Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie aluzje co do wzrostu nie potrzebne. Jednak odniosę się jeszcze do słów @Alsew - wydaje mi się, że gdzieś już pisałem to samo... Standard umiera jak przestają się pojawiać nowe ramy w każdym rozmiarze pod dane koło. A te przestaną się pojawiać bo coraz mniej się ich sprzedaje.

Trzeba pogodzić się z "postępem" i cieszyć z tego co się ma dopóki jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w sklepie rowerowym....nikt 27,5 nie chce.....;-((( teraz wielcy wymyślili że do 17" będzie 27,5 potem już tylko 29. 

Przy 180 wielcy każą kupić 29 - słusznie.  Kurdupel....(jak kogoś to ubodło-przepraszam).... ja jestem "długi" .....

Sprowadzono 27,5 do poziomu rowerów komunijnych i kurdupli mniejszych wzrostem. 

Edytowane przez woojj
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pitol , że  umiera skoro jest wciąż dostępne dla tych "mniejszych wzrostem" (czyli takich kurdupli jak ja) , poza tym zmiany standardów obecnie są tak czeste , że rozmiar koła schodzi na drugorzędny plan , przykładowo topowy 29r z przed 2 lat jest pase bo nie ma boosta a wszystkie "lepsze" obecnie to mają. Bez przesady najważniejsze to mieć frajdę z jazdy a tę można mieć na kazdym kole - bez względu na wielkość.

P.S.

Mam kumpla 187cm który próbował każdego rozmiaru koła ale najlepiej mu na 26" i na takim jeżdzi, zatem wyznaczanie "jedynej słusznej drogi" zajeżdża  PRL (w sumie też się dobrze wPISuję w obecną władzę).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można też podejść od drugiej strony, bo pewnie znajdzie się trochę niskich osób jeżdżących na dużym kole, z czego część kupiła rower na wyrost - tak jak dziecko na komunię dostawało czasem rower z "zapasem", a reszta po poprawnym dobraniu rozmiaru może wyglądać niecodziennie na ramie 15"..., no ale jest tłentinajner :icon_wink:
Kiedyś wszyscy jeździli na 26", bo nie mieli wyboru, a teraz niektórzy próbują innym wmówić co jest dla nich dobre.
Na szczęście jeszcze jakiś wybór został - mocno ograniczony co prawda, ale jednak.
Jeżeli w przyszłości wszystko sprowadzi się do "jedynie słusznego" dużego koła, to pozostanie współczuć tym niższym osobom, z których część może się nie odnaleźć w nowej rowerowej rzeczywistości.
Poza tym dlaczego ktoś ma za mnie decydować na jakim rowerze chcę jeździć :icon_question:
Wolałbym mieć możliwość wyboru.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą coś wymyślać, żeby cały czas pieniądz był. Przecież jest fizycznie możliwe, żeby w rowerach 26" dać sztywne osie i boost i inne cuda techniki. Ale to było by w niesmak producentom rożnych części, marketingowcom i sztabie ludzi co tam myślą jak tu jeszcze na rowerach zarobić. 

Jest tak w przypadku INTEL procesorów nic się nie zmiana od 5 lat coś tam dodadzą 2 % lepsze w nowej nazwie i nowy procesor jest podstawką a tu trzeba płytę zmienić bo rozstaw pinów nie pasuje i kasa idzie. Tak jest w większości rzeczy produkujących przez człowieka na ziemi. Nie dajmy się zwariować i patrzmy z przymrużonym okiem na rożne sprawy, wiadomo można się bawić i kupować wymieniać mamy tylko jedno życie, każdy robi to co lubi i na co go stać.

Tak jak napisał gtb że jednemu lepiej się jeździ na 26 innemu na 27,5 i 29. Można zdobyć mistrzostwo Polski w amatorach na kole 26 i co jest bee? Człowiek jest najważniejszym czynnikiem a rower narzędziem. Widziałem ludzi co mieli lustrzankę za 8 tys i robili zdjęcia gorsze od kompaktu za 1000 zł. Dużo by tematów poruszać.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lustrzanka mega zły przykład, bo lustrzankę za 8k zł trzeba umieć ustawić, a kompakt sam pstryka zdjęcia.

