Skocz do zawartości

Koen

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    782
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Koen

  1. Zobacz sobie Sobre Dad 10, geometria zachowawcza ale nie archaiczna. Jest jeszcze niemiecki Veloheld Iron ale tu już zbliżamy się do geo Sherpy, i Ritchey Ultra jeśli nie przeszkadza cena jaką kilka lat temu płaciło się za tytan. Witamy w 2020-tym.
  2. Koen

    [Galeria] Pokaż Twojego 29era

    Po przejściu z fulla 26" na hardtaila 26", a potem na hardtaila 29" myślałem że różnica będzie minimalna, a jednak jest ogromna i to na plus - wreszcie nie czuję się jakbym jeździł na rowerze który dostałem na komunię (nie dostałem ale cii) a SID pracuje lepiej od wysłużonego bombera, choć to też na pewno zasługa większych kół. Przy okazji to mój pierwszy kontakt z systemem tubeless i shadow plus i tutaj też pozytywne zaskoczenie - i łatwością konwersji, i ciszą napędu. Pozostałem wierny jedynie starym hamulcom shimano złożonym z trzech różnych grup ale i na nie przyjdzie pora, choć prawdę mówiąc wystarczają mi w 100%.
  3. Ja Cie przekonywał nie będę, to nie jest jakaś wiedza tajemna.
  4. Podkładkami można zmieniać skok tylko w Reconie i w starych Dual Airach. W Rebach/Sidach Solo Air tylko przez zmianę tłoka sprężyny powietrznej.
  5. Mam sprężynę 100mm z tego Sida 29" o którym pisałem wcześniej. Swojego przerobiłem na 110mm. Podmianę zrobiłem przed pierwszą jazdą więc jest nowa. Jakbyś był zainteresowany to daj znać na PW. PS: Reba RL to już zubożona wersja RLT i nie za bardzo jest co stamtąd jeszcze wyciągać, no może jeszcze bottomless tokeny. Przy 100mm powinny być 2 lub 3 żeby amortyzator nie był zbyt liniowy.
  6. Kupowałem niedawno SIDa w bike-components.de. Wszystko poszło ok, oryginalne pudło z amorem było zapakowane w większe pudło więc nic się nie uszkodziło. Przesyłka szła chyba 3 dni. Pamiętaj jednak że jeśli płacisz kartą połączoną z kontem złotówkowym to wraz z kosztem przewalutowania wychodzi kurs euro około 15-20gr wyższy od tego co jest w kantorach.
  7. Tytan nie jest tak piękny jak go malują: http://www.ebay.co.uk/itm/Cotic-Soda-frame-/231544476942?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35e920550e Z drugiej strony, można powiedzieć że aluminiowe ramy Gianta są mocne jak tytan.
  8. Sporo możesz zyskać zmieniając kierownicę, sztycę (rurki Eastona poniżej EA70 to straszne kloce) i opony (200g/sztuka). Dętki i obręcze trzeba by zważyć a na pozostałych częściach już wiele nie urwiesz bez znacznych wydatków.
  9. Rower to nie czary, jeśli dodatkowy kilogram np. ramy wpływa na jazdę w większym stopniu niż dodatkowy kilogram sadła, to po pierwsze - da się tą różnicę zmierzyć, a po drugie - da się to udowodnić za pomocą prostych lub mniej prostych zależności. Nie natrafiłem jeszcze ani na jedno ani na drugie, dlatego pozostaję przy opinii że różnica tkwi tylko w głowie kolarza, co na dobrą sprawę też nie jest bez znaczenia bo dobre samopoczucie da więcej niż dobry sprzęt. Poza tym zarówno siebie, jak i rower należy odchudzać w granicach zdrowego rozsądku. Co do kół to liczyło to już wielu i wynik zawsze był taki sam - obręcze i opony potrzebują w przybliżeniu 2x większej pracy na rozpędzenie niż nieobracająca się część o tej samej masie (włączając w to piasty).
  10. Yhym, w mojej rebie są w całości z twardego plastiku ale to model sprzed paru lat.
  11. Hmm, ale odbojnik jest z gumy i ma amortyzować dobicie, a tulejki do zmiany skoku są z twardego plastiku więc czy aby na pewno jedno zastąpi drugie? Nie wydaje mi się. Z tego co widzę to taki odbojnik występuje tylko w pełnym zestawie do odbudowy amortyzatora.
  12. Ewentualnie Duro Leopard 3,0" i obręcz noname 50mm Jest też coś z lżejszym bieżnikiem w rozmiarze 3,45" - Boa G
  13. Koen

