Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Calibre Bossnut V.2

Czyli najbardziej budżetowy trail z dostępnych na rynku. Postanowiłem zaryzykować czytając świetne opinie na zagranicznych serwisach (szkoda że w Pl nikt nie pokusił się o recenzję, widać rower jest zbyt tani ;). Jezdzi się zadziwiająco dobrze, mimo że rower jest wyposażony wydawałoby się oszczędnie. Na pewno do wymiany będą koła, bo WTB St są za słabe na cięższe trasy, no i amortyzator.

 

d8069700005d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szkoda że w Pl nikt nie pokusił się o recenzję, widać rower jest zbyt tani

Po pierwsze, recenzja to może być książki albo sztuki teatralnej, a nie roweru :P

Po drugie, u mnie się poprzednia generacja pojawiła w zestawieniu ścieżkowców (taki "tabelkowy" opis niektórzy nazywają "recenzją"). 

Po trzecie, porządnego testu w Polsce nie było pewnie dlatego, że nie ma tego roweru w polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc głęboko w definicje, zrecenzować można również rower (etymologia recenzji, to po prostu nota dziennikarska dotycząca produktu :thumbsup:).

Czytałem przed zakupem również tę Twoją, bo o ile mi wiadomo to chyba jedyna wzmianka o Calibre BV2 w polskich internetach. Nowy model, ma poprawioną geometrię, jest bardziej płaski i długi (modnie). Przy poprzedniej wersji, zdarzyło się np. 50szt ram w których koło przy spuszczonym z tłumika powietrzu dobijało do rury podsiodłowej. Projektował go Mike Sanderson, koleś odpowiedzialny wcześniej za Diamondback w Raleigh, mam nadzieje że tym razem wie co robi ;). Swoją drogą, udzielił mi wyczerpujących odpowiedzi na zalew pytań, szacun.

Brak dystrybutora wiele tłumaczy, dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rzeczy się zmieniło, to wstawiam świeżą fotkę :)

 

- z rzeczy wizualnych miałem zamawiać naklejki na Pike'a pod kolor ramy, ale po ich zdjęciu stwierdziłem, że w czarnym macie bardzo dobrze się prezentuje

- w ramach reklamacji za niewielką opłatą został wymieniony w Pike'u tłumik kompresji z RC na RCT3

- nowe przednie koło i nowa opona - postanowiłem spróbować czegoś innego i wybrałem Magic Mary w najnowszej wersji Addix Soft. Na razie dwa dni testowałem w górach i muszę powiedzieć, że przyczepność genialna w porównaniu do poprzedniego Miniona DHF (mieszanka Dual). Obawiałem się tylko czy boki nie są zbyt delikatne, ale po tych dwóch dniach na beskidzkich kamieniach bez niespodzianek.

 

p1090852_stitchrnsgb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pany, spokój proszę!

Posty należy pisać starannie, nie zwalać na autokorektę, telefony lenistwo itp, W przypadku kiedy jakiś użytkownik to olewa posta należy zgłosić, a nie robić offtopa na kilkanaście postów.

@Lynx79, proszę wyedytować swoją wypowiedź z posta 1299 aby brzmiała tak jak brzmieć powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin Hawk Hill, w moim posiadaniu od 2 tygodni. Świetna maszyna za te pieniądze (5200 zł). Po zakupie zrobiony od razu serwis zerowy amora i poniesienie skoku na 130 mm, Założona korba srama z jajem HCC i przerzutka sram gx (oryginalnie shimano z masakrycznymi manetkami deore) no i chwyty ergon ge1 bo oryginalne słabe.

Rower daje niesamowity fan z jazdy,ale nie ma co się dziwić po przesiadce z peaka. Oczywiście będą ulepszenia, na pewno zmiana gum z drewnianych performance i myk myk (jest to jedyna rzecz której mi brakuje)DSC1439Fo_qrwnqhe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej :-)

 

Dawno nie było moich dwóch kółek. Przez ostatni czas niewiele się zmieniło. Wymieniłem jedynie sztycę z Accenta na Pro i wróciłem do starego siodła Bontrager'a. Po długim rozbracie z rowerem moje 4 litery nie chciały ponownie dogadać się z siodłem Pro Vulture. W tym tygodniu na jesień - zimę - wczesną wiosnę kupiłem i założyłem opny Michelin Wild Grip'r wzamian za Race Kingi. Na przyszły sezon planuje zmianę napędu i zastanawiam się nad 2x11. Na teraz to muszę zmienić klocki bo praktycznie się skończyły i gripy bo swoje już przeżyły :-) I cały czas chodzi mi po głowie zmiana przedniego koła na crossride ale szkoda mi wymieniać teraz bo te co mam kręci się bez zarzutu.

 

41993dbff7bafa36.jpg

 

 

Dawno go tu nie było... Od ostatniego czasu zaszło kilka zmian. Napęd 2x10, przejście na spd, nowy mostek, a teraz zaczynam się dogadywać z nowym siodełkiem. 

 

Pochwalisz się co za siodło masz teraz? Znalazłeś już z nim wspólny język ;-)

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochwalisz się co za siodło masz teraz? Znalazłeś już z nim wspólny język ;-)
Bez ekstrawagancji... kupione za całe 155zł WTB Volt Race 135mm. Jeździ się na nim inaczej niż na Author Summit które było zamontowane fabrycznie, ale myślę że na dobre zagości na moim 'Diabełku'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...