Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Panowie, trochę luzu proszę.... każdy jeździ jak chce, gdzie chce i czym chce. Przeca ten wątek to miejsce na debaty ściganckobajkfitowe.

 

 

Śmieszy mnie widok gościa zjeżdżającego turystycznie zjazd w górach i mającego sztycę wysuniętą na kilkadziesiąt cm.

Ja takich rzeczy nie widzę,bo w czasie rowerowania są ciekawsze rzeczy do oglądania.

 

Poza tym czerwony jest beeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcinusz a mi mówią, że przy 188cm Mka jest za mała dla mnie. Ile Ty "drągu" masz wzrostu jeśli można zapytać?

Mka jest za mała dla Ciebie przy 188cm.

 

Mam 190cm i nogę 92-93cm. Plus spd, jak widać ze zdjęć. Nie mam cienia wątpliwości, że mam właściwy rozmiar.

 

 

 

Panowie, trochę luzu proszę.... każdy jeździ jak chce, gdzie chce i czym chce. Przeca ten wątek to miejsce na debaty ściganckobajkfitowe.  

Otóż to nie ma na mnie co skakać, jakbym obwiesił transa torbami trójkątnymi, odblaskami, błotnikami, lusterkiem i sfocił pod sklepem z bagietkami wystającymi z koszyka. Rzucam pierwszego transa w górach. Sztyca wysoko, bo "sorry... takie mi kulasy wyrosły".

 

Z drugiej strony - czemu nie pogadać o rowerach w tym wątku? Póki nie idzie druga strona o wyższości piast na kulkach nad piastami na maszynach, to ja nie widzę problemu. Ostatnio mam wrażenie, że połowa postów na forum to przywoływanie do tematu. Nie róbmy tu rowerowej Korei Północnej. To jest forum - do pogadania. Przypomnę też nazwę tematu: "pokaż swojego 650B i napisz o nim dwa zdania". Jak kogoś interesują tylko zdjęcia, to proponuję korzystać z usługi googla, która wyszukuje grafiki.

 

 

 

Poza tym czerwony jest beeeeee

E tam beeee... 

Od zawsze wiadomo, że czerwony jest szybszy. Ten jest szybszy. W dół :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Marcinusz, mnie się rozchodzi o unikanie dywagacji na temat Słuszności .......( tu wpisz odpowiednie) w Omawianym Rowerze i Przekonywanie Posiadacza ,Że Ma Źle.

Dyskusja jest jak najbardziej mile widziana,ale konstruktywna i prowadząca do czegoś. 

 

 

Od zawsze wiadomo, że czerwony jest szybszy

Urban ledżent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinusz a mi mówią, że przy 188cm Mka jest za mała dla mnie. Ile Ty "drągu" masz wzrostu jeśli można zapytać?

 

Hanss czy to Ty miałeś z Wrocka do Lubina przyjechać oglądać u mnie T3?

 

nie nie to nie ja..

dżyzas Mka przy 188.. ja sie zastanawiam czy aby nie XL przy moim 187cm.. jak myslicie? w tej Lce (48.5cm) sztyca jest wysunięta na 24,5cm a wirtualna  rura  górna długa  na 620 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, nikt w Twoją skórę nie wskoczy i nie powie czy czujesz się odpowiednio na Lce. Gdybyś przesiadł się na XLkę, to - tłumacząc tabelki na praktykę - dostałbyś odrobinę wyższy kokpit (1,5cm - właściwie pomijalna zmiana, bo można kombinować z podkładkami, wzniosami mostka i kiery) i większą długość. Na tej długości należy się skupić. Na sztycę i przekrok nie ma co patrzeć - w obu rozmiarach wystarczy. To tylko kwestia wizualna, na ile będzie sztyca wystawać (tylko wizualna, choć, jak widać, podpalająca serca).

 

XL jest 3cm dłuższy na ramie i dodatkowo 2cm na mostku. W sumie 5cm różnicy odsegłości siodło-kokpit. To oczywiście przepaść. Jeśli nie czujesz przykrótkawości roweru, to jest ok. Daj sobie spokój z rozkminianiem tego i ciesz się jazdą. Ja czułem znaczną przykrótkawość Lki. Zgodnie z obowiązującymi trendami postawiłem na większą ramę a odległość siodło-kokpit zmniejszę krótszym mostkiem (90mm->70/75mm zależnie co uda się kupić, na razie zakup idzie jak po grudzie). Na mostku 90mm ogarniam, ale czuję, że to nie jest optymalna pozycja. Chcę mieć więcej możliwości balansu tył-przód.

