Skocz do zawartości

[podróby] podrabiane części Shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi ostatnio film Króla Rowerów poruszający kwestię podrabianych części Shimano. Rzeczony film poniżej. Mowa jest o blokach szosowych i łańcuchach. Jestem ciekaw z czym się spotkaliście na naszym rynku? Jak poznać, na co uważać szczególnie?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ subtelna reklama CR... :)
KłulŁowełów to w ogóle chyba mój ulubiony rowerowy celebryta.
I to pierdzielenie o "mikromarży". Jakby jechali na mikromarży, to nie wywaliliby ogromnego sklepu w Warszawie,
a Kłul nie miałby sponsora.

Co do samych podróbek, to o ile w przypadku plastikowych bloków szosowych faktycznie może być ciężko to rozpoznać, szczególnie laikowi (sam pewnie bym poległ, bo nigdy nie używałem), to łańcuchy Shimano zazwyczaj są łatwe do rozpoznania. A szczególnie takie, jak Kłul przedstawia w tym filmie - mógł się postarać i kupić trochę lepsze te podróbki, bo są dostępne i wymagają już trochę większej wprawy. Zresztą już kiedyś tu o tym było.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki SPD MTB podrabiane miałem przyjemność kupić.  Są chyba lane z cyny bo strasznie miękkie i dosłownie po paru jazdach są starte na zero.  Praktycznie bardzo ciężko poznać podróbę - wychodzi  dopiero po pierwszej jeździe. Teraz Shimano zmieniło opakowania i chyba nalepia hologram.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, TheJW napisał:

Ależ subtelna reklama CR... :)
KłulŁowełów to w ogóle chyba mój ulubiony rowerowy celebryta.
I to pierdzielenie o "mikromarży". Jakby jechali na mikromarży, to nie wywaliliby ogromnego sklepu w Warszawie,
a Kłul nie miałby sponsora.

Co do samych podróbek, to o ile w przypadku plastikowych bloków szosowych faktycznie może być ciężko to rozpoznać, szczególnie laikowi (sam pewnie bym poległ, bo nigdy nie używałem), to łańcuchy Shimano zazwyczaj są łatwe do rozpoznania. A szczególnie takie, jak Kłul przedstawia w tym filmie - mógł się postarać i kupić trochę lepsze te podróbki, bo są dostępne i wymagają już trochę większej wprawy. Zresztą już kiedyś tu o tym było.

Nie trawię autora filmu, więc nie będę mu nabijał wyświetleń.

Jeżeli rzeczywiście pisze o "mikro marży", szczególnie w przypadku CR, to jest to kompletny absurd. Jeżeli CR ma niskie marże, to większość sklepów dopłaca do sprzedawanych towarów.

CR kusi darmową przesyłką, która jest taka darmowa, że każdy produkt jest droższy o te minimum 10 zł niż u konkurencji. 

Co do podróbek:

Nie spotkałem się z takimi, pewnie dlatego że kupuję takie rzeczy od sprawdzonych sprzedawców.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny trzeba sprawdzać u konkurencji ale bez przesady z tą drożyzna bo zdarza się i tak ze mają taniej niż inni, szczególnie gdy doliczymy wysyłkę. 

Do tego działa u nich jakis system punktów wymiennych na bony i jako jedyni potrafią ogarnąć wysyłkę jeszcze tego samego dnia.

W innych sklepach rzadko się to zdarza. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie trafiłem bo mam dostęp do w 100% oryginałów Shimano. Natomiast kwintesencją problemu jest jak widać pitolenie o cenach, marżach czy ta nienawiść do owego chłopa. Osobiście wam coś zrobił czy jak? Kwestia druga masa towarzystwa to cebulaki, które zrobią wszystko by kupić taniej. Pięknie to widać w zwykłych sklepach z owadami czy innymi Lidlami. Za bany, upusty, pińcet aplikacji do kupna banana to by zaraz zabili. Nawet jak by Shimano czy Sramolec zjechali o połowę to i tak szukali by dalej. Jakość oryginałów też spada bo po licho się starać jak jakiś centuś chce kupić najtaniej. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu pisze o nienawiści? Jedni lubią kanał X, inni Y, w czym problem? Autor sam sobie zarobił na taką opinię.

