Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Czesc. Mam problem z napędem MTB Deore 2 x 10. Otóż jak łańcuch pracuje na 9 i 10 zębatce na kasecie i przestanę kręcić to po 1 sekundzie czuć lekkie udeżenie w korbe tak jakby łańcuch się nie zatrzymał i próbował dalej kręcić. I jest to tylko na tych 2 zębatkach. Całość ma od nowości jakieś 1000 km. Luzów nigdzie nie ma, jedynie cała kaseta ma wyczuwlany mininalny luz. ALe sprawdzałem i wszystko jest dokręcone. Czy to może być wadliwy bębenek? Piasta Shimano FH-TX505

Napisano
Godzinę temu, mariusz_czechy napisał:

Czesc. Mam problem z napędem MTB Deore 2 x 10. Otóż jak łańcuch pracuje na 9 i 10 zębatce na kasecie i przestanę kręcić to po 1 sekundzie czuć lekkie udeżenie w korbe tak jakby łańcuch się nie zatrzymał i próbował dalej kręcić. I jest to tylko na tych 2 zębatkach. Całość ma od nowości jakieś 1000 km. Luzów nigdzie nie ma, jedynie cała kaseta ma wyczuwlany mininalny luz. ALe sprawdzałem i wszystko jest dokręcone. Czy to może być wadliwy bębenek? Piasta Shimano FH-TX505

Sprzęgło w przerzutce załączone? Rozumiem, że 9 i 10 zębatka to te najmniejsze?

Napisano (edytowane)

Jeżeli fizycznie któraś z zębatek nie została uszkodzona, a łańcuch normalnie pracuje na sworzniach (zgina się) to ja bym szukał przyczyny w bębenku.

Chociaż... Może być tak jak pisał @przecietny.kolarz. Trzeba też wziąć pod uwagę, że na małych zębatkach sprężyna dużo mniej naciąga łańcuch.

Edytowane przez chudzinki
Napisano

@mariusz_czechy Domniemam zatem, że to kaseta 11-42?

W każdym razie - te typy tak mają. Konkretnie - masz ciężką kasetę która podczas jazdy się żwawo obraca, zwłaszcza na szybkich przełożeniach. Kiedy przestajesz pedałować, to dzięki Newtonowi Trzeciemiu, kaseta wciaż chce się obracać, i jedyne co ją hamuje to sprzęgło w przerzutce ( którego nie masz ) i anemiczna sprężyna przerzutki.

Tak, to jest bubel by Shimano - tzn, sprzedawanie przerzutek bez sprzęgła do dużych kaset.

Wymiana przerzutki na RD-M5120 powinna rozwiązać problem.

  • +1 pomógł 1
Napisano

Da sie z tym jezdzic, aczkolwiek w starym rowerze mam Deore na 8 rzedowej kasecie i kultura jest zupelnie inna. A jesli jak mowicie Ten typ tak ma to na razie bede jezdzil. Dzieki za wszelkie informacje

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...