Skocz do zawartości

[Bidon] Jaki bidon rowerowy do ciepłych napojów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam taki termokubek (podobny) który o dziwo, dobrze pasuje do sprężystego koszyczka, ale nie każdego:

Screenshot_2024-03-06-21-40-16-253_com.android.chrome.thumb.jpg.c4bd4908a3bff9c15397c9a0775f4693.jpg

IMG_20231127_174654_4.thumb.jpg.62071d4c70afec9909071e50037fecaa.jpg

Tylko uwaga: nie nalewaj wrzątku, bo się nie napijesz, 5 godz trzyma b.gorące.  Lepiej sprawdza się latem do lodów🍨😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Herbatę na rowerze chcesz pić?

 

I to ciepłą?

Nie wszyscy się ścigają i robią KOMy na lokalnych łąkach. 😜 Niektórzy używają roweru do wycieczek, dojeżdżają w jakieś miejsce, robią sobie przerwę albo mini piknik, jadą dalej lub z powrotem...

@tiko35 to czego szukasz znajdziesz w sklepach internetowych pod nazwą "bidon termiczny". Patrz po opiniach, jedne lepiej trzymają temperaturę, inne gorzej. No i zwróć uwagę, czy bidon jest przeznaczony do ciepłych napojów, bo niektóre są stworzone do utrzymywania napoju w chłodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Elite Deboyo Race, potwierdzam bardzo się rysuję. Generalnie świetna sprawa napić się ciepłego napoju podczas zimnych dni. Używając ustnika można korzystaćz płynów o maksymalnej temperaturze 60 stopni. Bidon dodatkowo jest wyposażony w nakrętkę. W połączeniu z nakrętką można do bidonu wlać wrzątek. 2 w 1, bidon i termos.

Ustnik jest bardzo przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

to czego szukasz znajdziesz w sklepach internetowych pod nazwą "bidon termiczny". Patrz po opiniach, jedne lepiej trzymają temperaturę, inne gorzej. No i zwróć uwagę, czy bidon jest przeznaczony do ciepłych napojów, bo niektóre są stworzone do utrzymywania napoju w chłodzie.

Większość bidonów termicznych jest przeznaczona do utrzymywania napojów w chłodzie a te co są też do ciepłych mają bardzo kiepskie recenzje, tzn. bardzo szybko ciepłe napoje się wychładzają - zresztą nawet Elite Deboyo Race z plastikowym ustnikiem wychładza się dużo szybciej niż z zakrętką. Przykładem jednego z niewielu bidonów termicznych przeznaczonych zarówno do zimnych jak u ciepłych napojów jest Elite Nanofly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne bidony termiczne i szczerze to właśnie Deboyo zdecydowanie najlepiej się sprawdził. Po 2h jazdy przy temperaturze -2 stopni czekolada zalana gorącą wodą ( ~ 65 stopni) była nadal ciepła przy nakryciu plastikowym ustnikiem. Z termosową nakrętką napój był jeszcze gorący przy 3h w temperaturze jazdy około zera.

Fakt bardzo łatwo się rysuje. Mi w sumie to jie przeszkadza ale kolega wozi go obciągniętego cienką skarpetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termosy PRIMUS TRAILbrake są pokryte czymś w rodzaju gumy więc nie rysują się od wkładania i wyjmowania, nie hałasują też na nierównościach. Minusem są spore wymiary. Termos 0.75l pasuje do uchwytu na butelkę 1.5l. Ja używam tego uchwytu: https://skiteam.pl/koszyki-rowerowe/1829-koszyk-cube-13057-hpa-15l-4250589427392.html Temperaturę trzyma bez problemu przez wiele godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chrismel napisał:

Termosy PRIMUS TRAILbrake są pokryte czymś w rodzaju gumy więc nie rysują się od wkładania i wyjmowania, nie hałasują też na nierównościach. Minusem są spore wymiary. Termos 0.75l pasuje do uchwytu na butelkę 1.5l. Ja używam tego uchwytu: https://skiteam.pl/koszyki-rowerowe/1829-koszyk-cube-13057-hpa-15l-4250589427392.html Temperaturę trzyma bez problemu przez wiele godzin.

Najlepsze co do tego może być to tylko Fidlok, tutaj nie ma mowy żeby coś hałasowało czy się rysowało. A rozmiar pomieści dowolny. 

image.png.e8e9be5b9138ec71af00404d56d00463.png

Edytowane przez Mandoleran
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidlok jest dobrym rozwiązaniem ale to które mam też się sprawdza. Używam go od kilku lat, przejechane dziesiątki tysięcy km i nie ma żadnego problemu. W lecie wożę tam butelki 1.5l które w przypadku Fidlocka musiałbym mocować a do tego uchwytu który mam po prostu wkładam. Poza tym nie wiem czy akurat miękka butelka (a trafiają się różne) trzymała by się dobrze w Fidlocku po ściśnięciu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas na fidloku jeździłem z butelkami, w sumie tylko po to go kupiłem żeby nie bawić się w bidony. 1,5 litra bez problemu ogarnia, pewnie nawet i 2 litry. Jeżeli ściśniemy miękką butelkę która nie powróci do pierwotnego kształtu - to trzeba będzie albo dmuchnąć, albo przyciągnąć żyłkę.

Minusem na pewno fidlika jest że trzeba będzie się przyzwyczaić do tego montażu, na początku mogą wystąpić problemy z trafianiem i mimo że jest tam naprawdę mocny magnes to nie zawsze się to udaje. Niestety mój fidlok poleci na jakiś olx i mimo że lubię te rozwiązanie, to jednak wolę się go pozbyć, elektronika połączona z mocnym magnesem nie do końca się lubią ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...