"Pitolenie o cenach" 

No tak, wiadomo, jak można kupić drożej, to się kupuje, żeby nie wyjść na cebulaka.

Każdy sklep zarabia na marży. Jedni mają wyższą, drudzy niższą. Powiedz mi, jaki mam interes jako klient, że kupując dwa bidony Elite Fly w CR zapłacę 62 zł, a w Biostern 51 zł, mimo że w Biostern płacę za przesyłkę?

Kupując trzy bidony, w CR zapłacę 94 zł, a w Biostern 69 zł.

Możesz mnie i innych podobnie myślących nazwać cebulakami, natomiast logika wyboru jest dość prosta.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj był serdecznym sprzedawcą, kiedy sklep był taki od tyłu pawilonu handlowego…  myślę, że dużo serca ma do  rowerów bo całe życie z różnymi klientami. Warszawskimi… do wyrzygania. I jeszcze ma siłę samemu wsiadać na rower… gdy tam bywałem byłem bardzo cienkim klientem za 25 zł. A traktował mnie bardzo w porządku.  You Tub to inne akwarium, a jaki był na żywo w ostatnich latach nie wiem… zarzut że zachwalał rowery ze swojej oferty, taki los dilera.  Ten od Mercedesów nie poleca nowego BMW.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku oliwek to bardziej istotny jest sposób montażu, niż to, czy są oryginalne, czy nie. To i tak tylko kawałek metalu (mosiądz?) który ma zostać zgnieciony i zapchać dziurę. :D Musiałby być zrobiony chyba z gliny lub plastiku, żeby nie spełnił swojej funkcji.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Sprawdziłeś jedną i stwierdzasz na tej podstawie że podróby marnej jakości?

Ja miałem to samo z oryginalną, więc chyba wyciągnąłeś wnioski nieco za szybko.

NIE ! Nie zwróciłem początkowo uwagi, ale sprawdziłem potem wszystkie porównując z oryginalną gdy pierwsza się poddała, inny kształt, inne wykończenie, inny materiał. Z oryginałem nie było żadnego problemu. Zareklamowałem poprzez Alledrogo i odesłałem wszystkie łącznie z tą zużytą sprzedającemu. Nic nie filozofował tylko oddał pieniądze, oraz zmienił opis w którym usunął "oryginał" (zdjęcia były oczywiście poglądowe), więc proszę nie bądźcie tacy hop siup do przodu krytykanci, bo wiem co piszę. 

 

image.png.9bad718dd76a3b17bd21a708ad2f21ee.png

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mentos napisał:

NIE ! Nie zwróciłem początkowo uwagi, ale sprawdziłem potem wszystkie porównując z oryginalną gdy pierwsza się poddała, inny kształt, inne wykończenie, inny materiał. Z oryginałem nie było żadnego problemu. Zareklamowałem poprzez Alledrogo i odesłałem wszystkie łącznie z tą zużytą sprzedającemu. Nic nie filozofował tylko oddał pieniądze, oraz zmienił opis w którym usunął "oryginał" (zdjęcia były oczywiście poglądowe), więc proszę nie bądźcie tacy hop siup do przodu krytykanci, bo wiem co piszę. 

 

image.png.9bad718dd76a3b17bd21a708ad2f21ee.png

Gdybyś od razu tak napisał, to wszystko by było jasne. No nic, dobrze wiedzieć że nawet takie rzeczy próbują sprzedawać jako oryginały, żeby zarobić kilka złotych więcej 🙄

Z jednej strony, te wszystkie Chińskie platformy dla niektórych są zbawieniem. Z drugiej strony, ilość badziewia i podrób które potem lądują na Allegro jest zastraszająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...