Ramy i koło 26' to przeszłość, nie są na tyle nowoczesne jak chodzi o geo żeby rywalizować z nowszymi konstrukcjami.
Nie chodzi o same koło, a geometrie ramy, a że teraz ram nie ma już pod koło 26, to generalnei koło 26 jest bee, koneic kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Jeżeli w przyszłości wszystko sprowadzi się do "jedynie słusznego" dużego koła, to pozostanie współczuć tym niższym osobom, z których część może się nie odnaleźć w nowej rowerowej rzeczywistości.

Pewnie i tak zaraz pozamiatają ten offtop, więc... Zgadzam się z @KrisseDeVelnor. Zmuszanie ludzi o wzroście poniżej 170 cm do jazdy na ninerach byłoby już totalnym kuriozum, tym bardziej że przewaga 29 nad 27,5 jest mocno wyimaginowana. Przypominam że nasza Maja ostatnie złoto olimpijskie w Rio przegrała z Jenny Rissveds która jechała na 27,5. To nie koło wygrywa, tylko nogi i głowa.

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoe, ta cała nowoczesna geometria, czyli głównie mniejszy kąt główki ramy to już wszystko było. Były rożne kombinacje z przodem, tylnym trójkątem itp. W latach 90 tych. Sam miałem taką 'nowoczesną' geo która pod koniec dekady została okrzyknięta przestarzałą i jak mówisz jest bee, koniec kropka. Zobacz sobie np. karbonową ramę gianta mcm z tamtego okresu. Faktycznie 26 już kończy żywot jeśli chodzi o nowe topowe produkcje, ale to  tylko pociecha dla tych co mogą kupić za naprawdę małe pieniądze używane topowe kiedyś części. Tak samo teraz/ za chwilę będzie pelno piast do ram bez boosta, ram czy amorów. Szczególnie powinne cieszyć się osoby o wzroście do 172 ( strzelam ) cm wzrostu. Nie każdy ma też góry za oknem żeby wykorzystać te cuda techniki/nowosci na max. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 171cm, jeździłem bez problemu na HT 29er, teraz mam fulla 27,5 i wole takie rowery od starych 26, a też na jakiś "marketowcach" nie jeździłem.

27,5 w rozmiarze S jest ok dla osób poniżej 170cm i w cale koło 27,5 nie jest za duże w takim rowerze.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beka. Na konkurencyjnym forum dwóch autorytetów w roku 2016 rozmawiało o najnerach, że nikt tego nie kupuje, że to się nie przyjęło i że w przyszłym sezonie ich prawie nie będzie.

Ja pojeździłem na najnerach, w tym na B11 2017 więc sprzęcik sensowny. I co? I się nie spodobało! Za kobylaste koła dla mnie, dlatego wybrałem 27,5. Dziś rowerów w tym rozmiarze mamy na pęczki, więc o części się nie ma co martwić. A za 5 lat i tak będziemy tu rozmawiali o najnowoczesniejszym i najlepszym 31 i trzy czwarte bo teraz trzeba zmieniać rozwiązania tak, aby nic nie było kompatybilne wstecznie coby cały nadziany cywilizowany świat pompował w wyniki sprzedaży. Ja do tej pory na 26er jeżdżę i jakoś nie czuję ani wstydu ani braku dostępności części. A koło 26 nie wymiera tylko umarło definitywnie. Taki stan dla 27,5 jak dziś dla 26 będzie za kilka lat.

 

Zresztą co za różnica jakie koło. Objeżdżam co popadnie nie patrząc na rozmiar koła i czy ma boosta czy nie. Pierwsza większa górka i zazwyczaj to nie ja puchnę. Nie sprzętem, lecz talentem :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dowaliłeś prawdę w 100% zgadza się popieram. Myślę że za 5 lat o 27,5 nie zapomną jak będą fulle wydawać w tej wersji i enduro itp większości są na 27,5 chociaż z czołowych producentów 29 fule też już są. Byle by opony produkowali nowe pod 27,5 o resztę osprzętu nie ma co się martwic.

Dzisiaj też objeżdżałem co popadnie, dobrze że w lesie mało co wieje.

 

P1220415.JPG

P1220359.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...