Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o malowaniu oczek na czarno + czarne nyple, ale przy tym kolorze nypli (stalowy/szary, nie wiem jak nazwać) całość ładnie się zgrywa i zostawię tak jak jest. Razem wyszło 1717g (749 + 968). Z tyłu trochę ciąży stalowy bębenek, ale wybrałem go z premedytacją, nie przypadkiem :)

 

Kolejno - koła razem, przód, tył, obręcz, 27.5 vs 29:

 

650bl.th.jpg 650bf.th.jpg 650br.th.jpg 650bfrm.th.jpg 650bvs29er.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać o Rapid Robach, doszedłem do niecałych 2atm i padła mi pompka :D

 

Przy tym ciśnieniu 50mm balon, 52mm klocki, więc bliżej 2-2.1 niż 2.25" (po dopompowaniu stawiam na 54-55mm całkowitej szerokości - podobnie jak Ralph).

 

---

Edit: rower na pewno będzie czarno-czarny. Nie chcę jednak kolejnej konstrukcji całkowicie w jedynym słusznym kolorze, stąd dodatki. Pierwsze co przyszło mi na myśl to właśnie czerwone piasty i dlatego takich szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Rozumiem oczywiście że średniokiszkowy trend dopiero nabiera tempa ale skoro zdecydowana większość nowości to rowery do średniego lub naprawdę solidnego łomotu zastanawia mnie dlaczego na pirwszy strzał producenci wrzucaja tak krosiarskie i szmaciane papucie jak Ralfik?

 

Z bike industry jak z kobietą. Nie zrozumiesz... :laugh:

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a bo Ivanie Ralfiki są produkowane od 3-4lat? :)

podobnoż schwalbe miało wręcz wycofać się z produkcji w tym roku.... gdyby nagle nie Szalony Nino (czy ktoś się zastanawiał ile on jest teraz wart za rozpędzenie tej machiny?)

A dlaczego Ralphy? patrząc na ruchy w Stanach które "wcale tak oczywiście" nie skupiały się na AM, turystyce górskiej itd a zwykłym MTB Niemce też chciały mieć coś w swojej kolekcji ale bezpiecznego i uniwersalnego (jak by nie było - papier to bardzo uniwersalny materiał Ivanie hehe).

 

ps: takie moje gdybania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a czy ja piszę, że to moje zdanie czy że to opinia Schwalbe? To oni kreują swoje gumki... Popatrz w ich tabele, ich opisy do opon.

(choc najbardziej wg nich uniwersalną oponą jest mocno olewana przez światek MTB SmartSamówka)

tak przy okazji kogo byś w ich catalogii wskazał o WszechMocny na Universum Wrzechświata? :) Świętego Alberta czy Wielką Włochatą Betty? :) :)

 

(wiem, wiem jak coś nie waży 980 gramów to raczej tylko dla murzyna na pałę się nadaje... a i wypustki są to milej będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam co byscie o tych ralphach 29x2,25 nie mowili, to sa dobre gumy na wieksza czesc polskiego sezonu; nabite troche bardziej sluza swietnie na dystansach z utorbieniem, a troche upuszczone pozwalaja spokojnie brac ostro zakrety na wapiennym podlozu/kaluzach, waga znikoma (moja 600g), opory rowniez... ale fakt ze na 26" to zupelnie inny wynalazek;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Za 30 jurków? To chyba nie w tym wcieleniu... Może po jakiejs ekstra taniości, ale normalnie...

 

Przy okazji.

 

Halo Vapour 650b tubeless ready :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Najtaniej znalazłem Inferno 25 za £39.99 http://www.freeflowb...25-Sleeved-Rim/

Wysyłają do Kraju-Raju ale nie wiem za ile...

 

Poza tym Bricklane Bikes ma obręcze Velocity Blunt SL i P35 w rozmiarze 650b. Cena oczywiście poza budżetem. Pracuje tam kilku Polaków także komunikacja nie powinna być trudna.

 

Just Riding Along ma obręcze Pacenti, Velocity i Stan's. ceny jak wiadomo słone...

 

A tak pozostaje polować na ebajcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Za 30 jurków? To chyba nie w tym wcieleniu...

widac byliśmy z Arkiem i Kovalem Kotami Szóstego Wcielenia albo jakimiś Sfinksami z innych czasów kupując po około 20 funcików EQ25 :)

ale widac "za dobrze szły" bo szybko zniknęły a Inferno tak jak pisze Ivan pomimo że spawane a nie z klinem-właśnie klinem cenowym wżynają się między pośladki :) :)

Ja bym nie panikował tylko spokojnie poczekał do wiosny.

Może AmericanCl coś pokaże, może zreflektuje się w końcu SiódmaAnna i sprowadzi partie Suna 650b ciut taniej (dawniej z klinem kosztowałsun około 100zł a spawany koło 160 w Polszy), a może AlexRimy się pojawią (wg ich strony są co najmniej dwa lata takowe felgusy)

 

Velocity nawet pod Vki robili/robią ale tak jak piszesz- ceny odstraszają.

A te Halo pokazywał mi i podobno będzie miał niedługo Kazafaza u siebie (sory Kazafaza :) ). Wyglądają zacnie (tylko dziwnie podobne do tych sprzed dekady Sun XC2DS hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu się zgadzam, trafiliście niczym 6(50b) w totka! ;) Swoją drogą jedynie to mnie teraz trzyma w pacie - nie chcę/nie mogę wydać kupy kasy na obręcze, których i tak zresztą niewiele do wyboru jest! Alexy się ciekawie zapowiadają, znalazłem jedne na jankeskim ibeju ale koszt był porównywalny z esel Blunt'ami...no to już chociaż dla ichniej famy bym się skusił ;)

 

Halo zatem robię w Grudniu i mam nadzieję je wyłowić spod choinki jak dobrze pojedzie :D

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzieki Koen juz sie napalilem, ale na stanie nie maja ;/ "available within short time" albo "Lieferzeit kurzfristig beschaffbar" brzmi nieco enigmatycznie ;) Poslalem prosbe o powiadomienie jak beda miec je dla gawiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...