Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, cały czas chce nabyć i zawsze SS wybieram.

 

Zaleta Samów- trwałość (6-7 tys tył robił zanim wymieniałem), ciężko się przesiąść na inne jeśli nie ma wymagającego terenu, szuter,asfalt. Stary wzór woził trochę w błocie ( mnie przynajmniej), nie lubią mokrego. Tak jak napisałeś, warto pomyśleć nad wersją 2017.

 

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie uporządkowac bałagan z mojej głowie. Tak wiem, że może być to niemożliwe. Po Stalowej Sowie koncepcja mojego Tange OrangeTM uległa lekkiej modyfikacji. Barana zamienię na mysz, błotniki idą weg i tylne widełki dostaną więcej przestrzeni (dzięki Thomasz i Yarr za porady). Chciałbym, aby rower bardziej nadawał się do jazdy po deszczu, w zimie i w terenie. Obecnie mam opony Schwalbe CX Comp 40-622 / 35-622. Dały radę w szutrach, toczą się bardzo ładnie, ale nie powiem, że są jakoś specjalnie komfortowe i w deszczu brakuje mi na nich pewności. Jak rozpompuję tył, to na tył pójdzie CX Comp 40-622 a na przód... no właśnie.

 

I tu poproszę was o poradę. Szukam opony raczej na twarde nawierzchnie, codzienne dojazdy, często pokryte deszczem i błotem drogi. Opony, która miesci się w 40-44 mm szerokości, zapewni więcej komfortu niż CX Comp i nie zje większości portfela. Mam takie typy

- Schwalbe Smart Sam 28x1.6

- WTB Nano Comp 40c

- leżak magazyniowy IRC V-Clav 41-622

- może jakiś Schwalbe Marathon Green Guard, ale to ciężkie

 

Jakieś propozycje, która z powyższych jest najlepsza a może coś innego?

 

Ja się na zimę na SS przerzucam - po zmianie ze Stingerów 28c wydają się bardzo komfortowe i świetnie radzące w błocie :D może to jest metoda - pojeździć trochę na slickach, potem każda opona z bieżnikiem wydaje się fajna?

 

[przerywnik rozrywkowy]
Przychodzi biedny Żyd do rabina i prosi o radę:
Oj, mądry Rebe, pomóż mi. To moje życie takie ciężkie: mieszkam w niewielkiej chatce z żoną, czwórką dzieci, babcią, dziadkiem i jeszcze teściową. Już się zupełnie nie mieścimy w tej małej izdebce. Oj pomóż, mądry Rebe...
Na to Rabin powiada:
Słyszałem, że masz w obórce kozę?...
- Tak Rebe, mam jedną kozę, co daje mleko, którym karmię dzieci.
- To ją teraz sprowadź do domu - mówi rabin.
Rebe, Rebe, co ty mówisz?... Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i jeszcze koza?... To jak ja teraz będę mieszkał?...
Ale rabin był nieubłagany - musisz wprowadzić sobie kozę do domu!!
Za parę tygodni rabin spotyka tego Żyda i pyta się:
- A co tam Icek u ciebie?
Oj Rebe. Teraz to już zupełnie nie da się żyć w domu. Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa, dziadek i jeszcze teraz ta koza. To już nie jest życie.
Na to rabin powiada:
- To zabierz kozę z powrotem do obórki.
Za niedługo rabin jeszcze raz spotyka Żyda i pyta się go:
Jak tam Icek, w twoim domu?...
- Oj, Rebe. Jakiś ty mądry! Jak my teraz mamy w domu dużo miejsca. Świetnie mieścimy się w tej izdebce - ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i dziadek. Oj jakiś ty mądry, Rebe...
[/przerywnik rozrywkowy]

 

 

Do przodu chcesz 1.6 bo nie wchodzi szersza? U mnie jest jeszcze kupa miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambol:

>> Panowie pomóżcie uporządkowac bałagan z mojej głowie

wprowadzę zamętu jeszcze trochę. Zerknij na Continentala Cyclo X King ;) Wychodzi realnie ok. 40-42mm, fajnie całkiem sobie radzi. 

