Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

17 godzin spędzone ale wszystkie 4 sztuki rozebrane do zera, wymyte, wyczyszczone, wymienione smary, płyny i wszystko ustawione tak jak ma być :D

 

5e581562f77d0e46gen.jpg

A ten dodatkowo ma zmienioną przednią zębatke z 30 na 34T oraz łańcuch bo jednak o 2 ogniwa był za krótki a już w piątek zostaje wysłany do Polski na 3 tygodnie więc jak ktoś z Podkarpacia ma ochote się z poniewierać po lasach to chętnie się zgadamy :D

3e66f1f50b04952dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 34 bo po drodze jest strasznie wolny a od kiedy go kupiłem to nigdy nie użyłem biegów 1,2,3.

 

Rowery moje 3 szt a ten najmniejszy mojej kobiety. Nieboesko biała carrera tylko do pracy i sklepu. Specialized tylko na wypady weekendowe. A kolejna carrera w sumie nie wiem po co mi ale wziąłem bo była za okazyjna cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba mój, ale to kwestia też zawodnika czy jego kondycji. ;) Jednak odkąd tarpany kursują tylko do "mety" Red Line, sporo trzeba walić z korby. ;)

 

Panie, dobrze wiesz, że to kwestia kondycji, następnym razem nie będzie tak łatwo ;-).

Edytowane przez Rafal_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ci on, mój:

 

adad33756553a.jpg\

d582e6946717e.jpg

 

Tak, wiem...zdjęcie robione kluczem dynamometrycznym...

 

Dwa zdania:

To jest mój pierwszy full i zaczynamy się rozumieć.

Jednocześnie pierwszy rower składany samodzielnie (z udziałem przeszczepów z poprzedniego hardtaila).

 

 

Edytowane przez DzikiChomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nastar gratuluję roweru, tak jak poprzedni fajnie prezentuje się i miałbym pytanie do Ciebie, uważnie obserwowałem Twoje prace nad Accent Peak bo sam składam swojego na tej ramie dlatego ciekawi mnie porównanie obu konstrukcji, mało kto miał możliwość porównania Accent Peak 27.5 z jakimś innym 27.5, przynajmniej ja na forum nie znalazlem. Jak oceniasz, co wybrałbyś do ścigania, Peaka czy obecny ? i dlaczego? Zależy mi na opinii bo jeśli złożę Peaka to miałbym już drugi rower do scigania na 27.5 (Scott Scale) a na horyzoncie czeka rama 29 i nie wiem czy dalej inwestować w 27.5 czy przesunąć już fundusze na 29. Wyrazy współczucia odnośnie Peaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W stosownym czasie założę odpowiedni wątek i tam będziemy mogli spokojnie pogadać o projekcie a teraz tak na szybko. Żaden ze mnie ścigant, robię sporadycznie 2-3 wyścigi w roku a reszta to rekreacyjne, może ciut ambitniejsze niż rekreacyjne, pedałowanie po okolicznych lasach, wzgórzach etc.

Peak był moim 3-cim rowerem i już mniej więcej wiedziałem co chcę mieć - stąd pomysł składania. Zasadniczą różnicą pomiędzy Accentem a Meridą jest karbonowa rama tej drugiej. Przekłada się to na masę całości (10090g vs. 9600g). Gros komponentów zastosowałem tych samych (koła, opony, amor, cały napęd - no, kaseta teraz jest 11-42 a była 11-40), poprawiłem hamulce z SLX na XT i skróciłem mostek o 10mm. Czyli różnice tak naprawdę generuje rama.

Trudno jest mi coś ci doradzić bo to mój pierwszy rower na karbonowej ramie, ze sztywną osią z tyłu. Biorąc pod uwagę masę to teraz jest odczuwalnie lepiej, szybciej. Zauważyłem też, że lepiej mi się podjeżdża (przednie koło nie podskakuje i nie myszkuje) ale to może być spowodowane inną geo + inne siodełko i pozycja w czasie jazdy w porównaniu do Accenta. 

Mam 171cm wzrostu i 76cm nogę więc dałem sobie spokój z 29''. Dla mnie 27.5'' to idealne rozwiązanie i kompromis pomiędzy zwrotnością na technicznych odcinkach a dopasowaną do mojej nogi, dobrą prędkością na płaskim. Po przejściu z 26'' odczułem dużą różnicę na plus już w Accencie.

Minusem Meridy jest jej cena (sama rama to koszt 2300zł). Za to malowanie jest trwalsze, tak łatwo się nie rysuje jak Accent. Sztywność w tej wersji też świetna. Mam zamontowaną przejściówkę suportu z PF na BSA. Na razie jest ok. Na moim poziomie nie zauważę chyba różnicy w sztywności obu rozwiązań.

 

Cóż mogę napisać. Jak masz fundusze i ścigasz się - idź w karbon. Bo karbon nadal jest fajny ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ Nastar

Zapomniałeś dopisać, żeby szedł w 29 ", bo 27,5 " już ma, więc jak nie spróbuje większego, to nigdy się nie dowie.

Pomijam warunki fizyczne, bo skoro kobiety o wzroście 165 cm jeżdżą na dużym kole, to pozostaje tylko kwestia dobrania ramy o odpowiedniej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój B'TWIN 590 560 - odwrócony mostek, korba z kwadratu zmieniona na deorke m590 ht2, koło tylne na mavica crossride, oba tubelessy, przerzutka tylna z srama x7 wymieniona na SLXa 10rzędowego (nadal 3x9 ale działa dobrze :D), rzutka z przodu sram x7 zamiast altusa, no i wideł - z xcra na powietrznego rs 30 gold rl na motion control ;)

 

nIRQvth.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...