Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
(węzeł suportu - mniammm! ;) )

 

Łłłłłłi tam... Zwykły Paragon... nie ma sie czym ciac. Poza tym prosciej byłoby im chyba zamontować tam neodymowy magnes na błoto niż ten wstrętny most :verymad:

 

Malowanko przednie, ale to chyba musi byc jeszcze możliwe do zrobienia w jakiś prostszy sposób, gdyz nie sądzę aby Vassago też uskuteczniało takie cudawianki jak kompletne polerowanie rur...

 

Vassago-Verhauen-29er-10.jpg

 

Ja tam już się jakiś czas tnę tym wykończeniem :wub:

 

Ale fakt, same luty to kobiecina słabo pojechała. Nieco ostaja optycznie...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rzeźbione 2x9 nie dało rady
 

 

Ale co znaczy nie dało? Sprzęt źle chodzi czy Ty nie dajesz rady? Napisz więcej co tam masz, w jakich warunkach chcesz jeździć?

 

Ja z 1x10 (11-42) z każdym kilometrem jestem coraz bardziej zadowolnięty.Temat wałkowany jest tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/170983-naped-1x10-test-napedu-1x10-opartego-na-zebatkach-hcc-components/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę zmontować nowy napęd do Fat Bika bo rzeźbione 2x9 nie dało rady. Myślałem nad 1x9 tylko ciągla waham się nad zakresem kasety. Może ktoś coś doradzi .

Ja sugerowałbym największy możliwy zakres kasety i 32T na przedzie. Ewentualne poprawki biegowe można czynić zmianą patelni.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chce jak najbardziej uprościć naped bo ujeżdzam głównie plaże i za duzo jest pozniej czyszczenia.

 

No to prościej niż singiel to się już nie da :icon_mrgreen:

 

Obsługa i konserwacja ograniczona do minimalnego-minimum...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Łłłłłłi tam... Zwykły Paragon... nie ma sie czym ciac. Poza tym prosciej byłoby im chyba zamontować tam neodymowy magnes na błoto niż ten wstrętny most


Zawsze to lepsze, niż jazda z półką na półkilo ziemi:whistling:  Czasami sobie myślę, co by tam kwiatka jakiegoś nie zasadzić. :geek:

 

Ja tam już się jakiś czas tnę tym wykończeniem


Łłłłłłiiii tam...Zdaje się, że to zwykły, półprzezroczysty candy powdercoat. Nie ma nawet co porównywać. :P

 

No to prościej niż singiel to się już nie da


Prawda to. SS-mańska opcja spełnia powyższe życzenia w 100%. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koła i obręcze do fatów serio są tak drogie, że budżetowy rower na sztywnym widelcu, mechanicznych hamulcach, Altusie i ogólnie totalnie bylejakim osprzęcie musi kosztować 4 koła?  :unsure: Ten chociaż jest na Reynoldsie, ale nawet na alu chyba nie ma nic na rynku poniżej 3500 zł...? Gdyby to był jakiś zwykły 29er, to przy cenie przekraczającej 2000-2500 zł zostałby raczej wyśmiany... Serio pytam, nie prowokacyjnie.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

 

 

Czy koła i obręcze do fatów serio są tak drogie, że budżetowy rower na sztywnym widelcu, mechanicznych hamulcach, Altusie i ogólnie totalnie bylejakim osprzęcie musi kosztować 4 koła? :unsure: Ten chociaż jest na Reynoldsie, ale nawet na alu chyba nie ma nic na rynku poniżej 3500 zł...?



No niestety, jeszcze ciągle drogo. Zwłaszcza na rynku europejskim.

Przykład tego, że jednak można złożyć coś całkiem przyzwoitego za rozsądny pieniądz. 899$ AUS, czyli ok. 2 600 PLNów.

http://www.cyclingdeal.com.au/buy/2015-wheeler-snow-beach-sand-fat-mountain-bike/CGS120MA

CGS120MA-17.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koła i obręcze do fatów serio są tak drogie, że budżetowy rower na sztywnym widelcu, mechanicznych hamulcach, Altusie i ogólnie totalnie bylejakim osprzęcie musi kosztować 4 koła?   Ten chociaż jest na Reynoldsie, ale nawet na alu chyba nie ma nic na rynku poniżej 3500 zł...? Gdyby to był jakiś zwykły 29er, to przy cenie przekraczającej 2000-2500 zł zostałby raczej wyśmiany... Serio pytam, nie prowokacyjnie.

 

 

Tak, są drogie i co gorsza mało dostępne w UE. Ja spędziłem miesiąc na poszukiwaniach. Finalnie znalazłem komplet za 250eu ...i to są budżetówki.

O ile obręcze to jeszcze pół biedy bo można znaleźć wynalazki do beach cruiserów czy customów to piasty MTB (8-10s) w standardach tłustych to kosmos!

 

btw.

Dziś dostałem w prezencie taki mały myk :)

 

P1030025.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, są drogie i co gorsza mało dostępne w UE. Ja spędziłem miesiąc na poszukiwaniach. Finalnie znalazłem komplet za 250eu ...i to są budżetówki. O ile obręcze to jeszcze pół biedy bo można znaleźć wynalazki do beach cruiserów czy customów to piasty MTB (8-10s) w standardach tłustych to kosmos!
 

 

Trochę się źle wyraziłem - przy składaniu samemu to tak, rozumiem. Klienci ciągle są nieliczni i rzadko rozstawieni, więc części są drogie. Ale ja pytam o całe rowery. Produkcja opony czy obręczy do fata pewnie jest o połowę droższa od zwykłej opony, ale przecież koszt produkcji tych komponentów to jakiś nikły procent (promil?) końcowego kosztu kompletnego roweru. Piasty pod fata też raczej nie wymagają innej, droższej technologii od zwykłych.

 

Tak jak zwykle walczę ze zwalaniem całego zła tego świata na wrednych producentów i Diabła Marketinga, to w przypadku fatów mam wrażenie, że jednak zdzierają nas trochę bardziej, niż wskazywałby rozsądek...  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki piękniasty monster na dziś wieczór:

 

Silent-Cycles-steel-cyclocross-bike01.jp

 

Silent-Cycles-steel-cyclocross-bike08.jp

 

Silent-Cycles-steel-cyclocross-bike02.jp

 

zgrabna ramka, obręcze ojca i syna, wtb... ech czego chcieć więcej...no może $$ na taki sprzęt :D

 

http://www.bikerumor.com/2015/03/09/nahbs-2015-silent-cycles-gorgeously-raw-cyclocross-bike-coffee-delivering-bakfiets/

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...