    [2012-13] nowości rowerowe

    Moja największa wątpliwość dotyczy pokonywania miejskich przeszkód (krawężniki, dziury) w takiej pozycji. Na pedały raczej nie wstaniemy, nie mówiąc już o podrzuceniu przedniego czy tylnego koła. Z kolei kobiety i osoby o małym wzroście pewnie nie będą zachwycone sposobem wsiadania na taki rower, tym bardziej że to rower miejski i czasem przydało by się coś przewieźć na bagażniku. PS: jakie straty mocy generuje tradycyjny, jednorzędowy napęd dobrej jakości?
  14. Może customowa stalowa rama z główką 1,5" (chyba że są takie z fabryki) + Headshok Fatty Coś jak tutaj: DSC_8798 | Flickr - Photo Sharing! PS: jak dla mnie na miasto tylko sztywniak. Wiadomo że amortyzacja poprawia komfort i przydałaby się nawet w mieście, ale wolę "odejście" na jakie pozwala sztywniak na twardych przełożeniach - nie trzeba machać przerzutkami, cała energia idzie w rozpędzanie roweru a nie w ugniatanie sprężyn na każdym skrzyżowaniu. A dla komfortu można wbić 1,5 bara do grubej przedniej opony.
  15. Niech teraz na tym fullu wróci na góre.
  16. Damper umieszczony pionowo rzeczywiście bardziej się brudzi, poza tym ustawienie poziome pod górną rurą daje wygodniejszy dostęp do dźwigni blokady/platformy. Na pracę zawieszenia nie ma wpływu to czy damper jest poziomo czy pionowo. Tak jeszcze spojrzałem na szybko: osprzęt Cambera 29" w wersji za 8000zł to chyba jakaś kpina ^^' Manetki alivio, kaseta altus, Rock Shoxy z dolnej/średniej półki.
  17. Koen

    [Odchudzanie]

    Dyna-sys nie podejdzie, inny uciąg linki.
  18. Koen

    [Odchudzanie]

    Ja bym zaczął od wymiany opon na jakieś lekkie zwijane i z małymi oporami toczenia (odczujesz to bardziej niż mniejszą masę) - jakie konkretnie? Odpowiedź na pewno znajdziesz w innych tematach bo regularnie toczą się na ten temat dyskusje. Na amortyzatorze można by sporo urwać ale musiałbyś zwiększyć budżet 3x, za 300zł to najwyżej wymiana na sztywny aluminiowy widelec. Napęd - musiałbyś zmieniać wszystko łącznie z korbami, manetkami i tylnym kołem więc z takim budżetem też raczej nie ruszysz. Sporo można też urwać na sztycy, kierownicy i mostku czyli na tzw. rurkach, ale nie znając masy tego co tam obecnie masz ciężko ocenić opłacalność.
  19. W moim giancie pod fabrycznym lakierem kryło się zaszpachlowane wgniecenie Ciekawe w ilu ich ramach są takie niespodzianki.
  20. Zaciski Pitlock dają najlepszą ochronę przed kradzieżą i ważą 90g (w całości ze stali nierdzewnej), ale cena jest taka sobie
  21. W rowerach wszystko jest teraz takie maszynowe i z lotniczych stopów aluminium, tylko że jakby samoloty miały podobną trwałość to lataliby nimi tylko samobójcy
  22. Wydaje mi się że większa wytrzymałość bieżni (tych nabitych w korpus piasty) wynika przede wszystkim z tego że kulka toczy się po wewnętrznej (wklęsłej w obu kierunkach) powierzchni bieżni, natomiast przy kontakcie kulka-konus, kulka toczy się po zewnętrznej (wypukłej w jednym kierunku) powierzchni konusa, przez co powierzchnia styku jest znacznie mniejsza (łatwo sobie wyobrazić tocznie się mniejszego okręgu po zewnętrznej i wewnętrznej stronie większego okręgu). Poza tym wyrwanie fragmentu materiału z wypukłej powierzchni konusa jest znacznie łatwiejsze bo pęknięcie może biec po linii prostej czyli po najkrótszej drodze łączącej punkty styku dwóch sąsiednich kulek z konusem. No i oczywiście bieżnia ma znacznie większą powierzchnię roboczą niż konus.
  23. Troche nie na temat ale zaciekawiło mnie to co napisałeś. W jaki sposób miękki konus miałby zwiększyć żywotność zewnętrznych bieżni?
  24. Końcówka jest pięciokątna, ale w starszym temacie o tych zaciskach ktoś pisał że jak się wciśnie pod kątem zwykłego imbusa to też można odkręcić.
  25. Jasne, mój komentarz dotyczył ich właściwości antykradzieżowych Pierwszy lepszy dresik kół nie ukradnie ale jak ktoś ma podstawowe narzędzia to już sobie poradzi bez problemu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...