 

 

Tak, przy tak zwanej okazji, czy ktoś zna tę podstawkę pod pulsometr zamontowany na powyższym Bryancie?? Ewentualnie coś podobnego ??

 

Artur, ten konkretnie, to chyba jest Minoura CS-500, ale mogę się mylić:

 

http://www.evanscycles.com/products/minoura/cs-500-head-space-mount-ec060189

http://www.amazon.com/Minoura-CS-500-Headset-Spacer-Accessory/dp/B00A3NALZ8

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U.P. - Unbeaten Path ma tak nisko zawieszony suport, że geometrycznie powinien zadowolić nawet najbardziej wysublimowanych szczecińskich smakoszy rekultywacji gruntu pedałami.

 

I wsprost genialny pomysł na gwinty mocowania bidonu na górnej rurce. Czemu nikt przedtem na to nie wpadł?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dobra - to ja mam pytanie - przekonuje Was taki podział? Wsadź se pan 700x40 lub 650b w teren?
Czy rower nie traci na uniwersalności w tym momencie? Chcę po szutrach jedna para kół, chcę w teren - drugi komplet/
A co w terenie mieszanym? 
I pytanie zasadnicze - co takiego zyskał producent robiąc takie ograniczenia?



A tak po za tym ten pomarańczowy open rozpieprza mój umysł....pragnę...!


 

 

I wsprost genialny pomysł na gwinty mocowania bidonu na górnej rurce. Czemu nikt przedtem na to nie wpadł?


Bo z wielu bidonów w terenie gdzie trzęsie...cieknie mój drogi :D :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to ja mam pytanie - przekonuje Was taki podział? Wsadź se pan 700x40 lub 650b w teren?

Czy rower nie traci na uniwersalności w tym momencie? Chcę po szutrach jedna para kół, chcę w teren - drugi komplet/

A co w terenie mieszanym? 

I pytanie zasadnicze - co takiego zyskał producent robiąc takie ograniczenia?

 

Mnie się wydaje, że ograniczenia są z powodu szerokości wideł i korby szosowej. Przy grubszych kapciach niż 42c potrzeba szerszych wideł a wówczas tylko korby mtb, co zaś kłóci się z pojęciem gravela czyli lekko uterenowionej szosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...