 

Ja oczywiście nie miałem też innego wyboru niż XL ze względu na nogi. W Lce normalna sztyca by mi nie wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekscentryk odbył dziewiczą podróż ;)

 

Sorki za jakość zdjęć, ale jaśniejszej latarni nie znalazłem, a mój telefon wieczorem sobie nie radzi ;)

 

29hk.png

 

7vnv.png

 

Setup nie jest ostateczny, w najbliższej przyszłości Fox'a zastąpi Velvet i zniknie komin ;) Później obaczym ;)

Jeździ toto miło, nawet bardzo miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na sztycę i przekrok nie ma co patrzeć - w obu rozmiarach wystarczy. To tylko kwestia wizualna, na ile będzie sztyca wystawać (tylko wizualna, choć, jak widać, podpalająca serca).

 

 

Wizualna, lub kwestia pęknięcia podsiodłówki, co u Gianta się zdarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon: elegancko się XCentryk prezenci!  :thumbsup: Jaki to rozmiar? Byłbym wdzięczny za foty(nawet zrobione mikserem) z boku, mniej więcej z wysokości zacisku sztycy...

 

...ale napinacz ja bym radził zamontować "nieco bardziej do tyłu" - wtedy lepiej ogarnia łańcuch przed rozwodem z zębatką ;) 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kazafaza, dzięki :)

Rozmiar M

Napinacz(tylko prowadnica w zasadzie ;) ) jak i cały napęd jest jeszcze nie wyregulowany, jutro się za to zabiorę dzisiaj tylko testowo, na 3 środkowych biegach jeździłem :D

 

Fotki postaram się jutro zrobić, oby tylko pogoda była, to dłużej pojeżdżę i jakieś fajne jasne plenery znajdę ;)

 

Z dzisiejszej sesji pod latarnią mam jeszcze en face i seksowną dupkę ;)

 

kj5w.png

 

d0vf.png

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile skoku jest w tym NSie?

Na lepsze foty zasługuje ten rower...

 

 

Wizualna, lub kwestia pęknięcia podsiodłówki, co u Gianta się zdarza ...

 

U Hansa wizualna, bo mowa o sztycy wystającej na 24.5 lub 22cm. Oba przypadki całkiem w normie.

 

Pęknięcia podsiodłówki u wszystkich się zdarzają. Przy sztycy do 40cm z zachowaniem 10cm w ramie można mieć czyste sumienie. Jak pęknie, to ma się pecha - zły model lub zły egzemplarz się trafił. Nawet u mnie jest zgodnie z zasadami sztuki 29,5 na wierzchu, 10,5 wewnątrz. 

W XTC mam 31 na zewnątrz i 10 wewnątrz i po 19 tysiącach jakoś się nie poddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Są @Durnykocie są, a rzec można - na alledrogo się wręcz walają. Czyżby, czyżby?  :027: 
@Klon - pogratulować ramy (nic mnie tak nie cieszy jak rosnąca kupa żelastwa wokół :D ), zastanawiam się co tak mało (piszę "mało" - bo wiem, że coś jeszcze gdzieś się wykluwa) odważnie z tymi kolorami i nikt nie "rzuca" się na niebiesko-czerwone.
No i zdjęcia - zdecydowanie czekamy na lepsze zdjęcia
(ps: jak nic -rama stworzona pod 79erowca jak tak patrzę sobie z profilu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano są dostępne od jakiegoś czasu ;) i to takie nie poobijane ;)

Mało odważnie z kolorami, bo niebiesko-czerwona nie pasowałaby mi do biało czarnych dodatków ;)

Jadę dzisiaj przyciąć Velwet'a i wbić mu gwiazdkę, sesja fotograficzna jakoś w międzyczasie ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat jak dla Mnie za mały będzie zmiana jak ten zajadę :D

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :D That's the spirit ;)

 

To mój nowy nabytek. 

 

Focus Black Forest 3.0

 

 

Obejrzałem zdjęcia i uczyniłem znak krzyża. 

 

 

 

PS. Wy chyba naprawdę nie kochacie swoich rowerów.

 

adamos, to już wiosna po prostu. Teraz na rowery wsiadają już wszyscy, więc 4 posty i do galeri. Oczekuję więcej postów typu "kolarstwem zaczolem zajmowa siem dzis rano zalajkujcie mi bajka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...