Aktualnie mam V-Clawy i złego słowa tez nie powiem - a jest duuuzo wygodniej. 

 

@porcelanowy: 

>> A V-Clawy bardzo "zwalniają" na asfalcie?

Zwalniają, jeśli chcesz bić rekordy prędkości. Ale z czystej niechęci do zmiany opon, przejechałem nimi trekkingowo 700km w tym roku po ścianie wschodniej ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol, dnia 25 Paź 2016 - 12:05 PM, napisał:snapback.png

Panowie pomóżcie uporządkowac bałagan z mojej głowie.

 

 

 

Że jak?  Odkąd cię poznałem na żywo już wiem że to nie jest możliwe.

 

 

 

Zerknij na Continentala Cyclo X King Wychodzi realnie ok. 40-42mm, fajnie całkiem sobie radzi. 

 

Że jak? 40? 35 na maxa, mam je w pompiono i są niezłe chyba że się przesadzi z ciśnieniem wtedy potrafią zagotować krew na mokrym. 

 

A rambol 

masz jeszcze gravelowa opone od on one

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/TYOOGRT1/on-one-gravel-road-bsc-type-1-folding-tyre

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szyję z głowy, a teraz nie mam ich na rowerze. Pisałem na pewno kiedyś w tym temacie, ze jest mniej niż deklarowane przez producenta, to na pewno - nie mam teraz za bardzo czasu szukać. 

 

EDIT: jednak udało mi się znaleźć łatwo. 36mm realnie zmierzyłem. 

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z tym że deklarowane jest 700x42  

 

Jakieś dane? 

 

Bo na stronie jest w mm

 

http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres/cross-tyres/cycloxking

 

Zaraz pójdę do garażu i zrobię zdjęcie z suwmiarką.

 

 

 

to chyba są opony w rozmiarach azjatyckich, szosowe made in germany chyba trzymają wymiary

 

 

Marek jak zwykle w punkt.

Niestety najczęściej wypusty azjatyckie mają problemy z wymiarowaniem.

Moje przykłady to panasonic fat b i surly dirt wizard.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłby ktoś tak mily i pomierzył jeszcze wysokość WTB Nano 40c. Szerokość znalazłem tu na forum a wysokości nad obręcza nigdzie nie ma.

 

Smart Sama 1.75 skreślam z listy, bo nie zmieści się pod błotnikami (dzieki woojj za pomiarkę). Nowy SS 28x1.65 jeszcze się nie pokazał w sklepach. Stalowa Sowa pokazała, że błotniki w downhillu dla rowerów trekkingowych to jest wymóg, żeby mieć czyste rectum area. Nikt przecież nie lubi błota pomiędzy pośladami podczas jazdy na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A byłby ktoś tak mily i pomierzył jeszcze wysokość WTB Nano 40c.
 

 

Wysokośc w zasadzie powinna byc w okolicy połowy szerokości, czasem więcej czasem mniej ale nie są to jakieś gigantyczne odchyły.

 

 

 

Nikt przecież nie lubi błota pomiędzy pośladami podczas jazdy na rowerze.

 

Jak to ?! wszyscy lubią błoto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rectum area zostało czyste dzięki ktmowi - blotnikow nie posiadałem. Sytuacja się nieco zmieniła na singlach, ale tu najlepsza podsiodłówka by nie pomogła ;)

 

Wracając do rzeczy, skoro 40C+ sie nie mieści to rzuć okiem na ritcheya

http://ritcheylogic.com/wcs-megabite-700x38-tire

 

Sprawdzony bieżnik odświeżony i wraca na salony.

Jeno cena, nie wiem czy Ci bedzie odpowiadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...